Bokförlaget Semic. 2000. 159 s. Inbunden. 23,5x16cm. 392 gram. Mycket gott skick. läs mer
Forum Förlag. 1979. 223 s. Inbunden. 28x21cm. 1054 gram. Mycket gott skick.
prisma. 2000. 198 s. Inbunden. 504 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. boken är namnad på insidan. läs mer
Läromedelsförlagen. 1969. 72 s. Inbunden. 21x19,5cm. ca 400 gram. Skyddsomslag saknas.
Historiska Media, 2008. 224 sid. Inbunden m. skyddsomslag. Illustrerad i svart/vitt. Nära nyskick.
Prisma, 2007. 289, (3) sid. + 16 planschsidor i färg. Svart/vita illustrationer (kartor, foton och teckningar) i texten. Inbunden m. skyddsomslag. Nyskick.
Historiska Media, 2005. Förlagsband med illustrerat skyddsomslag, 192 sid. Illustrerad med vinjetter. Format 2,0 x 21,2 x 20,9 cm. Mycket gott skick. läs mer
Första oavkortade upplagan av Albert Speers Memoarer på svenska. Delfinserien 1971. Pocket. Mycket gott skick. Porto 39 kr. läs mer
Läsförlaget 2011. 240 sidor.662gram. Helt i nyskick,oläst. Här får läsaren en överskådlig och lättillgänglig bild av de 28 viktigaste militär.. läs mer
BONNIERS. 1985. 446 s. Inbunden. 682 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Atlantis. 1998. 407 s. Inbunden m.skomsl. Nära nyskick. läs mer
The Story of the ar between Russia and Japan, vol II. "Illustrated with many photographs taken on the field of battle and authentic sketches by famous artists." The Amalgamated Press 1905. Inb. 964s. Stort format. Rikt ill. Slit.. läs mer
Sisyfos Förlag. 2004. Ill. 400 s. Hft. Mycket gott skick. läs mer
Historiska Media. 2008. 312 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Nära nyskick.
RIKSANTIKVARIEÄMBETET. 1990. 178 s. Inbunden. 664 gram. Nära nyskick. Glöm inte att titta på mina övriga annonser.. läs mer
2003. 310 p. Publishers Cloth With Dust Jacket. illustr. Near Fine.
Stockholm : Forum, 1993 Ny utg. Hårda pärmar, trådbunden, 662s. 24x18x4cm, 1,65kg. Frakt 42 kr. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9137104195 Baksidestext: Svensk kulturhistoria är det svenska folkets historia, skildrad i.. läs mer
Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Sthm 1934. (22) s. + tryckt omslag. Illustrerad. Särtryck ur Fataburen. Förf:s ded. Fint ex. [A2022]
Bonniers. 1945. 327 s. Häftad. 897 gram. Mycket gott skick. Papperspärmen lite kantstött. Läsveck. Väldigt fin inlaga. Porto 39:-.
276 sidor, inbunden med skyddsomslag, Bonniers 1996, fotoillustrerad, märke efter borttagen prislapp på omslaget, annars gott skick
Natur och Kultur. första uppl. 1981. Inbunden. Nära nyskick. Fantastiska foton: Strindberg, "Negrer på Nybroplan", Storstrejken 1909, Stureplan 1900, Hjalmar Branting....
Bonniers. 1963. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Liten reva nedre del av omslag. Unika foton..
Svenska Förlaget. 2004. 128 s. Inbunden. 230 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Priset inkluderar frakt.
Bonniers 2004. 464 sid. 8:o. Förlagsbd med skyddsomslag. Förlagsny. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Utgivningsdatum: 2002-11-18 Omfång: 222 sidor Illustrerad: Ja Bandtyp: Inbunden Bok x 222 mm Ryggbredd: (Historia & Arkeologi/Littv ISBN: 9172170387) Besk.. läs mer
Örebro 2001. 101 sid. Tvär 8:o. Rikt illustr. i färg och sv/v. Klotbd med skyddsomslag. läs mer
Gleerups. 1:12 uppl. 2011. 385 s. Inbunden. Hyfsat skick. Skyddsomslag saknas.
Bonniers. 2003. Ill. 429 s. Pbd. Trasigt skyddsomslag. Gott skick.
Boken är i mycket fint skick. Inbunden bok. 2002. Stockholm. Bonnier. (Historia & Arkeologi ISBN: 9100578061) Beskrivning :==>> [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-144049 (vardagar 11-18)]
