Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
ABCURIO Antikvariat
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 289. i kategorin Humor
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9171323244
Fredag
Bäcka-Markus på Vift av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus på Vift
119 kr
Smålänningen Förlag 2007 Pappband, 257s. 21x13cm, 339g. Mycket gott skick. ISBN 9171323244. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 917132299X
Fredag
Bäcka-Markus Mästerskott av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus Mästerskott
119 kr
Smålänningen Förlag 1988 Pappband, 254s. 21x13cm, 303g. Mycket gott skick. ISBN 9171323058. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 917132304X
Fredag
Bäcka-Markus i Farten av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus i Farten
119 kr
Smålänningen Förlag 1993 Pappband, 253s. 21x13cm, 313g. Mycket gott skick. ISBN 917132304X. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171323007
Fredag
Bäcka-Markus Jagar Vilt av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus Jagar Vilt
119 kr
Smålänningen Förlag 1989 Pappband, 238s. 21x13cm, 326g. Mycket gott skick. ISBN 9171323007. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171323066
Fredag
I Bäcka-Markus Spår av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
I Bäcka-Markus Spår
119 kr
Smålänningen Förlag 1995 Pappband, 254s. 21x13cm, 342g. Mycket gott skick. ISBN 9171323058. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171323120
Fredag
I Bäcka-Markus  Jaktmarker av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
I Bäcka-Markus Jaktmarker
119 kr
Smålänningen Förlag 2001 Pappband, 249s. 21x13cm, 348g. Mycket gott skick. ISBN 9171323120. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171323058
Fredag
På Bäcka-Markus stigar av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
På Bäcka-Markus stigar
119 kr
Smålänningen Förlag 1981 Pappband, 249s. 21x13cm, 309g. Mycket gott skick. ISBN 9171323058. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171322981
Fredag
Bäcka-Markus i Älgskogen av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus i Älgskogen
119 kr
Smålänningen Förlag 1987 Inbunden, skyddsomslag, 247s. 21x13cm, 305g. Gott skick. ISBN 9171322981. En jägarbok med fart och färg. För..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171322566
Fredag
Vid Bäcka-Markus Lägereld av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Vid Bäcka-Markus Lägereld
119 kr
Smålänningen Förlag 1981 Inbunden, skyddsomslag, 264s. 19x13cm, 338g. Gott skick, något kantskadat och tummat skyddsomslag. ISBN 9171..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9132326688
Onsdag
Det svaga könet : 750 roliga elakheter om män  av Ekberg, Frida, pseud. för Stefan Ekberg (författ..
Ekberg, Frida, pseud. för Stefan Ekberg (författ..
Det svaga könet : 750 roliga elakheter om män
150 kr
B. Wahlström, 2003. Pappband, 100s. 21x14cm, 242g. Mycket gott skick. ISBN 9132326688. Beskrivning: Vi ber alla män om förlåtelse, ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789155235703
2012-01-31
Det var en norrman, en präst och Bellman : [666 .. av Nyberg, Andreas & Lange, Henrik, (illustratör)
Nyberg, Andreas & Lange, Henrik, (illustratör)
Det var en norrman, en präst och Bellman : [666 ..
150 kr
Semic, 2007 Hårda pärmar, limbunden, 174s. 23x16cm, 369g. Illustrerad med teckningar. Mycket gott skick. ISBN 9789155235703. Beskrivn..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Får jag föreställa Mr Mulliner?  av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Får jag föreställa Mr Mulliner?
119 kr
Bonnier, 1945 Hft. 245s. 329g. Något nötta och något tummade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Mr Mulliner har ordet  av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Mr Mulliner har ordet
119 kr
Bonnier, 1946 Hft. 278s. 370g. Något nötta och något tummade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Farbror Fred i vårhumör  av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Farbror Fred i vårhumör
119 kr
Bonnier, 1940 Hft. 251. 257g. Tummade, nötta och skadade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Guldklimpen av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Guldklimpen
119 kr
Bonnier, 1944 Hft. 313s. ca 20x13x3,5cm, 414g. Något nötta och något gulnade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Kaka söker maka av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Kaka söker maka
119 kr
Bonnier, 1951 Hft. 287s. 353g. Något nötta och något gulnade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Jeeves klarar skivan : en betjänts diplomatiska .. av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Jeeves klarar skivan : en betjänts diplomatiska ..
119 kr
Bonnier, 1938 Hft. 252s. 232g. Något nötta pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Psmith ordnar saken av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Psmith ordnar saken
119 kr
Bonnier, 1945 Hft. 373s. 383g. Något nötta och kantskadade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Farbror Dynamit av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Farbror Dynamit
119 kr
Bonnier, 1950 Hft. 312s. 320g. Något nötta och något tummade och något fläckade pärmar och rygg, skadat pärmhörn.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Fina papper : Roman av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Fina papper : Roman
119 kr
Lindqvist, 1941 Hft. 246s. 319g. Något gulnade och något fläckade pärmar och rygg, tillskrift.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Fullmåne av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Fullmåne
119 kr
Bonnier, 1948 Hft. 279s. 291g. Något nötta och något tummade och något gulnade och något fläckade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Svinhugg går igen  av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Svinhugg går igen
119 kr
Bonnier, 1953 Hft. 268s. 333g. Något nötta och något gulnade pärmar och rygg, tillskrift.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Ferm expedition av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Ferm expedition
119 kr
Bonnier, 1942 Hft. 211s. 227g. Svensk text. Något nötta och något tummade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Billie och hennes friare : Roman av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Billie och hennes friare : Roman
119 kr
Ardor, 1942 Hft. 220s. 297g. Något nötta och något tummade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Sommarpippi : Roman av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Sommarpippi : Roman
119 kr
Bonnier, 1946 Klotryggband, 382s. 408g. Gott skick, något gulnade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-24
Den vita fjädern : roman av Wodehouse, P. G., 1881-1975
Wodehouse, P. G., 1881-1975
Den vita fjädern : roman
119 kr
Saxon & Lindström, 1939 Klotband, 240s. 310g. Gott skick, något gulnade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 912707739X
2012-01-24
Det goda skrattet. En bok om humor och hälsa  av Näslund, Görel Kristina
Näslund, Görel Kristina
Det goda skrattet. En bok om humor och hälsa
129 kr
1999 Natur&Kultur. Pappband, 195s. 21x14cm, 375g. Illustrerad med teckningar av Juraj Cajchan. Mycket gott skick. ISBN 912707739X. Be..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789155235741
2012-01-18
Det är insidan som räknas- : (men vem fan vågar .. av Hamberg, Emma
Hamberg, Emma
Det är insidan som räknas- : (men vem fan vågar ..
150 kr
Semic, 2007 Hårda pärmar, limbunden, 111s. 18x6cm, 222g. Illustrerad med teckningar. Mycket gott skick. ISBN 9789155235741. Vart t..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9185328510
KÄRNKRAFT för nybörjare av Croall, Stephen & Sempler, Kaianders
Croall, Stephen & Sempler, Kaianders
KÄRNKRAFT för nybörjare
120 kr
1979. Barrikaden. Hft. 200s. 300g. Illustrerad med teckningar. Gott skick, namnteckning. ISBN 9185328510. Denna bok är en genomillus..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MARSCHKÄNGAN och andra slagnummer ur de militära.. av Svenonius, Finn FÄNRIK (Red.)
Svenonius, Finn FÄNRIK (Red.)
MARSCHKÄNGAN och andra slagnummer ur de militära..
129 kr
1944 Bokförmedlingen. Hft. 114s. 22x16cm, 240g. Illustrerad med skämtteckningar av Åke Brovik. Gott skick, något kantnötta och gulnad..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163096617
En stor stark   ...och andra scenprator om livet. av Hellström, Göran
Hellström, Göran
En stor stark ...och andra scenprator om livet.
150 kr
2000 Pappband, 136s. 300g. Gott skick. Med tillskrift av författaren på försättsbladet. ISBN 9163096617.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 289
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt