Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Fryksdalens Antikvariat
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-14 av 14. i kategorin Flyg
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Francis Chichester
Ensam med himmel och hav
75 kr
Bon. 1966 Inbunden Författaren genomförde en äventyrlig soloflygning 1929-1930 med en enmotorig Gipsy Moth från England till Australi..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Gösta / Bertil Norrbohm / Skogsberg
Att flyga är att leva
95 kr
BB 1975 Inbunden Svensk flyghistoria med många färgillustrationer, om flygplanstyper SAAB mm. ( Gösta Norrbohm Bertil Skogsberg ) Ca ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Bertil Skogsberg
På filmens vingar
115 kr
BB 1981 Inbunden Flygfilmens historia i ord och bild med många illustrationer. Ca 220 sidor, i större format, gott skick med skyddsom..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Bertil Skogsberg
På filmens vingar
95 kr
BB 1981 Inbunden Flygfilmens historia i ord och bild med många illustrationer. Ca 220 sidor, i större format, gott skick utan skyddso..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Erik Nörgaard
Titta en ballong
150 kr
R&S 1971 Inbunden Om ballongseglingens historia, med många bilder på luftballonger, luftskepp, zeppelinare genom historien, mycket r..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Charles Lindbergh
""" Vi "" Min maskin och jag"
175 kr
"Bon. 1927 Häftad "" Den berömde flygarens egen skildring av sitt liv och flygningen över Atlanten jämte hans uppfattning om flygkons..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Ett år i luften
150 kr
Allhem 1961 Inbunden Flygets årsbok 1960-1961 Ca 370 sidor, rikt illustrerad, något lite ryggslitage
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hans Ostelius
Flyg och krig
150 kr
"N&K 1942 Inbunden Om flygvapnets insats, olika flygplanstyper, trafikplanens omändring till krigsplan och om flygets framtid mm, ill..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lois Roy Brown
Flyg-Detektiven
75 kr
Å&Å 1938 Häftad Flygnings romanserie, med illustrationer av flyg i häftet Ett häfte ca 60 sidor, visst slitage
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Preston & Vedin & Phil
God morgon framtid
95 kr
BB 1984 Inbunden Framtidsvisioner inom många olika områden, datorer, flyg, andra kommunikationer mm Ca 125 sidor, i större format, m..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Örjan Lüning
Luftpostens hisoria
150 kr
SFF 1978 Häftad Rikt illustrerad, med flygpost och flyg. Ca 350 sidor, nyskick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
James Cahill
Nick blir mästerflygare
55 kr
Lindqvist 1945 Inbunden ungdomsbok om flyg Ca 150 sidor, gott skick, andra upplagan
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Bertil Skogsberg
På filmens vingar
125 kr
BB 1981 Inbunden Flygfilmens historia i ord och bild med många illustrationer. Ca 220 sidor, i större format, gott skick med skyddsom..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Svensk Flygkalender 1946
75 kr
1945 Inbunden Ca 220 sidor, boken i gott skick men skyddsomlag något skadat
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-14 av 14
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt