Begagnade böckerISBN: 9155225721
Igår 21:16
Teknik & hobby 1993
35 kr
Semic. 1992. 94 s. Häftad. 23x17cm. 207 gram. Nära nyskick.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böckerISBN: 9155226108
Igår 21:14
Hobbyboken 1994
35 kr
Semic. 1993. 96 s. Häftad. 23x17cm. 210 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böckerISBN: 0385299850
Igår 21:13
the art of war
80 kr
Delta Book, New York. 1988. 83 s. Häftad. 21x18cm. 210 gram. Nära nyskick. edited and with a foreword by James Clavell.
Böcker från Bengt Mårtensson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böcker
Igår 20:22
Tuppens Sybok
50 kr
40-50-tal. 116 s. Inbunden. Nära nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 20:07
Skapande måleri & teckning. Oljemåleriets grunde..
65 kr
116 sid. ill. 1989. Förlagsband, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 19:39
Virkat.
60 kr
En bok från ICA-kurirens fackredaktion 1968. 63 sid. Häftad
Böcker från Andreas Törnqvist
Helsingb..
Mer info
Helsingb..
Begagnade böckerISBN: 9137085506
Igår 18:44
Guinness Rekordbok 1984
79 kr
Bokförlaget Forum. 1984. 328 s. Inbunden. 24x17,2cm. 766 gram. Nyskick.
Böcker från RFischer
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böckerISBN: 9137081616
Igår 18:41
Guinness Rekordbok 1983
59 kr
Bokförlaget Forum. 1983. 321 s. Inbunden. 24x18cm. 765 gram. Nyskick.
Böcker från RFischer
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Igår 17:26
Vårda och reparera möbler
69 kr
Forum förlag laminerat pappband rikt illustrerad 1190 andra tryckningen 208 sidor.Små tryckmärken på framsidan.
Böcker från Meningsfull Fritid
Upplands..
Mer info
Upplands..
Begagnade böckerISBN: 0852232969
Igår 14:35
The official Sloane ranger diary, the first guid..
120 kr
Ebury press. 1983. 127 s. förlagets trådbundna m mjuk illustrerad pärm. 300 gram. Gott skick. illustrerad, tillskrift.
Böcker från Sven Nilsson
Sölvesborg
Mer info
Sölvesborg
Begagnade böckerISBN: 9153410483
Igår 12:27
Nya märkboken
60 kr
Böcker från Gustaf Rooth
Rockneby
Mer info
Rockneby
Begagnade böckerISBN: 917709347x
Igår 10:05
Tvål. Snabbt och enkelt
50 kr
Richters, 2000, inb med dek pärmar, 64 s, ill, nära nyskick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9172741813
Igår 10:05
Hemmets handbok. Snickra måla reparera själv!
50 kr
Specialtidningsförlaget/Allt i hemmet, inb med dek pärmar, 1990, 201 s, 21,5x28,5 cm, nära nyskick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9155211038
Igår 10:05
Vi planterar kärnor, lökar, sticklingar och frön
40 kr
Semic, spiralbunden, A4-format, 32 s, ill, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9146157387
Igår 09:14
Iskallt. Den svenska Grönlandsexpeditionen 1988
50 kr
Wahlström & Widstrand, Stockholm. 1989. 183 s. Inbunden. 24x17cm. 520 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Rikt illustre..
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böckerISBN: 9177071344
Igår 08:23
Konstskolan Akvarell - Stilleben
60 kr
Kartonnage. Richters 1995. 72 sid.
Böcker från Bokgrottan
Gislaved
Mer info
Gislaved
Begagnade böckerISBN: 9171511245
Igår 08:16
Steg för steg lär dig måla - Akvarell
70 kr
Inb. med omsl. Strömbergs Bokförlag AB 1998. 156 sid.
Böcker från Bokgrottan
Gislaved
Mer info
Gislaved
Begagnade böcker
Tisdag
Långfärdsåkning på skridskor - Utrustning, iskun..
90 kr
Lindblads förl.. 1982. 176 s. Inbunden. förlagsband. 495 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Thomas bok
Sundbyberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sundbyberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9124255777
Tisdag
Kajsa af Petersens - Massor att göra / En idébok..
59 kr
Esselte Studium. 1978. 186 s. Häftad. Gott skick. Pyssel och idébok. "En viktig del i barns utveckling består i att med händerna uttr..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9136003859
Tisdag
Nya mönster i näversöm
60 kr
Böcker från Gustaf Rooth
Rockneby
Mer info
Rockneby
Begagnade böckerISBN: 9170200203
Tisdag
Om teckning -perspektiv, komposition, föremål, l..
60 kr
Böcker från Gustaf Rooth
Rockneby
Mer info
Rockneby
Begagnade böckerISBN: 9118735428
Tisdag
Om konsten att bygga och flyga drakar
60 kr
Böcker från Gustaf Rooth
Rockneby
Mer info
Rockneby
Begagnade böcker
Tisdag
Tennis som hobby
24 kr
Forum. 1964. 163 s. Inbunden. 17x11cm. 200 gram. Gott skick.
Böcker från AntikL
Nässjö
Mer info
Nässjö
Begagnade böckerISBN: 9173003433
Tisdag
Gör dina egna leksaker
34 kr
Hemmets Journal. 1976. 95 s. Pocket. 18x11cm. 130 gram. Gott skick. Här får du lära dig bygga din egen ångmaskin en elektrisk motor e..
Böcker från AntikL
Nässjö
Mer info
Nässjö
Begagnade böckerISBN: 9178860237
Tisdag
Vi fann Titanic -Utforskningen av det största av..
95 kr
Streiffert/Madison Press. 1987. 230 s. Inbunden. 29x23cm. 1000 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Rikt illustrerad i f..
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böckerISBN: 9185268089
Tisdag
Båtar i 1600-talets Stockholm, om sex båtfynd i ..
50 kr
Statens Sjöhistoriska Museum. 1980. 125 s. Häftad. 30x21cm. 510 gram. Mycket gott skick. Projektet marinarkeologisk fartygsdokumentat..
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böckerISBN: 9789173290135
Tisdag
Segelfartygens tid
175 kr
Medströms Bokförlag. 2008. 368 s. Inbunden. 25x18cm. 1160 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Berättelsen om vad Sveriges fl..
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böckerISBN: 9137062832
Tisdag
Beatrice. Världens sista stora järnseglare.
75 kr
Forum Förlag, Stockholm. 1976. 183 s. Inbunden. 30x23cm. 1050 gram. Mycket gott skick. Illustrerad med fotografier, kartor, ritningar..
Böcker från Videmiss
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böcker
Tisdag
Händig hemma - gör småreparationerna själv
65 kr
ICAförlaget. 1952. Pocket. Nära nyskick. Nostalgisk handbok i alla tänkbara situationer..
Böcker från Galleri 55 AB Konst & antik
Gunnebo (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Gunnebo (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9155229352
Måndag
Allt som du trodde du visste men som faktiskt är..
24 kr
Semic. 2000. 168 s. Inbunden. 22x14cm. ca 300 g gram. Nära nyskick.
Böcker från skuttis1988
göteborg
Mer info
göteborg
Begagnade böcker
Måndag
KRUKVÄXTER FRÅN MORMORS TID
80 kr
LTs förlag 1984. Förlagsinbunden med 120 sidor i bra skick. Färgfotoillustrerad. 400g. L
Böcker från Antikvariatet i Växjö(Skivan och ..
Växjö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Växjö (Antikvariat / Bokhandel)