Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Sökalternativ
Spara den här sökningen som en bevakning
Sökresultat: 1-30 nyinkomna i kategorin

Flyg & Järnväg


(totalt ca 9 937 annonser)
Sök i hela kategorin:Sortering:
Begagnade böcker
Idag 21:46
Carlsson, Sven-Olof
Första boken om gripen
60 kr
Bevingade ord förlag. 1991. 127 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Eriks Antikvariat
Sölvesborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9178860148
Idag 15:41
En bok om Saab-Scania
En bok om Saab-Scania
40 kr
1991. 168 s. Inbunden. Klotband med tryckt Saab-Scania logo i silver. 28x21,5cm. 800 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. En ..
Böcker från Barbro Landell
Södertälje
Mer info
Begagnade böcker
Idag 12:05
Spårvägslinjer i Stockholm Linje 8 Slussen-Skarp..
70 kr
Svenska Spårvägssällskapet Stockholmsavdelningen 1996 häfte 40 sid mkt rikt ill fint skick
Böcker från Nilsson Kennet
Tyresö
Mer info
Begagnade böckerISBN: 8290286155
Idag 11:09
Bjerke, Thor & Hjort-Johansen, Sven & Kristoffer..
Banedata '94: Data om jernbanene i Norge; banest..
550 kr
Norsk Jernbaneklubb 1994. 319 s. Rikt illustrerad med foton, kartor och ritningar i svartvitt. Ryggen lätt blekt, biblioteksstämpel, ..
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:33
Le chemin de fer métropolitain de Paris
700 kr
Les Ateliers, Paris 1931. 58 pp + 13 plates. 4:o, hard, metallic-coloured covers. Richly illustrated with b/w photos, colour drawings..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9185496162
Igår 20:03
Flygplansritningar. 1, Svenska flygvapnets övnin.. av KARLSTRÖM, BJÖRN
KARLSTRÖM, BJÖRN
Flygplansritningar. 1, Svenska flygvapnets övnin..
100 kr
1983, 132 s, 27x21 cm, ill, häftad.
Böcker från Andreas Törnqvist
Helsingb..
Mer info
Begagnade böcker
Igår 17:49
Åke Forsberg projektledare
EN RESA PÅ SPÅRET FRÅN KARLSHAMN TILL HALMSTAD
175 kr
ABF 2003. Limhäftad med 256 sidor i nyskick. Rikt illustrerad järnvägshistoria om nedlagda jårnvägslinjen Karlshamn-Vislanda-Bolmen-..
Böcker från Antikvariatet i Växjö(Skivan och ..
Växjö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Igår 16:54
Världsomflygningen. Berättad av Erik Nelson, Low.. av Lowell Thomas
Lowell Thomas
Världsomflygningen. Berättad av Erik Nelson, Low..
150 kr
Albert Bonniers förlag. 1:a uppl. 1926. 283 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Små fläckar på bandet, se foton.
Böcker från Idunsböcker
Malmö
Mer info
Begagnade böcker
Igår 15:42
The Royal Air Force from January 1941 to March 1.. av Charlton, Air-Commodore LEO
Charlton, Air-Commodore LEO
The Royal Air Force from January 1941 to March 1..
250 kr
Hutchinson & Co Ltd nd, London, England. Inbunden utan omslag. Förgyllda illustrationer på framsidan och förgylld text på ryggen. 376..
Böcker från Idunsböcker
Malmö
Mer info
Begagnade böcker
Tisdag
Ove Pihl och Lars Hillström
Högt över Sverige. En bok om Sveriges flygvapen
150 kr
Atlantis. 1986. 148 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Böcker från Eriks Antikvariat
Sölvesborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Tisdag
Bradshaws
Bradshaw's International Air Guide February 1938
490 kr
Häftad Bradshaws 1938, 188 sid + trevlig reklam. Tidtabeller, priser m.m.
Böcker från Zekes Antikvariat
Simrishamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9171361812
Tisdag
Drakflyg -grunder, historik och teknik mm. av Desfayes Jean-Bernard
Desfayes Jean-Bernard
Drakflyg -grunder, historik och teknik mm.
60 kr
Böcker från Gustaf Rooth
Rockneby
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9197389242
Tisdag
Fredholm Bengt
Fredholms epistlar eller minnesluckor
100 kr
Svenska vingar 6. 2003. 189 s. Inbunden. 24x17cm. 630 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9197043842
Måndag
Flyg 87. Flygets årsbok av Red: Pej Kristoffersson
Red: Pej Kristoffersson
Flyg 87. Flygets årsbok
40 kr
Bevingade Ord. 1986. 238 s. Inbunden. Ill kart. 24x17cm. 689 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från Björn Alnebo
Järfälla
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9171330437
Måndag
Ett av Richard Bach
Richard Bach
Ett
24 kr
Bra Böcker. 1992. 244 s. Inbunden. Klot. 22x14cm. 386 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Björn Alnebo
Järfälla
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9132417675
Måndag
Start i Gryningen av Spencer Dunmore
Spencer Dunmore
Start i Gryningen
24 kr
Wahlströms. 1978. 318 s. Inbunden. Klot. 21x14cm. 547 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Böcker från Björn Alnebo
Järfälla
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9186102532
Måndag
Trollsländan av Jean Bolinder
Jean Bolinder
Trollsländan
24 kr
Bra Deckare. 1982. 220 s. Inbunden. 20x13cm. 356 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Björn Alnebo
Järfälla
Mer info
Begagnade böcker
Måndag
Per flyg till fasornas land av Hans Bertram
Hans Bertram
Per flyg till fasornas land
24 kr
AB Lindqvists förlag. 1956. 254 s. Inbunden. 21x14cm. 501 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från Björn Alnebo
Järfälla
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9146125671
Måndag
Carl Gustaf von Rosen av Ralph Herrmanns
Ralph Herrmanns
Carl Gustaf von Rosen
24 kr
Wahlström & Widstrand. 1976. 264 s. Inbunden. Klot. 20x12cm. 333 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Björn Alnebo
Järfälla
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9146134263
Måndag
Ingenjör Andreés luftfärd av Per Olof Sundman
Per Olof Sundman
Ingenjör Andreés luftfärd
24 kr
Wahlström & Widstrand. 1980. 330 s. Inbunden. Klot. 20x12cm. 386 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Björn Alnebo
Järfälla
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9178680727
Måndag
Du Rietz, Jan
Den totala urspårningen. En studie i tågnedläggn..
150 kr
Symposion Bokförlag 1988, häftad, 146 s. Tillskrift på smutstitelsidan "Recensionsdag 10 februari ca-pris: 100:-"
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9137051512
Måndag
Civilflygplan av John W.R. Taylor
John W.R. Taylor
Civilflygplan
20 kr
Forum. 1972. 160 s. Pocket. 18x11cm. 162 gram. Gott skick. Pärmen något ankommen.
Böcker från Björn Alnebo
Järfälla
Mer info
Begagnade böcker
Måndag
Ikaros - flygvapenmusei Årsbok 1991 av Red: Ahremark, Herlitz, Pellebergs m fl
Red: Ahremark, Herlitz, Pellebergs m fl
Ikaros - flygvapenmusei Årsbok 1991
30 kr
Flygavemmuseet, Linköping. 1991. 128 s. Inbunden. Klot. 22x15cm. 350 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Böcker från Björn Alnebo
Järfälla
Mer info
Begagnade böcker
Söndag
Svensk Järnvägsmatrikel 1936,,Del 2--Personalen ..
Svensk Järnvägsmatrikel 1936,,Del 2--Personalen ..
500 kr
Elander ,Göteborg. 1936. 215 s. Hyfsat skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE,skador på ryggen och på fram och baksid.
Böcker från brå och billig
kvillsfors
Mer info
Övrigt tryckt och skrivet
Söndag
VYKORT - MUSEIBANAN MELLAN MARIEFRED OCH LÄGGESTA av ÖSTRA SÖDERMANLANDS JÄRNVÄG
ÖSTRA SÖDERMANLANDS JÄRNVÄG
VYKORT - MUSEIBANAN MELLAN MARIEFRED OCH LÄGGESTA
19 kr
OSKRIVET VYKORT.
Böcker från Stena Lind
Uppsala
Mer info
Övrigt tryckt och skrivet
Söndag
VYKORT - MUSEIJÄRNVÄGEN MARIEFRED-LÄGGESTA
VYKORT - MUSEIJÄRNVÄGEN MARIEFRED-LÄGGESTA
19 kr
SKRIVET OCH STÄMPLAT MARIEFRED ÖSTRA SÖDERMANLANDS JÄRNVÄG.
Böcker från Stena Lind
Uppsala
Mer info
Övrigt tryckt och skrivet
Söndag
VYKORT - SJ HÖGFARTSTÅG X2 2003 VID GLIBOTORP
VYKORT - SJ HÖGFARTSTÅG X2 2003 VID GLIBOTORP
19 kr
OSKRIVET VYKORT.
Böcker från Stena Lind
Uppsala
Mer info
Övrigt tryckt och skrivet
Söndag
VYKORT - GODSTÅG 6908 HOSJÖ MELLAN KORSNÄS OCH R.. av SVENSKA JÄRNVÄGSKLUBBEN
SVENSKA JÄRNVÄGSKLUBBEN
VYKORT - GODSTÅG 6908 HOSJÖ MELLAN KORSNÄS OCH R..
19 kr
OSKRIVET VYKORT.
Böcker från Stena Lind
Uppsala
Mer info
Övrigt tryckt och skrivet
Söndag
VYKORT TGOJ Ma 401 UTANFÖR VEDEVÅG 1971 av SVENSKA JÄRNVÄGSKLUBBEN
SVENSKA JÄRNVÄGSKLUBBEN
VYKORT TGOJ Ma 401 UTANFÖR VEDEVÅG 1971
19 kr
OSKRIVET VYKORT.
Böcker från Stena Lind
Uppsala
Mer info
Övrigt tryckt och skrivet
Söndag
VYKORT - BJs Ra LOK 847
VYKORT - BJs Ra LOK 847
19 kr
OSKRIVET VYKORT.
Böcker från Stena Lind
Uppsala
Mer info
Övrigt tryckt och skrivet
Söndag
VYKORT - SPÅRVAGNSSTRÄCKAN FRÅN SLOTTSSKOGEN UPP.. av SPÅRVAGNSSÄLSKAPET RINGLINIEN
SPÅRVAGNSSÄLSKAPET RINGLINIEN
VYKORT - SPÅRVAGNSSTRÄCKAN FRÅN SLOTTSSKOGEN UPP..
19 kr
OSKRIVET VYKORT.
Böcker från Stena Lind
Uppsala
Mer info
Sökresultat: 1-30 nyinkomna
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt