Begagnad bokISBN: 9173326356
Idag 08:42
Snickartips : idéer och beskrivningar
180 kr
Svensk byggtjänst, 1992
Hft. 91s. 24x17cm, 201g. Illustrerad med teckningar. ISBN 9173326356. Baksidestext: Rullhäst, sittbänk till ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153402723
Torsdag
Akvarellmålning : material och teknik
119 kr
Ica bokförl., 1978
Hårda pärmar, trådbunden, 63s. 20x15cm,216g. Rikt illustrerad. Gott skick, litet tryckmärke vid ryggen. ISBN 9153..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153410548
2012-01-31
Stora boken om hobbysnickeri
150 kr
Ica bokförl., 1986 Hårda pärmar, trådbunden, 188s. 27x20cm, 750g. Illustrerad. Gott skick, något nötta pärmar. ISBN 9153410548. Beskr..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153404440
2012-01-20
TENN som Hobby
139 kr
1978 ICA. Pappband 93 sid. 20x15cm, 270g. Gott skick. Rikt illustrerad. ISBN 9153404440. En bok för den som vill lära sig metallslöjd..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153426789
Passion för pärlor : smycken att göra själv
180 kr
Ica, 2005 Hårda pärmar, trådbunden, 71s. 25x20cm, 430g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9153426789. Passion för pär..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9150212117
Naturmaterial
150 kr
Bergh, 1996
Hårda pärmar, trådbunden, 64s. 26x22cm, 412g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9150212117. Baksidestext..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789153432869
Börja måla akvarell : lär dig måla steg för steg
180 kr
Ica, 2009
Inbunden, 121s. 28x23cm, 770g. Rikt färgillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9789153432869. I Börja måla akvarell finns al..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9136010154
Eterneller Odla Torka och Arrangera
119 kr
1980 LT Pappband, 129s. 23x16cm, 400g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9136010154.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153406648
TECKNING. Material Teknik Modellteckning Perspek..
119 kr
1978 ICA-förlaget. Pappband, 76 sidor. 250g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9153406648.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Mindre kurs i Porträttmålning
150 kr
1951 Hermods. Rött klotband, 214s. 21x15cm, 335g. Illustrerad. Gott skick, 2 små fläckar på främre pärm.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
All jordens spel och lekar, Hur man spelar dem V..
129 kr
1978 Bra Böcker. Inbunden, skyddsomslag, 280s. Stort format: 27x23,5cm, 1,3kg. Rikt illustrerad. Gott skick, något kantnött skyddsoms..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153402405
Spånslöjd : korgar, mobiler, fönsterprydnader, l..
119 kr
ICA-förl., 1972
Hft, 62s. 20x15cm, 139g. Illustrerad. Gott skick, liten pärmfläck. ISBN 9153402405.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9136018961
Batik från när och fjärran
150 kr
LT, 1982
Hårda pärmar, trådbunden, 97s. 24x18cm, 429g. Rikt illustrerad, delvis i färg. Mycket gott skick, namnteckning, något tumma..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0878579389
The book of Country Herbal Crafts. A step-by-ste..
250 kr
(C)1991 Rodale press. Pappband, 175s. 28x21,5cm, 856g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick, inplastade pärmar. Engelsk text. ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177127692
Teckna! : lek och experiment
139 kr
Alfabeta, 1997
Hårda pärmar, trådbunden, 56s. 24x20cm, 347g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9177127692. TECKNA! är skrive..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0713717440
Oil Painting pure and Simple
500 kr
Blandford Press, 1986 Inbunden, skyddsomslag, 128s. 25x20cm, 654g. Rikt illustrerad, huvudsakligen i färg. Mycket gott skick. Engelsk..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Natursamlaren
220 kr
Stockholm, Viking 1957 Hft. 238s. 21x13cm, 320g. Rikt illustrerad. Gott skick, något tummade pärmar, litet pärmhörnveck. Baksidestext..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9171361081
Radioflygboken
150 kr
1974 Spektra. Pappband, 204 sidor, 23x14cm, 490g. Rikt illustrerad. Något nött pärmrygg. ISBN 9171361081. En handbok i radiomodellfly..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Så klipper man smalfilm
150 kr
1964 Nord. Fotogravyr. Hft. 140 sidor, 169g. Illustrerad med teckningar. Gott skick.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789153430520
Kul med kort : inspiration och idéer
250 kr
Ica, 2008
Hårda pärmar, trådbunden, 127s. 23x22cm, 606g. Rikt färgillustrerad. Mycket fint skick. Originaltitel: I love card-making..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789153432517
Skapa i papper : fler än 50 kreativa projekt och..
180 kr
Ica, 2008
Hårda pärmar, trådbunden, 121s. 28x22cm, 723g. Rikt färgillustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9789153432517. I Skapa i papp..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9163834405
Stora boken om inlineåkning : [en handbok]
139 kr
1998 Bonnier Carlsen. Dek. pappband, 37 sidor. Stort format (29x22cm, 400g.) Rikt färgillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9163834405..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137103954
Blomsterpotpurrier. Konsten att göra väldoftande..
150 kr
1993 Forum Pappband, 128 sidor. Stort format (29x22cm, 800g.) Rikt färgillustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9137103954
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9129548039
Fiska med fantasi
150 kr
Rabén & Sjögren i samarbete med Fritidsfiskarna, 1981
Hårda pärmar, trådbunden, 174s. 19x16cm, 374g. Fotoillustrerad. Mycket gott sk..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127353184
Slöjda i trä
380 kr
Natur och kultur/LT, 2002
Hårda pärmar, trådbunden, 89s. 26x20cm, 500g. Illustrerad. Mycket gott skick. Svensk text. ISBN 9127353184..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127353184
Slöjda i trä
380 kr
Natur och kultur/LT, 2002
Hårda pärmar, trådbunden, 89s. 26x20cm, 500g. Illustrerad. Mycket gott skick. Svensk text. ISBN 9127353184..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9163834405
Stora boken om Inlineåkning
139 kr
1997 Bonnier Carlsen. Dek. pappband, 37 sidor. Stort format (29x22cm, 400g.) Rikt färgillustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9163834405..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0600353370
Kites and Kite flying
280 kr
1978 Hamlyn Inbunden med skyddsomslag, 96 sidor. Stort format (32,5x23,5cm, ca 1kg.) Rikt färgillustrerad. Gott skick. Eng. text. ISB..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9151831473
Måla ditt hem: inomhus
150 kr
Rabén Prisma, 1997
Hårda pärmar, trådbunden, 95s. 26x20cm, 400g. Mycket fint skick. ISBN 9151831473. När man väl vet hur man ska gör..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Teknos TEKNIK OCH HOBBY 6 band
900 kr
1959 Teknografiska institutet. Tekno's handböcker publikation Nr 51-1. 6 röda klotband med förgylld ryggtext. Tot. 1541 sidor. (22x15..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9138901781
Libers Flugfiskebok
150 kr
1983 Liber Dek. pappband, 125 sidor. (19,5x12,5cm, 350g.) Rikt färgillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9138901781. En grundläggande ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)