Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Bravur Bok
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 39. i kategorin Humor
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 91-7336-372-3
Ett gott skratt. Barnhistorier. av BJURENSTEDT, AXEL
BJURENSTEDT, AXEL
Ett gott skratt. Barnhistorier.
23 kr
InterSkrift. 1986. 116 s. Inbunden. 18,5x11cm. 182 gram. Nära nyskick.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LINDHÉ, CURT
Fiskehistorier.
40 kr
Tryckt 1946, häftad, i gott skick, W&W, ill, 170 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LINDORM, PER-ERIK (red)
Naggen - Sveriges olydigaste skämttidning.
19 kr
Tryckt 1979, inbunden, i mycket gott skick, Litteraturfrämjandet, skämtteckningar, 189 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
JORDESTEDT, WILLY
Hobbyisten & Manisten.
40 kr
Tryckt 2003, inbunden, i gott skick, dedikation från författaren, Hantverkshuset, ill, 100 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
FORD, NOEL
GOLFänkor. Sanslöst rolig !
23 kr
Tryckt 2000, inbunden, i mycket fint skick, Richters, skämtteckningar, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LEVENGOOD, MARK / LINDELL, UNNI
Gamla tanter lägger inte ägg.
19 kr
Tryckt 2001, inbunden, i gott skick, Piratförlaget, 125 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
JOSEF PÅ RÅÖ. (MATS LÄNSBERG)
Kråkhöst.
40 kr
Tryckt 1991, inbunden, i gott skick, Lectus Förlag, ill. av Nils Essen, 287 sidor, dekorerat förlagsband. (sänkt pris)
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ENGSTRÖM, ALBERT
Berättelser och teckningar.
50 kr
Tryckt 1972, inbunden, i mycket gott skick, Bonniers, ill, 323 sidor, omslag med reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BURGMAN, FREDRIK
Hej där nere ! / Prillor / Blandning / Kanal / B..
50 kr
Tryckta 1972-1976, limhäftade, i gott skick, A&K, ill. c:a 125 per bok.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
PETZÄLL, NILS.
Knallar och andra västgötar.
40 kr
Tryckt 1968, inbunden, i gott skick, Kôvra Förlag, ill. 154 sidor, (sänkt pris)
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HASSELSKOG, NILS N.SON / HASSELSKOG KERSTIN
Idyll och panik i Nils Hasselskogs Grönköping.
19 kr
Tryckt 1960, häftad, i gott skick, W&W, bilder, 203 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MARKEBORN, BENGT-GÖRAN (vd)
Norska yrken. ( 61 alternativa sätt att tjäna s..
19 kr
Tryckt 2002, pocket, i gott skick, Hydro, ill. 125 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CELLO
Bara för lust. Bokslut -61.
19 kr
Tryckt 1961, häftad, i gott skick, Gebers, 162 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BEVERLOO, GEORGE
Beverloo - en tecknare med täckning.
40 kr
Tryckt 1983, inbunden, i mycket gott skick, Bra Böcker, 310 x 140 mm, tecknat, 224 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
FEIRSTEIN, BRUCE
Reko grabbar slaggar solo.
19 kr
Tryckt 1986, häftad, i gott skick, litet veck på omslaget, Asplunds, 168 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
WALLIN, GUNNAR
Den glada ronden. Anekdoter om läkare, tandläka..
19 kr
Tryckt 1969, andra upplagan, i gott skick, Bernces Förlag, ill. 120 sidor, omslag med reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HENTZEL, ROLAND (red)
Svenskt skämt i teckningar och text. Oskar Ande..
50 kr
Tryckt 1956, inbunden, klotryggband, i gott skick, Natur och Kultur, 290 x 215 mm, rikt ill, 79 sidor, uo, lite fläck på pärm.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HÖKBY, BERTIL / ÅBERG, GÖSTA
Visdomsord om mannen kvinnan kärleken.
50 kr
Tryckt 1995, inbunden, i mycket gott skick, Tidens Förlag, register, 176 sidor, kartonnage.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
TÖRNQUIST, JAN
Tokiga kärringar & Galna gubbar. Svenska folket..
19 kr
Tryckt 1998, häftad, i gott skick, Frida Förlag, 96 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LOVINE, VICKI
Så överlever du ditt första år som mamma.
40 kr
Tryckt 2000, häftad, i gott skick, Egmont Böcker, 276 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ANDERSÖ, ANDERS
Tecknar Anders Bästa.
19 kr
Tryckt 1988, inbunden, i gott skick, namnteckning, Ord & Form, 300 x 210 mm, fulltecknat, 50 sidor, förlagsband med nötta hörn.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CEDERHOLM, STIG
Åsa-Nisse på jaktstigen.
19 kr
Tryckt 1972, häftad, i gott skick, Williams Förlags AB, ill. 127 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
STARKE, LESLIE
Parade. Skämtteckningar.
40 kr
Tryckt 1958, inbunden, i gott skick, Max Reinhardt, 280 x 225 mm, teckningar, texter på engelska, 160 sidor, klotband, omslag med anv..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
EWK
En samling EWK. Skämtteckningar.
80 kr
Tryckt 1962, inbunden, i gott skick, LTs förlag, 240 x 220 mm, ill. dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HEDLUND, JOHN
Humor och allvar, plus varjehanda lustifikationer.
40 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, Marcus Förlag, 99 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
JONSSON, RUNER
Svenska män.
40 kr
Tryckt 1967, häftad, i gott skick, LTs Förlag, teckningar EWK, 126 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
FROY, HERALD
Från start till mål. Äktenskaplig rådgivning. ..
19 kr
Tryckt 1960, inbunden, i gott skick, Lars Hökerbergs Förlag, ill. 213 sidor, gult klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
GEIGERT, HAGGE
Hagge på hugget.
40 kr
Tryckt 1990, inbunden, i mycket gott skick, Wiken, 166 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
WODEHOUSE, P. G.
Farbror Fred på vårhumör.
19 kr
Tryckt 1959, häftad, i gott skick, delvis ouppskuren, Bonniers, 242 sidor, med lätta användarspår.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BEVERLOO, LILLIANE
George Beverloo. En tecknare med täckning.
40 kr
Tryckt 1983, inbunden, i mycket gott skick, Bra Böcker, 310 x 140 mm, teckningar, 224 sidor, laminerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LINDQVIST, HERMAN
Brödrafolkens fel. En jubileumsbok.
19 kr
Tryckt 1994, inbunden, i gott skick, Norstedts, 262 sidor, kartonnage.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 39
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt