Begagnad bok
JAS 39 Gripen. Den havererade stormaktsdrömmen.
55 kr
144 sid. 1991. Fint förlagsband.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hopp i nöd och lust. Fallskärmens historia.
60 kr
159 sid. ill. 1997. Förlagsband, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Helikopterboken.
80 kr
158 sid. illustr. 1958. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Only seconds to live. Pilot´s Tales of the Stall..
90 kr
208 sid. illustr. 1997. Fint klotband, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
TSA - Trettio år med Transair Sweden.
85 kr
152 sid. Rikt ill. 2001. Förlagsband, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Flyghobby. Nr. 1
90 kr
1976. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Carl Gustaf von Rosen.
60 kr
265 sid. 1975. illustr. Fint klotband. Omslag.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The greatest adventure - The balloonist´s own ep..
85 kr
308 s. ill. 1999. Fint klotbd. Omslag. -obetydl svag fuktbuckling genomgående i övre marg.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Flygplanslära för flygmekaniker. Module 11 Cat A..
60 kr
Utan år. Ringhäftad. ill.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Daedalus årsbok 1971.
50 kr
bl.a Mariebergs Porcellaine fabrique
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Daedalus - Tekniska Museet årsbok 1966.
115 kr
188 s. ill. Fint origbd. - Kindberg, "Svensk flygindustri genom tiderna II", "Nils Ericson - mannen och ingenjören, I", "Claes Axel S..
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Daedalus - Tekniska Museets årsbok 1969.
115 kr
175 s. ill. Fint origbd. - 1800-talets elementhusbygge, bröderna Wright och Octave Chanute, don att skriva med
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Daedalus. Tekniska museets årsbok. 1967.
115 kr
204 s.ill.Fint origbd. - bl.a. Kindberg, "Svensk flygindustri genom tiderna III", Torsebro krutverk i Skåne, Engelsberg´s Oil Factory.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Daedalus - Tekniska Museets Årsbok 1965.
115 kr
Fint origbd. -inneh.bl.a den 1:a delen, Kindberg, "Svensk flygindustri genom tiderna" 1. Samt "Bröderna C.A och O.W.Hults uppfinninga..
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hur man konstruerar modellflygplan.
55 kr
110 s. 1956
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Grafik/karta
Kungl. Östgöta Luftvärnsregemente
90 kr
troligen omkr. 1940
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
UFO-Lexikon. En andlig syn på UFO och mänskligt ..
70 kr
1990. 256 sid. Pocket. Ngt nött ex.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fakta om flygande tefat och deras drivmetoder.
70 kr
77 s. 1966. Klotband. Omsl. (små nagg)
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The Red Devils, Red on, Green on - Go !
75 kr
200 sid. 1989. ill. Fint klotband. Omslag.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Flygplankort.
50 kr
392 sid. ill. 1999. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tefaten är här!
50 kr
1979. 193 s. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fakta om flygande tefat och deras drivmetoder.
50 kr
1966. ill. 79 s. Mindre fläck. Klotband.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
De flygande tefaten - dokument och teori.
50 kr
174 s. 1979. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Courage in the Skies - Great Air Battles from th..
80 kr
208 s. ill. 1992. Fint klotband. Omslag.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Power for the Pioneers - The Green & E.N.V. Aero..
60 kr
1990. ill. Nära nyskick
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Eagles High - The Battle of Britain 50 th Annive..
60 kr
1990. Fint klot.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Aircraft in British Military Service - British S..
80 kr
333 sid. illustr. 1998. Klotband. Omslag. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Combat Search & Rescue.
75 kr
188 sid. Rikt ill. 1999. Förlagsband i klot. Med skyddsomslag. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Flyget genom tiderna.
75 kr
192 s. ill. 1977. Klotband. Omslag.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ett år i luften - flygets årsbok.
60 kr
1958. Allhems. Klotbandet med omslag. (nagg )
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ett år i luften - flygets årsbok.
60 kr
1961-62. Allhems, 1962. Klotband. Omslag (med nagg)
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)