Allhems förlag. 1955. 255 s. Häftad. 30x22cm. 1160 gram. Gott skick. Sammantaget är boken i gott skick men det finns skador i omslagets/skyddsomslaget övre kant. läs mer
Utgiven av Bonnier Fakta Bokförlag 1984. Den världsberömde fotograden Lennart Nilsson tar med oss på en hisnande färd in i naturens mikrokosmos. Vi möter fantasieggande bildreportage om växternas pollinering och befruktning, om .. läs mer
Bonniers 1974 (första uppl)inb o stämplad av bibl näranyskick. Rikt ill om beredskapsåren, bilder fr TV-filmen.
2005. Inbunden fotobok, engelska och tyska
Bewilförlagets tryckeri 1965. hft. Ovanlig erotica. stencilerad inlaga. tecknat omslag och flera försiktigt pornografiska teckningar löpande i text. Fotografier på eventuellt fejkade annonser med halvnakna och helnakna modeller... läs mer
N&K 1991. inb. fint skick
Förlags ab Seles 1962. inb.medomslag. omslag med revor.boken i gott skick. genomgående illustrerad med sv/v. foton av nakna flickor
Könemann. 1996. 507 s. Pocket. Liggande format. Nära nyskick. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Inbunden bok. 1993. Örnsköldsvik. Örnsköldsviks allehanda. (Foto ISBN: (inb.)) Beskrivning :==>> Fotografi -- historia -- Sverige -- Örnsköldsvik i Ångermanland [Wilkman's Antikvariat - Kundse.. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Inbunden bok. 1980. Helsingborg. Fyra förläggare. (Foto ISBN: 9185246514) Beskrivning :==>> Fotobok om Hammarby i Edebo socken, Roslagen. [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-.. läs mer
Bokförlaget Max Ström. 2009. 240 s. Inbunden. Nära nyskick. Annie Leibovitz egen berättelse, om hur hennes bilder har kommit till. Den mest uppmärksammade fotografen i modern tid berättar om Hunter S. Thompson, Rolling Stones, J.. läs mer
1989. 36 s. Nära nyskick. läs mer
1989. 36 s. Nära nyskick. läs mer
1989. 36 s. Nära nyskick. läs mer
1988. Varje exemplar 36 s. Nära nyskick.
1987. Varje exemplar 36 s. Nära nyskick.
1986. 36 s. Nära nyskick. läs mer
Solna-Sundbyberg-Stockholm-Sollentuna-Järfälla-Upplands-Väsby-Sigtuna; LCProBild 2010 inb 64s mkt rikt ill färg mkt fint ex läs mer
1986. 36 s. Nära nyskick. läs mer
1985. Varje exemplar 36 s. Nära nyskick.
Legus förl 1995 102(4)s text + 46 helsidesplanscher sv/v fotografier. Stort format 27x23 cm. Inb förl pappbd m typografiskt ill sk omsl; mkt fint ex; om pat Enskede-Skarpnäck psyk sektor
Evergreen, 1995. 240 sid. 29,5x24 cm. Vikt: 1745 gram. Inbundet pappband med skyddsomslag. Reva i skyddsomslaget, annars mycket gott skick. Illustrerad.
Phaidon Press. 2007. 272 s. Inbunden med halvhårda pärmar (Ett slags mellanting mellan häftad och inbunden). Gott skick. "Gothic & Lolita" charts the current trend of Gothic street fashion that has swept Japan over the last deca.. läs mer
1984. 36 s. Mycket gott skick. läs mer
1984. 36 s. Mycket gott skick. Några understrykningar. läs mer
1984. 36 s. Mycket gott skick. läs mer
1984. 36 s. Mycket gott skick. läs mer
1980. 36 s. Mycket gott skick. läs mer
1979. 36 s. Mycket gott skick. Ett par understrykningar. läs mer
1978. 36 s. Mycket gott skick. Ett antal understrykningar. läs mer
