Inbunden. Utgiven 1990 av Galahad Books New York. Sidor 672. ISBN 0-88365-666-3. Boken är på engelska. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Klotband utan skyddsomslag 30x23 cm. Svenska Bokhandlareföreningen 1979, 255 sid. Rikt illustrerad med foto i färg och svartvitt. Lite solblekt, annars bra skick.
Flygvapnet 1987. Mjuka pärmar. 234 sidor. I mycket fint skick.
Trafik-Nostalgiska Förlaget. 2007. Färgfotografier. 22 s. Häftad. 30x22cm. Mycket gott skick.
Bra Böcker. 1971. 198 s. Förlagets klotband. 27x22cm. 1005 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Rikt illustrerad, 4,5 cm reva på skomsl.
Svenska Järnvägsklubben. 1993. 78 s. Häftad. 21x15cm. 158 gram. Gott skick. Illustrerad i s/v, skriftserie nr 59.
Inbunden med omslag. Nyskick. 22x27,5 cm. - Ända sedan man under första världskriget kom på att montera en kulspruta på ett observationsplan, har jakt- och attackplan varit avgörande vapen i alla stora militära konflikter. 1900-.. läs mer
Frank Stenvalls Förlag. 1976. 96 s. Häftad. Namnteckning på bakre omslagets insida. Mycket gott skick.
Victor Pettersons Bokindustri Aktiebolag. 1960. Inbunden. Gott skick. Tre utvikbara planscher. Veck på tvärs på ryggen (se bild).
SMITHMARK. 155 s. Språk: Engelska. Inbunden. Lätt stött på ett av pärmens ytterhörn. Gott skick.
Askelin & Hägglund. 1:a uppl. 1983. 229 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. DC-3:an Hugin var fredagen den 13 juni 1952 ute på ett signalspanmgsuppdrag över Östersjön då det kom att skjutas ner av ett sovje.. läs mer
Ian Allan Ltd. 1974. 176 s. Inbunden. 28x22cm. 1025 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
1987. 46 s. Häftad. 30x21cm. 240 gram. Mycket gott skick. läs mer
Park lane. 1990. 426 s. Inbunden. 30x27cm. 2289 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. utg 1971. Revised edition.Ägarsignatur. Skyddsomslaget tycks solskadat om än att jag inte är helt säker..
Häfte, bihang till NDA 5 Nov. 1872. 16 sid. Om undermålig rälstillverkning i Wales och Cleveland. ett annonsblad från Sandbergs Räl med tabeller om tålighet, skarvning och längder m.m.
Häftad. Mariestad, A.A. Berg 1855. 46 sid. läs mer
Albert Bonniers Förlag. 1:a uppl. 1927. 299 s. Inbunden. Klotband, något tummat. Och lite nött upptill och nedtill på ryggen. De två övre hörnen lite tilltryckta. Främre omslag medbundet. Gott skick. Illustrerad med svartvitfoto.. läs mer
TFN 2003 Inb. 143s. Rikt illustrerad i färg &sv/v. Mkt. gott skick
Bonnierpocket. 2008. 335 s. Pocket. 189 gram. Mycket gott skick.
Art Historic Research AB, Nässjö, 1995. Förlagsband med illustrerat skyddsomslag, 170 sid. Rikligt illustrerad, delvis i färg. Format 1,8 x 21,7 x 30,2 cm. Minimal reva i skyddsomslaget, för övrigt i fint skick. läs mer
Air Historic Research, Nässjö, 1997. Förlagsband med illustrerat skyddsomslag, 182(2) sid. Rikligt illustrerad, delvis i färg. Format 1,8 x 21,7 x 30,2 cm. Gott skick.
Frank Stenvalls/Ohs Bruks Järnvägs Museiförening. 1972. 63 s. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick. Gallrat bibl.ex. Omslag har nötta hörn, rikt fotoillustrerad.
Linköping, Flygföretag HB, 1992. 242 s. Inbundet förlagsband. 21,5 x 15,5 cm. Vikt 604 g. Snedläst, men i övrigt mycket gott skick. Rikt illustrerad med svartvita fotografier. * * * Författaren, själv flygare och bland annat pr.. läs mer
Stockholm : Försvarsmakten, 1999, 392 s. Färgill. 21 x 15 cm. 627 g. ISBN: 91-973255-8-9 ; Häftad. # I fint skick.
London, Brian Trodd, 1990, 189(1)s. Ill. 31 x 24 cm. 800 g. Language: English. ISBN 10: 1853611344 / ISBN 13: 9781853611346 ; Häftad. / Paperback. # Veck på pärm, i övrigt i fint skick. / Marks on the edge of the cover, ells in .. läs mer
Borlänge : Banverket, 1991 (Arlöv : Berling) 96 s. Ill. 24 x 17 cm. 231 g. ISBN: 91-630-0791-6 ; Häftad. # Ngt nött utsida, i övrigt i fint skick.
Stockholm : Trevi, 1992 (Södertälje : Fingraf) 139 s. 20 x 13 cm. 259 g. Översättning: Ulrika Torsten. ISBN: 91-7160-999-7 ; Inb. förlagsband med skyddsomslag. # Lagade revor på omslaget, i övrigt i mycket fint skick.
Stockholm : Askild & Kärnekull, 1982, 7. [i.e. 3.] uppl. (Borås : Centraltr.) 283[3]s. Ill. 22 x 14 cm. 418 g. ISBN: 91-582-0428-8 ; Inb. dekorerat förlagsband. # I mycket fint skick.
Göteborg : Zinderman, 1976 (Uddevalla : Bohusläningen) 126[2]s. 22 x 14 cm. 331 g. ISBN: 91-528-0140-3 ; Inb. förlagsband med skyddsomslag. # I mycket fint skick.
