Begagnad bokISBN: 9173326356
Igår 08:42
Snickartips : idéer och beskrivningar
180 kr
Svensk byggtjänst, 1992
Hft. 91s. 24x17cm, 201g. Illustrerad med teckningar. ISBN 9173326356. Baksidestext: Rullhäst, sittbänk till ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146146733
Tisdag
Måla om möbler : färger : redskap : förarbete : ..
180 kr
Wahlström & Widstrand, 1984. Pappband, 115s. 20x16cm, 308g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9146146733.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137126849
2012-01-31
Feng shui rum för rum : hälsa och harmoni, färg ..
180 kr
Forum, 2005 Inbunden, skyddsomslag, 144s. 26x24cm, 936g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. (Fraktkostnad 39kr, B-POST INRI..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9132326041
2012-01-31
Funky : nyskapande inredning med personlig prägel
150 kr
B. Wahlström, 2001
Inbunden, 143s. 25x25cm, 902g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. (Fraktkostnad 39kr, B-POST INRIKES, i..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-01-10
Gardiner och gardinuppsättningar : en kulturhist..
150 kr
Nordiska museet, 1962
Hft. 111s. 21x14cm, 219g. Illustrerad. Gott skick, namnteckning blyertsunderstrykningar.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1561703249
The Western Guide to FENG SHUI. Creating Balance..
180 kr
1998 Hay House. U.S. Hft. 199s. 23x15cm, 370g. Illustrerad. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 1561703249. This is a collection of..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9189346238
Inred personligt. Skapa ett hem som uttrycker di..
119 kr
2000 Bonniers. Sköna hem. Dek.pappband. 160 sidor. 29x25cm, 850g. Rikt illustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9189346238.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1862042500
The complete book of COLOUR. Using colour för li..
280 kr
1999 Element. Eng. text. Inbunden, skyddsomslag, 256s. 23,5x26,5cm, 1,3kg. Rikt illustrerad. Mycket gott skick, liten nagg i skyddsom..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9179881904
DESSA FANTASTISKA GOLV : Engelska tiles i Sverige
180 kr
1999 Byggförlaget. Pappband, 109s. 21x21cm, 485g. Rikt färgfotoillustrerad. Gott skick, obetydligt nött rygg. ISBN 9179881904. Dessa..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9172741953
Lantlif - En bok om vårt orörda kulturarv
129 kr
Sköna hem antikspecial. 1997. Dek. pappband, 128 sidor. Stort format (29,5x23cm, 800g.) Mycket gott skick. Rikt illustrerad med vackr..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137116533
Inspirerande Hem. LIVETS GODA
150 kr
2000 Forum. Pappband, 160s. Stort format: 29x22cm, 900g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. Om personliga hem och miljöer. ISBN 913..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9151847248
Homestaging : [så fixar du din bostad inför förs..
180 kr
Prisma, 2006
Inbunden, 108s. 23x20cm, 480g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9151847248.
Befinner du dig mitt i f..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9151839970
SOMMARTORPET De bästa projekten ur sommarserien
150 kr
2002 Prisma. Inbunden, skyddsomslag, 155s. 23x20cm, 700g. Rikt färgillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9151839970.
Någonstans, i a..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Att vara inredningsarkitekt. Glimtar av ett yrke
150 kr
1993 Arkus. Hft. 112s. 21x21cm, 271g. Rikt fotoillustrerad. Gott skick, liten fläck 3mm, på främre pärm. Genom citat och intervjuer s..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1857327128
COMPACT LIVING
150 kr
1999 MITCHELL BEAZLEY . Inbunden, skyddsomslag, 128s. 24x23cm, 700g. Mycket gott skick, något kantnött skyddsomslag. ISBN 1857327128...
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153404858
STORA JULBOKEN Helgtraditioner - Mat och bak - P..
119 kr
1983 ICA-förlaget. Pappband, 224s. 27x20cm, 700g. Mycket gott skick. ISBN 9153404858.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137112996
Passion : en bok om växter i kruka
150 kr
Forum, 1999
Inbunden, skyddsomslag, 160s. 30x23cm, 960g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9137112996. (Fraktkostnad..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9178103592
Josef Frank 100 år : jubileumsutställning hösten..
250 kr
Svenskt tenn, cop. 1985
Klammerhft. 40s. 21x21cm, 146g. Rikt fotoillustrerad i färg och svartvitt. Mycket gott skick, namnteckning. ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9189242017
Den orientaliska mattan i Sverige
180 kr
Medelhavsmuseet, 1998
Hft. 46s. + 48 planschblad. 22x21cm, 380g. Rikt färgillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9189242017.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
TONÅRSRUM
280 kr
2007 Denna upplaga är publicerad av ikea. Hft. 160s. 25x22cm, 760g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. När barnen når tonår..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9151832380
Det goda livet i PROVENCE
280 kr
1997 Raben Prisma. Inbunden, skyddsomslag, 200s. Stort format: 26x26cm, 1,3 kg. Mycket gott skick. Illustrerad med vackra färgfotogra..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177153588
Rum att växa i : ett hem för hela familjen
180 kr
Richter, 2004
Inbunden, skyddsomslag, 141s. 24x24cm, 820g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9177153588. Ett hem där..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137119710
Badrumsboken
150 kr
Stockholm : Forum, 2000
Inbunden, skyddsomslag, 160s. 29x23cm, 980g. Rikt färgfotoillustrerad. Gott skick. (Fraktkostnad 39kr, B-pos..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0914155083
Kindred Spirits: The Eloquence of Function in Am..
280 kr
Mingei International Museum, 1995 Inbunden, skyddsomslag, 166s. 29x22cm, 1,1kg. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick,svaga bly..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188482405
I LÅDOR OCH SKÅP. Över 250 inspirerande förslag ..
180 kr
(C)1998 Fogtdal. Inbunden, skyddsomslag, 176s. 24x24cm, 890g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick, litet märke efter borttagen ägaret..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0356150240
PAINTING MURALS Images, Ideas and Techniques
280 kr
C)1987 Macdonald Orbis. Inbunden, skyddsomslag, 168s. 26x26cm, 1032g. Rikt illustrerad med bilder av vackra och dekorativa väggmålnin..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 184091128X
Living in New England
380 kr
London : Conran Octopus, 2000
Inbunden, skyddsomslag, 192s. 26x26cm, 1180g. Rikt färgfotoillustrerad. Något repigt skyddsomslag, för..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137077570
Vårda Orientaliska Mattor
180 kr
Forum 1991 Pappband, 128s. Stort format: 29,5x20cm, 800g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9137077570. Om bl.a. Historik. Vä..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137077570
Vårda Orientaliska Mattor
180 kr
Forum 1991 Pappband, 128s. Stort format: 29,5x20cm, 800g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9137077570. Om bl.a. Historik. Vä..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0316314226
Shortcuts to great decorating. Simple solutions ..
180 kr
(C)1991. Hft. 160s. 28x24cm, 700g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. En bok om heminredning. Engelsk text. ISBN 0316314226
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0316314293
Decorating with Mary Gilliatt
180 kr
(C)1992 Little Brown. Hft. 144s. 28x22cm, 700g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 0316314293. En bok om..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)