Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Bravur Bok
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 50. i kategorin Flickböcker
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 22-0503-618
Fixa ditt rum ! av LUNDBERG, HELENE S.
LUNDBERG, HELENE S.
Fixa ditt rum !
23 kr
Tryckt 2005, inbunden, nyskick, Funtasie Tjejbokklubb, bilder, ordlista, 80 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CAMPBELL, JOANNA
Ta mig om du kan. Hästbok. Fullblod 33.
19 kr
Tryckt 2002, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 151 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CAMPBELL, JOANNA
Storstadsblues. Hästbok. Fullblod 31.
19 kr
Tryckt 2002, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 154 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CAMPBELL, JOANNA
Dylans val. Hästbok. Fullblod 30.
19 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 154 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BOLINDER, ESTER
Monika hos indianerna. Berättelse för flickor.
19 kr
Tryckt 1947, inbunden, klotryggband, i gott skick, Wahlströms, 138 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
NILSSON, ELLY
Vildungen flyttar till sta´n.
23 kr
Tryckt 1960, inbunden, klotryggband, i gott skick, Förlaget Filadelfia, 92 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
OLDFIELD, JENNY
Rodeo-Rocky. Half Moon Ranch.
23 kr
Tryckt 2002, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 154 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
PULLEIN-THOMPSON, CHRISTINE
Övergivna på Ponnypensionatet.
23 kr
Tryckt 1999, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, ill. 153 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
OLDFIELD, JENNY
Hästtjuvar ! Half Moon ranch.
23 kr
Tryckt 2002, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 151 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
OLDFIELD, JENNY
Beskyddaren. Half Moon ranch.
23 kr
Tryckt 2002, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 153 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KEENE, CAROLYN
Kitty och kidnapparen.
19 kr
Tryckt 1978, inbunden, tolfte upplagan, inbunden, klotryggband, i gott skick, namnteckning, Wahlströms, 196 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
TORESEN, R. E.
Mordmysteriet.
19 kr
Tryckt 2000, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 255 x 180 mm, bilder, 78 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
TORESEN, R. E.
Stöldmysteriet.
19 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 255 x 180 mm, bilder, 78 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KEENE, CAROLYN
Kitty och den maskerade mannen.
19 kr
Tryckt 1974, inbunden, klotryggband, i gott skick, namnteckning, Wahlströms, 191 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
RUDOLFSSON, MARIE LOUISE
Vitnos och Sverre Sork / Vitnos räddar Guldvinge..
40 kr
Tryckta 1975-1976, inbundna, klotryggband, i gott skick, namnteckning, Wahlströms, ill. tre böcker, c:a 95 sidor per bok.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
EURÉN-BERNER, ÖISA
Fröken Sprakfåle byter namn.
19 kr
Tryckt 1950, inbunden, klotryggband, i gott skick, Wahlströms, ill. 154 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KEENE, CAROLYN
Kitty som detektiv - Klockmysteriet.
19 kr
Tryckt 2002, inbunden, i gott skick, namnteckning, Wahlströms, 188 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
WELLS, HELEN
Cherry Ames översköterska.
19 kr
Tryckt 1970, inbunden, i gott skick, Bonniers, 136 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ÅKERHIELM, GALLIE
Anna Lena i Dalarna.
19 kr
Tryckt 1966, inbunden, klotryggband, i gott skick, namnteckning, Wahlströms, 95 sidor, dekorerat pappband, ett veck på pärmen.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KEENE, CAROLYN
Kitty och ruinens hemlighet.
19 kr
Tryckt 1973, inbunden, klotryggband, i gott skick, namnteckning, Wahlströms, 183 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KEENE, CAROLYN
Kitty och de mystiska breven.
19 kr
Tryckt 1975. inbunden, i gott skick, Wahlströms, 197 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KEENE, CAROLYN
Kitty och chiffermysteriet.
19 kr
Tryckt 1974, inbunden, ryggklotband, i gott skick, namnteckning, Wahlströms, 199 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
EURÉN-BERNER, LISA
Susanne i hushållsskola. En Sprakfålebok.
19 kr
Tryckt 1948, inbunden, klotryggband, i gott skick, Wahlströms, 137 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
RYDSJÖ, ELSIE
Ulla-Stina och de andra. Flickbok. Nr 19
19 kr
Tryckt 1941, inbunden, klotryggband, i gott skick, Wahlströms, 139 sidor, dekorerat pappband med rundade hörn.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
EURÉN-BERNER, LISA
Susanne i Vällingby. En Sprakfålebok.
19 kr
Tryckt 1953, inbunden, klotryggband, i gott skick, snedläst, Wahlströms 128 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KEENE, CAROLYN
Kitty och flyktingmysteriet.
19 kr
Tryckt 1984, inbunden, i gott skick, Wahlströms, 190 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KEENE, CAROLYN
Kitty och ödeslottets hemlighet.
19 kr
Tryckt 1975, inbunden, klotryggband, namnteckning, i gott skick, Wahlströms, 200 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KEENE, CAROLYN
Kitty och cirkusmysteriet. Nr 1402-1403.
19 kr
Tryckt 1978, inbunden, klotryggband, i gott skick, Wahlströms, 188 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HAGEN, EVA ETERNELL
Min första ponnybok.
40 kr
Tryckt 1999, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, bilder, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
TORESEN, R. E.
Mystriet i natten.
19 kr
Tryckt 1999, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, bilder, 79 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
PULLEIN-THOMPSON, JOSEPHINE
Ponnyer i fara.
19 kr
Tryckt 1991, inbunden, i gott skick, namnteckning, Polluxklubben, 151 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 50
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt