Begagnade böcker
Idag 16:35
Aquarium Fish.
60 kr
300 full-color photographs. Utan tryckår, 1990-tal, fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 15:45
The Cognitive Animal
220 kr
Bradford. 2002. Häftad. 890 gram. Nyskick.
Böcker från Nina Lindh
Sandviken
Mer info
Sandviken
Begagnade böcker
Idag 11:04
Spårhunden
59 kr
Häftad. Utgiven 1986 av Naturias förlag. Sidor 89. ISBN 91-604-0077-3. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 11:04
Tala med din katt
69 kr
Kartonnage. Utgiven 1991 av Trevis förlag. Sidor 144. ISBN 91-7160-981-4. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 11:04
I huvudet på en katt
89 kr
Kartonnage. Utgiven 1994 av Forums förlag. Sidor 293. ISBN 91-37-10606-6. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:33
Omnium Agricole. Dictionnaire Pratique de l´Agri..
500 kr
Libraire Hachette, Paris 1920. 794 pp. Large 4:o. Red cloth with blind-pressed decorations and gilt tiling and ornaments to pine an..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 915747432X
Idag 10:30
Hur lär hunden?
150 kr
I.T., etolog med lång erfarenhet av hundar, skriver om människors förmåga att förstå hundar och deras beteende. Hon går igenom hunden..
Böcker från Svenska Boklänken HB
LINKÖPING (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
LINKÖPING (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9153419537
Igår 23:36
ATT BLI MED FÖL från stoets brunst till fölets a..
50 kr
Format:Inbunden i hårt kartonnage
Tryckt år:1998
Skick:I fint skick
Vikt opackad:425gram
Se! resume!---> Faktabok om stoets betäc..
Böcker från Bokoteket
Kristian..
Mer info
Kristian..
Begagnade böcker
Igår 19:44
I huvudet på en katt. Kattens psykologi och bete..
60 kr
293 sid. 1993. Inbunden, klotband, aningen snedläst, omslag.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9197443506
Igår 19:34
Kaninhoppning 2
100 kr
Libra Artic, 2004. - 228 s. - ISBN 91-974435-0-6. - Inbunden (kartonnage). - I mycket bra skick. - Portokostnad 39;:- med b-post. - S..
Böcker från Jan Pettersson
UPPSALA
Mer info
UPPSALA
Begagnade böcker
Igår 17:08
TRÄTJÄRA OCH TJÄRBRÄNNING.
50 kr
Karlshamns kulturvårdsnämnd 1969. Opaginerad (11 s + omslag). Klammerhäftad.
Böcker från Kalmar Antikvariat
Kalmar (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Kalmar (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 16:32
Bot för boskaps sot -Svensk veterinärmedicin 200..
100 kr
Borås 1975 inb. med omslag tecknat av Svenolov Ehrén 302 sid.Illustrerad mycket gott skick
Böcker från ANTIKVARIAT BOKSTÖDET
Enskede (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Enskede (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 13:50
Maskinbog for landmaend
120 kr
Teknologisk instituts forlag. 1929. 622+annonsbilaga s. förlagets papp band. 900 gram. Gott skick. illustrerad.
Böcker från Sven Nilsson
Sölvesborg
Mer info
Sölvesborg
Begagnade böcker
Igår 13:47
Lärkans flykt till Candleford
100 kr
Bernces. 1984. Inbunden. Nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 13:41
Grunddragen av svenska jordbukets historia - frå..
120 kr
Beijers. 1916. 164 s. förlagets illustrerade papp band. 350 gram. Gott skick. med 27 illustrationer, anteckningar o understykningar i..
Böcker från Sven Nilsson
Sölvesborg
Mer info
Sölvesborg
Begagnade böcker
Igår 13:07
Hjälpreda vid den första behandlingen af husdjur..
100 kr
FG Beijers. femte uppl. 1896. 99 s. förlagets trådbundna häfte. 90 gram. Gott skick. understrykningar i blyerts, en sida är riven - m..
Böcker från Sven Nilsson
Sölvesborg
Mer info
Sölvesborg
Begagnade böcker
Igår 11:24
Fundamentals of The Histology of Domestic Animals
150 kr
Comstock 1952, inb utan skyddsomslag, XIII + 426 s. Liten tillskrift, markeringar
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 11:19
The Physiology of Domestic Animals
150 kr
Comstock 1955, inb utan skyddsomslag, XII + 1020 s. Tillskrift, markeringar, seventh edition
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Tidningar, tidskrifter
Igår 11:18
Svenska Arab Hästmagasinet Nr 4 -10
25 kr
Svenska Arabhästföreningen. 2010. 33 s. Häftad. Nyskick. Artiklar+färgfoton av hästar.
Böcker från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
Bredaryd
Tidningar, tidskrifter
Igår 11:15
Svenska Arab Hästmagasinet Nr 1 -11
25 kr
Svenska Arabhästföreningen. 2011. 37 s. Häftad. Nyskick. Artiklar+färgbilder på hästar.
Böcker från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
Bredaryd
Begagnade böcker
Igår 11:14
Våra bästa husdjursracer. Aderton teckningar eft..
300 kr
N. M. Lindh Örebro 1860, inb, 35 s. + bilder
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Tidningar, tidskrifter
Igår 11:12
Hööks Hästsport: Vår-Sommar -10 (Katalog)
25 kr
Hööks Hästsport AB. 2010. 173 s. Häftad. Mycket gott skick. En del veck omslag. -Allt för ryttare. häst och hund.
Böcker från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
Bredaryd
Begagnade böckerISBN: 9136032166
Igår 10:20
Får
190 kr
Utgiven i samråd med Svenska Fåravelsförbundet. LTs förlag 1994, inb, 543 s.
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 10:16
Fertility and Infertility in the Domestic Animal..
150 kr
Bailliére, Tindall and Cox 1955, inb utan skyddsomslag, XII + 256 s. Namnteckning, markeringar, ryggen blekt
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 1852236507
Igår 10:09
Ducks and Geese - A Guide to Management
190 kr
The Crowood Press 1996, inb, 110 s.
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9187956039
Igår 10:05
Husdjur till husbehov
230 kr
Bokförlaget Blå Ankan i samarbete med Naturskyddsföreningen och LTs förlag u.å. andra upplagan, inb, 303 s.
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 09:28
Hovvård
200 kr
Kartonnageband Icaförlag 1977 rikt illustrerad. Hovbeslag och hovsjukdomar. namnad
112 sidor
Böcker från Antikvariat Sportboken
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9127353680
Tisdag
Valpskolan. Körkort för hundägare
68 kr
Natur och Kultur/LTs förlag 2001. Häftad, 64 sidor, 145 gram. Rikt illustrerad. Nyskick. Frakt tillkommer med 22 kronor.
Böcker från Klok som en bok
Täby
Mer info
Täby
Begagnade böcker
Tisdag
Taxar.
65 kr
1978. ill. 244 s. Inbunden, gott skick (ngt blyertskluddad på bakre pärmens insida.)
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 1405433582
Tisdag
Stora boken om Hästar & Ponnyer
120 kr
Dekorerat pappband 28x22 cm. Parragon 2004, 384 sid. Illustrerad med 1000 bilder i färg. 200 raser. Bra skick.
Böcker från Zekes Antikvariat
Simrishamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Simrishamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9146152202
Tisdag
Ett med hästen. En bok för ryttare på alla nivåer.
150 kr
Dekorerat pappband 24x20 cm. W&W 2000, 206 sid. Rikt illustrerad. Bra skick.
Böcker från Zekes Antikvariat
Simrishamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Simrishamn (Antikvariat / Bokhandel)