Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 00:09
Bekämpningsmedel - användning och risker
160 kr
Inbunden i mycket gott skick, någon enstaka understrykning. LT:s förlag 1971. - De olika medlens egenskaper och de riskmoment som är ..
Säljare: Abraham, Tibro (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 23:35
Gwen Bailey
Den perfekta valpen. Hur man fostrar en ..
90 kr
Richters. 1995. 192 s. Inbunden. 23x17cm. Nyskick. Rikt illustrerad i färg.
Säljare: Antikvariat Tranan, Tranemo (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 23:08
Carel Capek
Dasjenka -¤- en hundvalps levnad
75 kr
Gidlunds 1983, dekorerat förlagsband, illustrerad, 55 sid, bra skick ca 280g
Säljare: Slam's Böcker och .., Huddinge.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 20:21
McMillan, Philip
Konsten att föröka växter
200 kr
Bonniers, 1980, kartonnage, gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 20:01
Lewis, David
Havets stigfinnare
70 kr
Hallonqvists, 1990, inb m skomsl, gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:26
Martinsson, Roland
Russells kalkon
130 kr
Poirier Norstedts, 2003, inb m skomsl, gott skick W9119
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:25
Butin, Hartmann
Skador och sjukdomar på träd
120 kr
1986, hft, ägarsignatur , gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:25
Drottningodling
60 kr
Sjögren, Sture 1973, hft, gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:22
Eidmann, Hubertus
Skadegörare i skogen
90 kr
LT, 1976, kartonnage, ägarsignatur , gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:21
Handbok för biodlare
120 kr
Holm, A 1947, klotryggb, gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:21
Nilsson, Folke
Binas gåta löst
200 kr
1977, kartonnage, tillskrift på baksidan av främre pärm, gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:21
Lunder, Rolf
Håndbok i birokt
130 kr
Honningecentralen, 1980, klotryggb, gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:20
Hansson, Åke
Bin och biodling
450 kr
LT, 1980, kartonnage, tillskrift på försättsbl, kompl m planscher, gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT LEXICA, ÖREBRO (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 18:39
Sjösten Inki & Roland
NYA SPÅRHUNDEN
80 kr
Format:Inbunden i mjukt kartonnage Tryckt år:2002 Skick:I fint skick Vikt opackad:336gr Se! resume!--->Bild 2!
Säljare: Bokoteket, Gärds-Kö.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 15:55
Mohlin, Memea
Se vad jag säger - om hundars språk. Kom..
80 kr
Naturia 1999, inb. 127 s. namnt. samt blyertunderstrukningar, övrigt gott skick
Säljare: Glaspärlan, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 15:11
Caras, Roger A.
Katten ser dig... Boken som får dig att ..
80 kr
Forum. 1993. Ill. 213 s. Dek pbd. Gott skick. Tillskr.
Säljare: Tomelilla Bokhande.., Tomelilla (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 11:26
Von Barnrkow Marten
Die ausbildung des springpferdes
125 kr
Sankr Georg kunstverlag Bissinger & Marschall. 1950. 27 + 24 bildsidor s. Häftad. Helt vit pärm odekorerad. Gott skick.
Säljare: BOK Bo, Marieholm (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 11:22
Börnfors Stig
Om hunden blir sjuk
50 kr
Gebers. 1963. 107 s. Inbunden. Klotband. Gott skick.
Säljare: BOK Bo, Marieholm (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Swift, Sally
ETT MED HÄSTEN [EN BOK FÖR RYTTARE PÅ AL..
165 kr
Kartonnageband. Vikt cirka 710 gram. Wahlström & Widstrand, 3:e tryckningen, 1989. 206 sidor. Mycket gott skick, endast lätt böjda pä..
Säljare: Antikvariatet i Vä.., Växjö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Jacobsson/Norvil
Akvariefiskar i färg
40 kr
Klotband utan omslag A&W 1960, 131 sid. Rikt färgillustrerad.
Säljare: Zekes Antikvariat, Simrishamn (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Plazikowski Uno
Burfåglar i färg
40 kr
Klotband utan omslag A&W 1958, 155 sid. Rikt illustrerad i färg. Dedikation.
Säljare: Zekes Antikvariat, Simrishamn (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Baltzar Tamara
Hästprat. En bok om att förstå hästar.
40 kr
Dekorerat pappband 26x18 cm. Pollux 1999, 80 sid. Färgillustrerad. Bra skick.
Säljare: Zekes Antikvariat, Simrishamn (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Bessant Claire
Lär dig förstå och tala med din katt.
40 kr
Dekorerat pappband ICA 1996, 134 sid. Illustrerad.
Säljare: Zekes Antikvariat, Simrishamn (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Mattsson Mia
Föra djurens talan
75 kr
Pappband med skyddsomslag Forum 2001, 181 sid. Illustrerad med färgfoto. Bra skick.
Säljare: Zekes Antikvariat, Simrishamn (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Thunholm Sarah
Till häst - från dressyr till rodeo
40 kr
Dekorerat pappband 26x18 cm. Pollux 1998, 80 sid. Färgillustrerad. Bra skick.
Säljare: Zekes Antikvariat, Simrishamn (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Lundgren, Rune
Motorsågen. En kurs i motorsågningsteknik
80 kr
Stockholm. 1956. LTK. Hft. 210x150 mm. 70s ill sv/v tryck: Björkmans Eftr. Omsl. något solkiga.
Säljare: Hjorteds Antikvari.., HJORTED (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Kalling, Mårten
Svenskt rashundsgalleri. Hunden dess upp..
400 kr
Uppsala 1940, inb, 510 s. Detta exemplar är nr 510 och tryckt för Fru Vicia Rösiö-Andersson. Skavmärken på pärmarna och ryggen
Säljare: Karlssons bok, Olofström (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Sylvén, Nils
Lustgården Årsskrift för Föreningen för ..
130 kr
Inb, 229 s. Skavmärken på pärmarna
Säljare: Karlssons bok, Olofström (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Schäfer, Frank
Min dvärgklogroda
130 kr
Aqualog Minis 2003, häftad, 69 s.
Säljare: Karlssons bok, Olofström (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Eklund, Barbro
Pälsvård. Trimning och klippning
95 kr
Svenska Kennelklubben 1981 Inb. 172s. Illustrear, mkt. gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Gustafson, Mickie
Valpen i vår familj. Om kärleksfull valp..
90 kr


