Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Bokallén
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 213. i kategorin Hem, Fritid
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Ljungberg, Gert / A:son-Ljungberg, Inger
Skåp, hyllor och skrin
90 kr
LT 1975 - 87s. Inb. Rikt illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Abrahamsson, Sverker / Borg, Gun (red)
101 idéer & tips
50 kr
ICA-förlaget 1984. 64s. Inb. Rikt illustrerad. Roliga, enkla, praktiska idéer för huset och trädgården. 4:o.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Lindwall, Hugo
Vår trädgård
50 kr
Hermods-NKI 1967. 7 brev ca 170s. Inb. Rikt illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Nessle, Lena
Måla inomhus på gammalt vis
65 kr
Norstedt 1986 - 119s. Inb. Rikt illustrerad. Bibl.bok.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Ljungberg, Gert / A:son-Ljungberg, Inger
Hållare och stakar för levande ljus
90 kr
LT 1976 - 104s. Inb. Rikt illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Nyblom-Holmberg, Gunnel (red)
Trädgårdskalendern 1950
65 kr
Å&Å 1949 - 112s. Inb. Rikt illustrerad. Årgång 1. Ett litet hack på bakre pärmen annars gott skick.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Så gör du smycken av silver och gummi av From Petersen, Irene
From Petersen, Irene
Så gör du smycken av silver och gummi
90 kr
Berghs 2004 - 31s. Inb. Rikt illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Grupe, Margot (bearb)
Die neue nadelarbeit, lehrbuch für schule und ha..
180 kr
Verlag Albrecht Dürer=Haus, Berlin 1911 - 182s. Inb. Linneband. Något skev pärm. Rikt illustrerad. 4:o. 27 x 20 cm. Zweite vermehrte ..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Dillmont, Thérèse de
Encyclopédie des ouvrages de dames
150 kr
Th. de Dillmont, Éditeur uå - 622s. Inb. Grönt cl. Något nött pärm. Rikt illustrerad. Namnt. Tryck med K.M. Bosättningsmagasin på frä..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Törner, Axel
Lättfattlig handledning i Ståletsningskonsten
110 kr
Adolf Johnsons förlag 1901 - 24s. Klammerhäftad. Ouppskuren. Gott skick. Praktisk Handbibliotek N:r 22.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Meyer, Fr. Sales
Amatören, handbok för konstslöjden i hemmet
80 kr
Fahlcrantz 1892 - 235s. Inb. Dek.cl. Rikt illustrerad. Öfversättning och bearbetning av Hugo Hörlin. Namnt. Naggad övre ryggkant. Någ..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Carlsson, Joel
Handbok i träslöjd
85 kr
Aftonbladet och Dagen 1911 - 96s. Häftad. Rikt illustrerad. Några små nagg annars i gott skick. Aftonbladets och Dagens populära bibl..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Vettigt och Viktigt För Villan, handbok för vill..
45 kr
Koksinstitutet Stockholm 1960 - 64s. Spiralhäftad. Rikt illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Sundström, Thure
Hobby med färg
35 kr
Beckers 1953 - 29s. Klammerhäftad. Rikt illustrerad. En handledning i porslinsmålning, batik och tryckning, dekorering och målning på..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Fruktlöst eller fruktbart, Toxidol
24 kr
1957. 31s. Klammerhäftad. Rikt illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Kjellstrand, Stig
Textil varukunskap
100 kr
Bonniers 1940 - 158s. Inb. Halvlinneband. Rikt illustrerad. 4:e tus.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Johannesson, Lechard / Karlsson, Birger
Biodling, ett år i bigården
50 kr
ICA-förlaget 1975 - 95s. Häftad. Rikt illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Hemkunskap
60 kr
KF 1942 - 594+21s. Inb. Namnt. 3:e uppl. 11-14:e tus.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Vahlberg, Anita (red)
Stora hemhandboken
90 kr
ICA-förlaget 1980 - 223s. Inb. Rikt illustrerad. Laga, fixa, göra om möblera och inreda, hålla rent och hålla ordning, ekonomi och ju..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Swartström, Carin (red)
Stora boken om hobbyodling
90 kr
ICA-förlaget 1979 - 224s. Inb. Rikt illustrerad. Planering, skötsel, skörd, odlingsråd för olika köksväxter, bär, frukt och kryddväxt..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Furusjö, Maja-Lisa (red)
Stora boken om krukväxter
90 kr
ICA-förlaget 1979 - 222s. Inb. Rikt illustrerad. Boken som handlar om allt vackert och roligt man kan göra med krukväxter, Vackra blo..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Stensson, Renée m.fl. (red)
Lyckas med blommor, handbok register, namnförkla..
40 kr
Skandinavisk press 1987 - 40s. Inb. Illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Johansson, Emil
Besprutning av fruktträd och bärbuskar
45 kr
Sveriges Pomologiska Förenings ströskrift 2. 1948 - 59s. Klammerhäftad. Illustrerad. 13:e omarb. uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Swartström, Carin (red)
Trädgården, trivsamt i uterummet
45 kr
ICA-förlaget 1987 - 64s. Inb. Rikt illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Falkenborg, Marie Louise (red)
Stora boken om handarbete
90 kr
ICA-förlaget 1978 - 224s. Inb. Rikt illustrerad. Boken tar upp det mesta inom handarbete, sy, väva, brodera, sticka, virka, applicera..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Furusjö, Maja-Lisa
Allt om krukväxter 1, skötsel och råd
40 kr
ICA-förlaget 1980 - 65s. Inb. Rikt illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Lundberg, Thorsten / Karlestedt, Arne
Dekor på tyg
45 kr
Liber 1966 - 48s. Häftad. Rikt illustrerad. Namnt. I serien \"På egen hand\".
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Edenholm, Gunnel / Åhlberg, Gudrun
Batik som hobby, teknik, komposition, material, ..
40 kr
ICA förlaget 1974 - 84s. Inb. Rikt illustrerad. Skeva pärmar. 9:e uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Falkenborg, Marie Louise (red)
Stora boken om handarbete
90 kr
ICA-förlaget 1978 - 224s. Inb. Rikt illustrerad. Boken tar upp det mesta inom handarbete, sy, väva, brodera, sticka, virka, applicera..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Andersson, Ulrika / Jonsson, Bibbi / Winell-Garv..
Stort & smått till hemmet
50 kr
ICA-förlaget 1982 - 64s. Inb. Rikt illustrerad. Stickat, sytt, virkat, vävt, broderat. \"Handarbetsböckerna 1\". 4:o.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Begagnad bok
Gréen, Sven
Lilla trädgårdsboken
50 kr
LT 1969 - 189s. Inb. Illustrerad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 213
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt