Begagnade böckerISBN: 9789185789610
Idag 17:55
Sveriges Krig 1050-1448...Del 1.
80 kr
reducerat porto med 48,- tillkommer (vikt 1kg opackad) utgiven av svenskt militärhistoriskt bibliotek 2010.antal sidor 381.format 16 ..
Böcker från halago
älmhult
Mer info
älmhult
Begagnade böcker
Idag 17:51
Halmstads historia Del I den danska tiden
40 kr
1968. 376 s. Inbunden. 860 gram. Gott skick. F d biblioteksbok.
Böcker från Arne Vannevik
Torsby
Mer info
Torsby
Begagnade böckerISBN: 9789185789634
Idag 17:46
Sveriges Krig 1630-1814...Del 3
80 kr
reducerat porto med 48,- tillkommer (vikt 1kg opackad) utgiven av svenskt militärhistoriskt bibliotek 2010.antal sidor 376.format 16 ..
Böcker från halago
älmhult
Mer info
älmhult
Begagnade böckerISBN: 9789185789627
Idag 17:39
Sveriges Krig 1448-1630..Del 2.
80 kr
reducerat porto med 48,- tillkommer (vikt 1kg opackad)utgiven av svenskt militärhistoriskt bibliotek 2010.antal sidor 359.format 16 x..
Böcker från halago
älmhult
Mer info
älmhult
Begagnade böcker
Idag 17:18
Kvinnan i fransk konst
55 kr
Hugo Gebers Förlag. 1946. 272 s. Inbunden. Halvfranskt band. 25x18cm. Mycket gott skick. Rikt gulddekorerad rygg. De skinnskodda hörn..
Böcker från Opella
Segeltorp
Mer info
Segeltorp
Begagnade böcker
Idag 17:17
Carl Johan. Ett karaktärsporträtt.
80 kr
Bonniers. 1939. 439 s. Häftad. 23x16cm. 965 gram. Mycket gott skick. Många planscher. 1 faksimil.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böcker
Idag 17:07
Elitstyrka SAS. Från ökenkrigare till Ghost Forc..
60 kr
464 s. ill. 2003. Förlagsband, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 17:05
Frontvardag.
65 kr
180 s. 2004. Nära nyskick. - följer en pluton ur Svenska Frivilligbataljonen under den fem månader långa belägringen 1941 av den sovj..
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 16:59
SS-Staten
50 kr
SMB. Inbunden. Nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9174869744
Idag 16:50
Förflutenhetens landskap. Historiska essäer
55 kr
Atlantis. 1991. 279 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick, dock mindre reva ca 15 mm framsida omslag. Vid t..
Böcker från Pergamon
Borås
Mer info
Borås
Begagnade böcker
Idag 16:39
elpidi
75 kr
Tryckeriaktiebolaget Demokraten. 1:a uppl. 1939. 327 s. Häftad. 18x12,5cm. 500 gram. Gott skick. lätt solkiga omslag,främre snitt fl..
Böcker från Opella
Segeltorp
Mer info
Segeltorp
Begagnade böcker
Idag 16:10
Fornborgar och bötesberg på Åland
80 kr
Särtryck med eget omslag ur Skärgårdsboken. Helsinfors 1948. 510-528 s. Klammerhäftad. Gott skick. Det tryckta omslaget något gulnat...
Böcker från Antikvariat Lohm & Co
Vadstena (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Vadstena (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 15:59
När kommo svenskarne till Finland ?
40 kr
Upsala 1901. 36 s. Häftad. Hyfsat skick. Inlaga helt ok men främre omslag löst och delvis trasigt. Äldre tidningsklipp ligger i skrif..
Böcker från Antikvariat Lohm & Co
Vadstena (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Vadstena (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 15:48
Columbus- var han riktigt klok?
35 kr
Pocket. Gott skick.
Böcker från Fredrik Berndtson
Onsala
Mer info
Onsala
Begagnade böcker
Idag 15:38
Den okände soldaten 1914 1918
119 kr
Bonniers. 1969. 398 s. Inbunden. 22x15,5cm. 740 gram. Mycket gott skick. Rikt illustrerad. //// DEN OKÄNDE SOLDATEN är huvudperson i ..
Böcker från bokrummet
älgarås
Mer info
älgarås
Begagnade böcker
Idag 15:22
Förspelet till andra världskriget
150 kr
1968 R&S. Inbunden, skyddsomslag, 295s. 21x14cm, 516g. Fotoillustrerad. Gott skick, något kantnött och något tummat skyddsomslag, lit..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Övrigt tryckt och skrivet
Idag 15:11
Münchener Kalender 1896
450 kr
32 s. Häftad. 32x16cm. 100 gram. Med vapenteckningar av Otto Hupp..
Böcker från Magnus Bäckmark
Djursholm
Mer info
Djursholm
Övrigt tryckt och skrivet
Idag 15:10
Münchener Kalender 1895
450 kr
32 s. Häftad. 32x16cm. 100 gram. Med vapenteckningar av Otto Hupp.
Böcker från Magnus Bäckmark
Djursholm
Mer info
Djursholm
Övrigt tryckt och skrivet
Idag 15:08
Münchener Kalender 1888
450 kr
32 s. 32x16cm. 100 gram. Hyfsat skick. Med vapenteckningar av Otto Hupp.
Böcker från Magnus Bäckmark
Djursholm
Mer info
Djursholm
Begagnade böckerISBN: 0275952177
Idag 14:47
The Nazi Rocketeers. Dreams of Space and Crimes ..
80 kr
Praeger. 1995. Ill. 266 s. Pbd. Skyddsomsl. Mycket gott skick.
Böcker från Tomelilla Bokhandel & Antikvariat
Borrby (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Borrby (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 14:33
Judehatets stora bok
90 kr
Bonniers. 2008. Inbunden. Mycket gott skick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9100578223
Idag 14:33
Kristina Sveriges Drottning
70 kr
porto 36,- tillkommer.utgiven av bonniers förlag 2004.originalets titel,christina-queen of sweden (london 2004) antal sidor 463.forma..
Böcker från halago
älmhult
Mer info
älmhult
Begagnade böcker
Idag 14:29
Förrädare en bok om omöjliga och nödvändiga loj..
50 kr
Ordfront. 2000. Inbunden. Nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 14:11
Doktor Otto Smiths Münzensammlung im Kgl. Münzka..
75 kr
Kungl. Vitterhets Historie och Antikvitets Akademiens Handlingar, del 38:1. Stockholm, 1931. 32 s. + 10 planscher med myntavbildninga..
Böcker från Per Larson Översättning
Linköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Linköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 14:08
Tjugo brev till en vän
79 kr
Bonniers. 1967. 239 s. Pocket. 22x14cm. 478 gram. Mycket gott skick, omslag finns i sådär skick med en kaffe fläck (se bild). Förhist..
Böcker från Historia och sånt (Historia & sånt)
H0K
Mer info
H0K
Begagnade böcker
Idag 14:04
Memoarer 1-4
400 kr
Stockholm 1914. 353 + 326 + 273 + 257 s. Illustr. Två halvfranska band i gott skick.
Böcker från Antikvariat Jan Liljewalch
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 14:04
Vallonerna
130 kr
Tiden. 1958. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9185194263
Idag 13:58
DET LEVANDE HUSET
100 kr
Byggförlaget. Originalutgåva uppl. 1981. 128 s. Inbunden. 23,5x21,5cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Reavo i ..
Böcker från susanneed
Bromma
Mer info
Bromma
Begagnade böckerISBN: 9100106593
Idag 13:47
Operation Barbarossa.Europa i Krig 3.Invasionen ..
60 kr
porto 36,- tillkommer.utgiven av svenskt militärhistoriskt bibliotek 2005.antal sidor 176.format 16 x 23,5 cm.inga namn eller andra a..
Böcker från halago
älmhult
Mer info
älmhult
Begagnade böckerISBN: 9118012728
Idag 13:03
När häxbålen brann. En dokumentär berättelse
89 kr
Boken är i Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick, med en lite riss a 5mm i ett av hörnen. En dokumentär berättlse av Lar..
Böcker från Historia och sånt (Historia & sånt)
H0K
Mer info
H0K
Begagnade böckerISBN: 9173242438
Idag 12:59
Martin Guerres återkomst
79 kr
Mycket gott skick. Ordfront, 1987. Andra tryckningen. 213 s. Inbunden med skyddsomslag. 22 x 11,5 cm. Vikt 399 g. Översättning från ..
Böcker från Historia och sånt (Historia & sånt)
H0K
Mer info
H0K