Annonskategori: Begagnade böcker
Legato, Mariane
Evas revben. Hur den nya medicinforsknin..
90 kr
Forum. 2003, kartonnerad m. sk.omslag, 272 s. mkt. gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Skogeman, Pia
Kvinnlighet i utveckling. Om kvinnors sj..
75 kr
Forum, 1987. paperback, 169 sidor. litet vikmärke på framsidan, övrigt gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Ericsson, Kjersti
Könsspelet
65 kr
Kommentus 1993 Kartonnerad 173s. Mkt. gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Nicholson, Linda J.
Feminism / Postmodernism
65 kr
Routledge NY 1990 Paperback 348s. Ngt. nött, vikmärke å baksidan
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Calyhills, Harriet
Kvinnohistorisk uppslagsbok
250 kr
R&S 1992 Inb. 563s. Illustrerad, gott skick*+
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Streep, Peg (text)
Cowgirl Rising. The Art of Donna Howell-..
150 kr
The Greenwich Workshop Press Fist Printing 1997 (Stated) Inb. 128s. Rikt illustrerad i färg, Sk.omslag, gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Koskinen, Lennart
Vildmannen och vargkvinnan
65 kr
Rabén Prisma 1996 Kartonnerad 184s. Mkt. gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Innala, Sune M.
Structure and Development of Homophobia.
150 kr
Department of Psychology Göteborg University 1995 Ak.avh. 62s. + bilagor. Enstaka blyertsnoteringar, i övrigt mkt. gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Res Publica 31. Fysionomik
80 kr
Symposion 1995 Paperback 188s. gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Ernulf, Kurt E.
Studies on the Bases of Sexual Attractio..
150 kr
Department of Psychology Göteborg University 1995 Ak.avh. Tillskrift från författaren, ca 5s. med understrykningar och markeringar..
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Mcdonald, Myra
Representing Women. Myths of Femininity ..
120 kr
Arnold London 1995 Hft. 250s. Gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Sinkonen, Jari
Tillsammans med Pappa
80 kr
Forum 2000 Paperback 218s. Mkt. gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Ulfgard, Maria
För att bli kvinna - och av lust. En stu..
120 kr
B. Wahlströms 2002 Ak.avh. Kartonnerad 380s. Mkt. gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Caine, Barbara och Sluga, Glenda
Europas historia 1780-1920. Ett genusper..
120 kr
NoK 2006 Kartonnerad 290s. Mkt. gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Hagström, Ylva m.fl. (red.)
Porträtt utan ram. Kön och sexualitet bo..
120 kr
Studentlitteratur 2000 Paperback 225s. Gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Göransson, Anita (red.)
Sekelskiften och kön - Strukturella och ..
120 kr
Prisma 2000 Kartonnerad 232s. Sk.omslag, gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Olley, Michelle (ed.)
Homme. Masterpieces of Erotic Photography
200 kr
Carlton London 1999 Inb. 223s. Sk.omslag, gott skick+
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Pierre et Gilles
250 kr
Merrell Publishers Limited London 2000 Inb. 120s. Sk.omslag, gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Levin, Hjördis
Kvinnorna på barrikaden. Sexualpolitik o..
80 kr
Carlssons 1997 Paperback 313s. Rec. stmpl. en sida med liten reva 5mm, i övrigt mycket gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Österberg, Eva (red.)
Jämmerdal & fröjdesal. Kvinnor i stormak..
130 kr
Atlantis 1997 Inb. 415s. Sk.omslag, mycket gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Wennberg, Lena
En riktig mamma? En berättelse om moder..
70 kr
W&W 1999 Kartonnerad 191s. Gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Wennberg, Lena
Förstå mig rätt! Om kvinnospråk och mans..
60 kr
W&W 1994 Kartonnerad 146s. Gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Bly, Robert
Järn Hans. En bok om män
90 kr
ICA 1991 Kartonnerad 328s. Mycket gott skick *
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Arrhenius, Sara
En riktig kvinna. Om biologism och könsk..
70 kr
Atlas 1999 Kartonnerad 143s. Sk.omslag, mycket gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Bjereld, Ulf
Kön och politiskt våld. Attityder under ..
90 kr
Gidlunds 1998 Kartonnerad 156s. Mycket gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Silverstolpe, Fredrik
Homosexualitet i Tredje riket
90 kr
Symposion 2000 Paperback 193 s. Mycket gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Wolf, Naomi
Skönhetsmyten, Hur föreställningar om sk..
90 kr
NoK 1992 Kartonnerad 306s. Namnt. i övrigt mycket gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Ekenvall, Asta
Manligt och kvinnligt. Idéhistoriska stu..
120 kr
Kvinnohistoriskt arkiv 5 Akademiförlaget 1966 Hft. 207s. liten ej störande fläck å baksidan, i övrigt gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Ambjörnsson, Ronny
Mansmyter. Liten guide till manlighetens..
90 kr
Fischer & Co 1990 Kartonnerad 220s. Sk.omslag, gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Sandqvist, Karin
Pappor och riktiga karlar. Om mans- och ..
90 kr
Carlssons 1993 Paperback 445s. Gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Marcus, Maria
Den fruktansvärda sanningen. En bruksbok..
80 kr
