Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Fryksdalens Antikvariat
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-14 av 14. i kategorin Genealogi
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Porträttgalleri från Värmland
150 kr
Skånetryckeriet 1933 Inbunden Foton med korta personuppgifter sorterade efter olika orter i Värmland, personregister Ca 900 sidor, br..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Börje Furtenbach
Släktforskning för alla
45 kr
ICA 1983 Inbunden En handledning i hur man släktforskar Ca 130 sidor, gott skick, namnnotering
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Ingeborg Burling ( red )
Vem är det 1957
45 kr
Norst. 1956 Inbunden Svensk biografisk handbok Innehåller omkring 7.700 biografier över svenska män och kvinnor inom olika verksamhet..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Bengt Söderberg (red)
Lunds privata elementarskola 1900-1950
250 kr
Sv. Studenters förlag 1957 Inbunden En allmän del om skolans historia, därefter varje årskull från år 1900 fram till 1950. Med korta ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sven Ågren
Svensk biografisk uppslagslitteratur
275 kr
A&A 1929 Häftad Bibliografisk förteckning på olika uppslagsverk och skrifter som har anknytning till biografiska uppgifter. Boken är..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Paul Harnesk (red)
Vem är vem Svealandsdelen
125 kr
"Vem är vem 1947 Inbunden ""världens mest fullständiga biografiska lexikon "" Ca 880 sidor, gott skick men något mörk rygg"
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Paul Harnesk (red)
Vem är vem Svealandsdelen
125 kr
"Vem är vem 1947 Inbunden ""världens mest fullständiga biografiska lexikon "" Ca 880 sidor, gott skick"
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Bertita Harding
Krönta Emigranter
125 kr
Medén 1942 Häftad Om den Portugisiska kungafamiljen och ätten Braganza i Brasilien Ca 360 sidor,
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lotten Dahlgren
Norrländska släktprofiler
325 kr
W&W 1911 Inbunden Episoder och minnen ur Fredrika och Per Erik Svedboms brev och familjepapper. Utöver Ångermanland finns beröring me..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Stockholms stadsfullmäktige 1913-1938
95 kr
1938 Inbunden Biografier och porträtt av tjänstemän och politiker åren 1913 -1938. Exlibris Ca 200 sidor, i större format, blått hal..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Erik Grill ( red )
Svenskt biografiskt lexikon 77
125 kr
1964 Inbunden Innehåller Flemming - af Forselles, börjar med sidan 161 och slutar med sidan 320 Ca 160 sidor, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sveriges Statskalender
23 kr
A&W 1937 Inbunden Ca 1.000 sidor, rött band med statsvapnet i guldtryck, rygg missfärgad
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Vem är det 1991
75 kr
Nord. 1990 Inbunden Innehåller uppgifter om ca 10.000 namn. Fler årgångar finns i lager fråga per e-post eller på 0565.504 25 Ca 1...
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Ingeborg Burling (red)
Vem är det 1957
75 kr
Norst. 1956 Inbunden Innehåller omkring 7.700 biografier över svenska män och kvinnor inom olika verksamhetsområden. Ca 1.100 sidor, ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-14 av 14
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt