Begagnade böckerISBN: 9170590109
Idag 22:02
Ekologisk odling & självhushåll
60 kr
Detta är en bok om odling i ordets vidaste bemärkelse. Har du en blomkruka, en odlingslott eller ett stycke mark i din vård får du sä..
Böcker från Elvira Malmgren
Järfälla
Mer info
Järfälla
Begagnade böckerISBN: 9137123327
Idag 21:51
PRIMA TRÄDGÅRDSLIV
100 kr
Forum Bokförlag 2005. Inbunden med skyddsomslag. Nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Bengt Aldén
BROMMA (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
BROMMA (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9151839792
Idag 21:47
LÄTTJANS TRÄDGÅRD
100 kr
Prisma 2004. Illustrerat, laminerat pappband. Nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Bengt Aldén
BROMMA (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
BROMMA (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsnya böckerISBN: 9175883635
Idag 18:38
Städa
89 kr
Bokförlaget DN. 1 uppl. 2000. 152 s. Inbunden. Nyskick. Boken är jättefin. Nyskick. Boken visar hur man kan göra städning till en lus..
Böcker från Lina
Kalmar
Mer info
Kalmar
Begagnade böckerISBN: 9153401247
Idag 18:13
Odla kryddväxter
35 kr
(DK1969)ICA-förlaget(1970)1980 Hft Nära nyskick 119 sid. 19,8x15 cm 195 gram - Ill. med tydliga teckningar av örterna. - Baksidesstex..
Böcker från BOOBOX, Kristianstad
Kristian..
Mer info
Kristian..
Begagnade böcker
Idag 17:30
Köksträdgården
20 kr
Liten, faktaspäckad bok, fullt tillräcklig för den som vill komma igång med hobby- el. husbehovs-odling. (Eng.1977) Wezäta 1980 ISBN ..
Böcker från BOOBOX, Kristianstad
Kristian..
Mer info
Kristian..
Begagnade böcker
Idag 17:03
Växter för vägg och spalje - Praktiska växtråd i..
40 kr
Rikligt med sortbeskrivningar, odlingsråd och växtskydd. (eng.1984)1985 Bonnier fakta ISBN 913505350 - 80 sid. - 20,8x14,5 cm - Mjuk ..
Böcker från BOOBOX, Kristianstad
Kristian..
Mer info
Kristian..
Begagnade böcker
Idag 16:47
Liljor.
60 kr
Rikt ill. 1963. Klotband, Skyddsomslaget med revor.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9129569893
Idag 15:55
Äppelboken
85 kr
Rabén & Sjögren, Stockholm. 1989. 231 s. Inbunden. 22x16cm. 550 gram. Nära nyskick. Beskrivningar på 30 gamla och nya äppelsorter med..
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böckerISBN: 9146155171
Idag 15:51
Gömda växter i glömda trädgårdar - Om att bevara..
195 kr
Wahlström & Widstrand, Stockholm. 1988. 190 s. Inbunden. 22x19cm. 620 gram. Nära nyskick. Rikt illustrerad i färg och svartvitt.
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böckerISBN: 1850297975
Idag 15:48
The Stencil book
120 kr
ConranOctopus. 1990. 126 s. Pocket. Storpocket med laminerade pärmar och invikta långsidor.. 28x22cm. 600 gram. Nyskick. 30 olika sch..
Böcker från Niskus
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böckerISBN: 9136020435
Idag 15:47
Blombok. Bilder av markens örter, ris och träd. ..
75 kr
LTs förlag, Stockholm. 1983. 333 s. Inbunden. 25x18cm. 1010 gram. Mycket gott skick. Beskrivning av ett stort antal av våra vilda väx..
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böckerISBN: 9134512896
Idag 15:42
Bonniers bok om rosor
80 kr
Bonnier Alba Förlag, Stockholm. 1993. 160 s. Inbunden. 31x23cm. 970 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. I "Bonnier..
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böckerISBN: 9129580072
Idag 15:38
Längtans blommor. Om gammaldags trädgårdsväxter.
100 kr
Rabén & Sjögren, Stockholm. Första upplagan, tredje tryckningen uppl. 1991. 160 s. Inbunden. 23x18cm. 570 gram. Nära nyskick. Stockro..
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böckerISBN: 9153425111
Idag 15:36
Änglatrumpeter och spikklubbor
60 kr
ICA Bokförlag. 2005. 64 s. Inbunden. 20 gram. Nyskick. Allt man kan behöva veta för att lyckas med att få en helt vidunderlig växt at..
Böcker från Niskus
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böckerISBN: 9789155233075
Idag 15:14
100 Pelargoner och hur du sköter dem
60 kr
Semic. 1 uppl. 2007. 108 s. Inbunden. 22x21,5cm. 473 gram. Nyskick. Allt man kan tänkas vilja veta om pelargoner. Många fina bilder o..
Böcker från Niskus
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böcker
Idag 12:43
De bästa krukväxterna.
40 kr
Åhlén & Åkerlunds, 1962. Laminatband. 66 sidor, ca 19 x 17 cm. Gott skick. Lagerplats: 323
Böcker från Antikvariat Gunnar Schön
Helsingb.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Helsingb.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9151834677
Idag 12:20
Bevara & sköta en gammal trädgård.
340 kr
Prisma 2002. 274,(2) s. Illustrationer. Dekorerat förlagsband med skyddsomslag. Skyddsomslaget med en 1cm lång reva i överkanten.
Böcker från Antikvariat SAMLAREN
SIMRISHAMN (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
SIMRISHAMN (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:41
Örtagårdens härligheter. Hur man odlar och använ..
150 kr
Inb tråd med skyddsomslag, 144 sidor. Albert Bonniers förlag (Hong Kong, 1976). Örtagårdens härligheter berättar om örter och kryddvä..
Böcker från Mingus Bok & Skivbutik
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:33
Architektas Vytautas Landsbergis-Zemkalnis
120 kr
Vilnius 1993. 91 pp + section with 60 illustrations. 8:o, soft covers. Richly illustrated in b/w. In Lithuanian. Covers and spine sli..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:33
En svensk lustgårdskonst. Lars Israel Wahlman so..
220 kr
Bokförlaget Signum, Riga 2008. 240 sidor. 8:o, pappband med skyddsomslag. Rikt illustrerat i färg och s/v. Wahlman är känd bl a för T..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:33
Shaker. The Art of Craftsmanship. The Mount Leba..
200 kr
Art Services International, Singapore 1995. 179 pp. 4:o, soft covers. Richly illustrated in colour, mostly of furniture. Near Fine co..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:33
Designing Dreams. Modern Architecture in the Mov..
200 kr
Thames & Hudson, U.S.A. 1986. XX+203+(1) pp. 4:o, soft covers. Richly photo-illustrated in b/w. Condition Near Fine. English hylla: ..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:33
Gunnar Asplund arkitekt 1885-1940. Ritningar ski..
450 kr
Byggförlaget, Stockholm 1981. 240 sidor. 4:o, klotband med skyddsomslag. Rikt illustrerat, mest i s/v men även i färg. Faksimil av 19..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:33
Knud V. Engelhardt. Arkitekt & Boktrykker. 1882-..
200 kr
Förening for Boghaandvaerk/Arkitektens Forlag, Köpenhamn 1961, 127 s 4:o. Häftad. Fåtal reparationer med syrafri tejp i rygg. Rikt il..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:33
Vad skall villan heta? Några råd för jord- och v..
180 kr
C. W: K. Gleerups Förlag, Lund 1916. 54 sid. 8:o, häftad. Delvis osprättad. Med några fotoillustrationer i svart/vitt. Mycket gott sk..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 08:51
Monets Trädgård
70 kr
Forum. 1997. Inbunden. Nära nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 8248906280
Igår 22:35
TRÄDGÅRDSHANDBOKEN
180 kr
Kagge Förlag 2006. Illustrerat pappband. 166 sidor, 800 gram. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Bengt Aldén
BROMMA (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
BROMMA (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 20:20
Sven Gréens bok om rosor.
60 kr
132 sid. ill. i färg och svartvitt. 1979. Förlagsband, fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 20:03
Familjeflora.
55 kr
1992. ill. 120 sid. Inbunden, fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 20:00
Stora trädgårdsboken. Boken som lätt och praktis..
90 kr
1022 sid. Rikt ill. Inbunden, fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)