Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Sökalternativ
Spara den här sökningen som en bevakning
Sökresultat: 1-30 nyinkomna i kategorin

Foto


(totalt ca 8 591 annonser)
Sök i hela kategorin:Sortering:
Begagnade böcker
Igår 16:45
Bosse Bergman
Stockholm - en vykortsdröm från 1930- och 1940-t..
120 kr
Stockholmsmonografier 1987, dekorerat laminatband, fotoillustrerad, 144 sid, 700g, nyskick
Böcker från Slam's Böcker och Skivor
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Igår 13:11
Petersen, Anders / Stolpe, Jan
Lund. Om människor på ett nöjesfält.
2222 kr
Fyra förläggare. Aktuell fotolitteratur nr 1. 1973. Cirka 110 s. Inbunden. 28x21cm. 632 gram. Mycket gott skick. Hylla 3.
Böcker från Bok-Nils
Härnösand
Mer info
Begagnade böcker
Igår 12:46
Rune Jonsson
Hans Malmberg. Reporter och flanör
66 kr
AlfaBeta. 1989. 96 s. Häftad. 20x13cm. 184 gram. Nära nyskick. Hylla 3.
Böcker från Bok-Nils
Härnösand
Mer info
Begagnade böcker
Igår 11:10
WAHLÖÖ
Fotografin och Lund
50 kr
Föreningen Gamla lund. 2002. Häftad. Nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Igår 10:13
Vägunderhåll av Hubendick, Per-Erik
Hubendick, Per-Erik
Vägunderhåll
100 kr
NKI. 1952. c:a 320 s. Inbunden. Mörkblått helklot/skinnimitationsband. 22x15cm. 630 gram. Gott skick. 16 brev med utvikbara inlagor...
Böcker från Josse
Östersund
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9171364277
Igår 09:57
Naturen som fotomotiv : en fotolärobok i bild - .. av Hellesø, Terje
Hellesø, Terje
Naturen som fotomotiv : en fotolärobok i bild - ..
500 kr
Spektra, 1992 Inbunden, 246s. 23x14cm, 555g. Vackert färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9171364277. En fotolärobok i bild ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Igår 07:53
Forsners Priskurant 1. 1927 - 1928  Fotografiska..
Forsners Priskurant 1. 1927 - 1928 Fotografiska..
180 kr
Hft. 336s. 22x14cm, 409g. Rikt illustrerad. Dåligt skick, de första bladen saknas, första sidan är Nr 5. sista bladets nedre fjärdede..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9138049740
Torsdag
Allemans bok om fotografering av Richard Greenhill,Margaret Murray,Jo Spence
Richard Greenhill,Margaret Murray,Jo Spence
Allemans bok om fotografering
38 kr
Liber. 1977. 96 s. Gott skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE.
Böcker från brå och billig
kvillsfors
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9177122828
Torsdag
Lundström, Jan-Erik (red)
Tankar om fotografi
250 kr
Alfabeta. 1993. 277 s. Inbunden. Mycket gott skick. Vid tre beställda böcker medföljer den billigaste utan kostnad. Flerbandsverk räk..
Böcker från Pergamon
Borås
Mer info
Begagnade böcker
Torsdag
Har Indien en chans? av Isaksson, Folke (text) & Karlsson, Stig T (foto)
Isaksson, Folke (text) & Karlsson, Stig T (foto)
Har Indien en chans?
80 kr
Inb tråd med skyddsomslag, 229 sidor. Litteraturfrämjandet (Stockholm, 1969). Rikt ill m sv/v foton. Folke Isaksson och Stig T Karlss..
Böcker från Mingus Bok & Skivbutik
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Torsdag
Vår indiska by av Hassner, Rune (foto) & Andersson, Sven O (text)
Hassner, Rune (foto) & Andersson, Sven O (text)
Vår indiska by
90 kr
Inb tråd med skyddsomslag, 95 sidor. Rabén & Sjögren (Stockholm, 1962). Rikt ill m sv/v foton. Mukhmelpur är en liten by på den solst..
Böcker från Mingus Bok & Skivbutik
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Torsdag
Eldh, Stieg
Det var då ... 3
200 kr
JK AB, Simrishamn 1996, inb, 128 s.
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9163046571
Torsdag
Töve, Jan
Speglingar
150 kr
Borås Tidnings Förlag 1996, inb m skyddsomslag, 128 s. Med ded. Revor i skyddsomslaget
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9178666384
Torsdag
Ditt bästa liv nu : sju steg till ett liv i din .. av Osteen, Joel
Osteen, Joel
Ditt bästa liv nu : sju steg till ett liv i din ..
79 kr
Livets Ords Förlag. 2006-07-17. 280 s. Häftad. 21x14,5x1,9cm. 350 gram. Mycket gott skick. Om du är som de flesta andra, har du skriv..
Böcker från Österlens
Simrishamn
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9155229905
Onsdag
Vår kungafamilj i fest och vardag 2001 av Barbro Scherrer (redaktör)
Barbro Scherrer (redaktör)
Vår kungafamilj i fest och vardag 2001
39 kr
Bokförlaget Semic. 2001. 64 s. Häftad. 25,5x21x0,4cm. 210 gram. Mycket gott skick. Det kungliga familjealbumet med årets händelser i ..
Böcker från Österlens
Simrishamn
Mer info
Tidningar, tidskrifter
Onsdag
Playboy 1999
Playboy 1999
121 kr
260 s. Playboy:s jubleums nummer 45th anniversary issue bilder på mer än 110 olika kända vackra kvinnor + centerfold.
Böcker från Free Spirit
rånäs
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9127355322
Onsdag
Det Kungliga Året 2004 av Andström, Bobby : Güner, Erhan
Andström, Bobby : Güner, Erhan
Det Kungliga Året 2004
59 kr
Bokförlaget Natur och Kultur. 1 uppl. 200409. 64 s. Inbunden. 29,5x21,5x1cm. 562 gram. Mycket gott skick. Beskrivning: Året har som ..
Böcker från Österlens
Simrishamn
Mer info
Begagnade böcker
Onsdag
Assur, Jens
OCH HIMLEN DÄROVAN 1-2. Under the Shifting Skie..
500 kr
Bilda Förlag, 2000, VII 222 (22) + (4) 220 (4) IX (16) s., 2 vol., inb. m. sk.omsl., mkt. gott skick, stort format; vol. 1 med s/v fo..
Böcker från Antikvariat Argo i Täby
Täby (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Onsdag
Eldh Stieg
Det var då? 1
149 kr
1994. 105 s. Inbunden. Dekorerat pappband. 30x22cm. 700 gram. Gott skick. Rikt illustrerad med svartvita foto..
Böcker från Österlens
Simrishamn
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9789113033235
Onsdag
I nationens intresse - har svenska folket vilsel.. av Borgnäs,Lars
Borgnäs,Lars
I nationens intresse - har svenska folket vilsel..
225 kr
Norstedts. Första uppl. 2011. 348 s. Inbunden. 23x15cm. 715 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Frakt ingår i pris..
Böcker från the antiquarian
Örnsköld..
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9138039332
Onsdag
Amerikanska bilder - en personlig resa genom det.. av Holdt,Jacob
Holdt,Jacob
Amerikanska bilder - en personlig resa genom det..
200 kr
LiberFörlag. Andra uppl. 1978. 272 s. Inbunden. Kartonnage,trådbunden. 24x19,5cm. 685 gram. Mycket gott skick. Frakt ingår i priset.
Böcker från the antiquarian
Örnsköld..
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9176841197
Onsdag
Helt fel i Paris av Strömholm,Joakim/Unger,Pelle
Strömholm,Joakim/Unger,Pelle
Helt fel i Paris
200 kr
Askelin & Hägglund Förlag. Första uppl. 1987. 96 s. Inbunden. Kartonnage. 24x21cm. 309 gram. Gott skick. Frakt ingår i priset.
Böcker från the antiquarian
Örnsköld..
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9171084134
Onsdag
Segemark Peter & Wilson Olle
Auto fokus bilar och folk fotograferade av Gunna..
60 kr
Nordiska Museet. 1997. 96 s. Häftad. 350 gram. Mycket gott skick. Svartvita fotografier av äldre bilar. .
Böcker från Hannas Bokhylla
Ljungby
Mer info
Begagnade böcker
Onsdag
Jaeger 100 år 1858-1958, ett sekels porträtthist.. av Lagercrantz Bo
Lagercrantz Bo
Jaeger 100 år 1858-1958, ett sekels porträtthist..
85 kr
Nordiska museet 1958, hft 23s m historia kring fotografen Johannes Jaeger o hans medarbetare, ill m sepiafoton (omslaget är enfärgat,..
Böcker från Galleri 55 AB Konst & antik
Gunnebo (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9197251992
Onsdag
Sandström, Birgitta (red)
Karl Lärka. Odalman, fotograf hembygdsvårdare
55 kr
Zornsamlingarna Mora. 2001. 82 s. Inbunden. Förlagets illustrerade laminatband. Nära nyskick.
Böcker från Idé & Text
Varberg
Mer info
Begagnade böcker
Onsdag
Kay, Barry
AS A WOMAN
125 kr
Limhäftad. Engelsk text. Vikt cirka 545 gram. St. Martins Press, 1976. (117)sidor. Gott skick, endast lätt naggade pärmar och något g..
Böcker från Patrik Hammarstrand
Växjö
Mer info
Begagnade böcker
Onsdag
Sturges, Jock(foto)
JOCK STURGES
895 kr
Inbunden med skyddsomslag. Engelsk text. Vikt cirka 1570 gram. Scalo/Museum für moderne kunst, 1:a upplagan, 1996. 207 + (1) sidor sa..
Böcker från Patrik Hammarstrand
Växjö
Mer info
Begagnade böcker
Onsdag
Sturges, Jock(foto)/Phillips, Jayne Anne(text)
THE LAST DAY OF SUMMER
495 kr
Inbunden med skyddsomslag. Engelsk text. Vikt cirka 1000 gram. Aperture, 7:e(?)tryckningen, 1991. 96 sidor. Gott skick, endast delvis..
Böcker från Patrik Hammarstrand
Växjö
Mer info
Begagnade böcker
Onsdag
Cabral, Fábio
ANJOS PROIBIDOS
1995 kr
Inbunden med skyddsomslag. Engelsk text. Vikt cirka 785 gram. Ophelia Editions, 2000. 69 + (3) sidor. Nära nyskick. Illustrerad med s..
Böcker från Patrik Hammarstrand
Växjö
Mer info
Begagnade böcker
Onsdag
Lars Madsén
Sverige från ovan
40 kr
Inbunden, 1972, 239 sidor. Begagnad, men i bra skick. Porto 72 kr.
Böcker från lazlo
Gammelstad
Mer info
Begagnade böcker
Tisdag
Hdgecoe
Fototeknisk handbok -en utförlig handledning i f..
110 kr
1980, förlagsband med skyddsomslag i presentskick, utan namn eller skador
Böcker från Essbok
SÖDERBÄRKE
Mer info
Sökresultat: 1-30 nyinkomna
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt