Förlagsny bok
Igår 09:17
Ulf Lundell sånger 1975-2007.
350 kr
Två dekorerade röda klotband i kassett. Wahlström & Widstrand 2007. 575+582 sidor. Vikt cirka 5400 gram. Rikt illustrerad med fotogra..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsny bokISBN: 9789127357297
Tisdag
Odla tomater
120 kr
Dekorerat förlagsband. Bokförlaget Natur o Kultur 2007. 25x18 cm. 520 gram. 119 sidor. Rikt illustrerad med fotografier i färg. Boken..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Söndag
Stationsföreståndarnas porträttgalleri - Porträt..
500 kr
Halvfranskt band. Biografiska Bokförlaget 1933. 1400 gram. 559 sidor. Illustrerad med fotografier (porträtt) i svartvitt. Välhållen. ..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsny bokISBN: 3829030177
Söndag
Morkulla -miljö, viltvård, jakt.
120 kr
Dekorerat laminatband med skyddsomslag. Könemann 2001. 880 gram. 143 sidor. Rikt illustrerad med fotografier i färg. Förlagsny. (f)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9198688247
Söndag
Gamla Ovanåkersknektar
120 kr
Häftad. Ekestöms förlag 1994. Faksimilutgåva efter originalet som gavs ut 1944. 280 gram. 175 sidor. Illustrerad med Emil Clahrs svar..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9136010405
Söndag
Friargåvor - och annat grant
120 kr
Förlagsband med skyddsomslag. LTs förlag 1982. 590 gram. 141 sidor. Rikt illustrerad med fotografier och avbildningar i både färg och..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9173431087
Söndag
Sälja krig som margarin
130 kr
Förlagsband med skyddsomslag. Leopard förlag 2005. 960 gram. 208 sidor. Rikt illustrerad med avbildningar av franska propagandaaffisc..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9136006076
Söndag
Jordabok - Odlingsbilder 1971-75
120 kr
Förlagsband med skyddsomslag. LTs förlag 1976. 860 gram, tvärformat. 222 sidor. Illustrerad med fotografier varav några i färg. Skyd..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789157479952
Söndag
Gotland
90 kr
Förlagsband med skyddsomslag. Bilda förlag 2007. 780 gram. 206 sidor. Rikt illustrerad med fotografier och avbildningar i färg. Nära ..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9136013242
Söndag
Mina ungar. Dagbok från en byskola (i Lappland)
80 kr
Dekorerat förlagsband. LTs förlag 1979. 460 gram. 132 sidor. Illustrerad med teckningar och akvareller. Ryggen aningen blekt, eljest ..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146170588
Söndag
Årets högtider och festdagar. Om firande och tra..
70 kr
Dekorerat förlagsband. Wahlström & Widstrand 1997. 350 gram. 172 sidor. Nära nyskick. (f)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789163309021
Lördag
Rasboglimtar 2007
80 kr
Dekorerat förlagsband. Rasbo Hembygdsgille 2007. 390 gram. 159 sidor. Illustrerad med fotografier varav några i färg. Nära nyskick. (f)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9197406341
Lördag
Handgjord naturkosmetika
90 kr
Dekorerat förlagsband. Artaromaförlaget 2003. 560 gram. 112 sidor. Illustrerad med fotografier i färg. Nära nyskick. (f)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 917904168x
Lördag
Mors lilla Olle och andra visor av A.T.
60 kr
Dekorerat förlagsband. Alla Barns Bokklubb , AWE 1990. 280 gram. Opaginerad. Illustrerad med teckningar i färg. Mycket gott skick. (f)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9129615178
Lördag
Markernas visdom
70 kr
Dekorerat förlagsband. rabén & Sjögren 1990. 790 gram. 160 gram. Rikt illustrerad med fotografier i både färg och svartvitt. Nära nys..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9136022187
Lördag
Åkrarna vi ärvde - Om jordbruk och maskinbruk.
70 kr
Dekorerat pappband. Från bokens baksida: "Författaren berättar insiktsfullt om arbetsåret i svenskt jordbruk av i dag, vad som händer..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9197457078
Lördag
Stretcha dig i form
60 kr
Dekorerat förlagsband. Fitnessförlaget 2003. 370 gram. 60 sidor. Illustrerad med fotografier i färg. Namnteckning insidan främre upps..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 912962228x
Lördag
Nicke Nyfiken på cirkus
70 kr
Dekorerat förlagsband. Rabén & Sjögren 1993. 210 gram. Opaginerad. Illustrerad med teckningar i färg. Mycket gott skick. (f)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153402960
Lördag
Trasmattor -44 modeller i färg.
50 kr
Dekorerat pappband. ICA förlaget 1974. 250 gram. 79 sidor. Rikt illustrerad med fotografier i färg. Mycket gott skick. (800)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9155234445
Lördag
K-märkta ord. Från kalasbyxor till fluortant. En..
60 kr
Häftad. Bokförlaget Semic 2006. 270 gram. 127 sidor. Rikt illustrerad med fotografier i både färg och svartvitt. Nära nyskick. (800)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9178420512
Lördag
Den gamla svenska bondepraktikan
60 kr
Dekorerat förlagsband. Fabel 1987. 280 gram. 142 sidor. Illustrerad i svartvitt med vinjetter. Mycket gott skick.
(800)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lördag
Uppland 1977. Tidernas kyrka i Uppland.
60 kr
Dekorerat pappband. Upplands forminnesförening och hembygdsförbunds årsbok 1997, 151 s. 21x17,5 cm. Vikt 390 gram. Innehåll; Upplands..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9129580153
Lördag
Svenska fåglar - en fälthandbok
60 kr
Dekorerat förlagsband. Rabén & Sjögren 1990. 460 gram. 252 sidor. Rikt illustrerad med fotografier i färg samt utbredningskartor och ..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lördag
Asien - FIB:s Gyllene Bildatlas.
60 kr
Dekorerat ryggklotband. 18 kartor och 165 färgbilder. Folkslag, näringsliv, naturförhållanden och levnadsvillkor. Översättning och be..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9136003719
Lördag
Jord - Djur - Natur. En jordnära uppslagsbok
70 kr
Dekorerat laminatband från LT:s förlag 1975. 311 sidor. 810 gram. Illustrerad med teckningar i svartvitt Mycket gott skick. (f)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsny bokISBN: 9789185305599
Lördag
Farväl till Macken. Historien om bensinbolagen o..
130 kr
Dekorerat laminatband. Trafiknostalgiska Förlaget 2007 (TNF-bok 57). Vikt 570 gram. 76 sidor. Rikt illustrerad i både färg och svartv..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsny bokISBN: 9789151846392
Fredag
Tältmat
120 kr
Dekorerat förlagsband. Bokförlaget Prisma 2007. 370 gram. 20x19,5 cm. 86 sidor. Rikt illustrerad med fotografier i färg. Förlagsny, a..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100410489
Fredag
Bättre kan det inte sägas
90 kr
Häftad, Bonniers 1976, originalutgåva. 240 gram. 185 sidor. Någon sida slarvigt sprättad. Läsveck på ryggen, eljest välbevarad. (f)
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100556378
Fredag
Vägen till brevlådan
70 kr
Förlagsband med skyddsomslag. Bonniers 1993, originalutgåva. 320 gram. 182 sidor. Skyddsomslaget med tapelagad reva. Mycket gott skic..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsny bokISBN: 9187668122
2012-01-31
Alla dessa dagrar. Om ett rött hus i skogen och ..
90 kr
Dekorerat pappband med skyddsomslag. Himlajorden förlag 2004. 27,5x24 cm. 1260 gram. 208 sidor. Rikt illustrerad med fotografier i fä..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-01-30
Handbok för Jägare och Jagtvänner
650 kr
Skinnrygg. Norstedts 1881-1882. Två band i en volym, andra omarbetade och tillökade upplagan. Illustrerad med fyra färgtryckta plansc..
Böcker från Hargshamns Antikvariat
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Hargshamn (Antikvariat / Bokhandel)