1985. 77 s. Inbunden. 505 gram. Nära nyskick.
Skogsstyrelsen. 1990. 133 s. Inbunden. 700 gram. Nyskick.
Skogen. 1989. 225 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Max Ström. 2002. 240 s. Inbunden. 1700 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
1943. 128 s. Häftad. Nära nyskick. Illustrerad. Porto 36:-.
ROYAL CANIN 2002. Två förlagsinbundna böcker med 171 och 165 sidor i mycket bra skick. Rikt illustrerade med färgfoton teckningar och fakta om hundar och hundraser Porto 40:- L
F.C. Askerbergs Förlag, Stockholm 1871. Häftad 8:o. Tryckt omslag med revor & på väg att lossna. Inlagan är i fint skick. 58+(2) sidor. Porto 250 gram. läs mer
Bonniers 2006,ill.laminatband,400sid,rikt ill.stort format.Fint skick läs mer
Förlag: Bokhandlaren M. Lundequist, Stockholm 1833. Inbunden liten 8:o, mått: 17x11 cm. Samtida halvfranskt band, ryggen är nött/trasig. Inlagan är genomgående med en del ljust bruna sk ålders/lager fläckar. Samtida namn i bläck.. läs mer
Balkong Förlag. 2008. 318 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Alla Kungens hästar tar sin början i mötet med en folkilsken ponny. Hon lärde mig två saker; att det finns ett annat sätt att kommunicera. Men för att det sk.. läs mer
Nordisk Rotogravyr. 1934. 90 s. Inbunden. Skinnryggband. 19x13cm. 323 gram. Mycket gott skick. Sv/v illustrerad med fotografier, diagram, tabeller mm. Liten spricka i skinnrygg. Gulnade blad. 33:- porto
Forum 2007. 317 sidor. Inbunden med skyddsomslag. Nykick. (20)
Richters. 1996. Hårda pärmar och boken är i mycket fint skick. 208 sidor. Om akvariefiskarnas kännetecken och deras naturliga hemvist och beskrivning av varje arts behov när det gäller akvariets beskaffenhet m.m Akvariefiskarn.. läs mer
ICA bokförlag. 1975. Hårda pärmar och boken är i fint skick. Omslagspärmar med lite hanteringsspår. 208 sidor.
LT:s förlag. Femte uppl. 1988. 550 s. Inbunden. 21x14cm. 668 gram. Mycket gott skick. Fårägarens "bibel" i femte omarbetade upplagan. En grundläggande och uttömmande bok som belyser det allra mesta som en fårägare bör känna till.. läs mer
SELLN 2001. En handbok från Svenska Kennelklubben. Förlagsinbunden med 175 sidor i nära nyskick. Rikt illustrerad. Porto 35:- L
| Wela förlag | Utg. 2008. Ej o.u. | Förlagsband. | 69 s. | 9789197641395 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestext eller annan relevant .. läs mer
| Mälaröbörsen | Utg. 2010. Ej o.u. | Pocket. | 93 s. | 9789185635290 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestext eller annan relevant info.. läs mer
| Norstedts | Utg. 2009. Ej o.u. | Kartonnage. | 96 s. | 9789113024202 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestext eller annan relevant inf.. läs mer
Uppsala, C. A. Leffler, 1861. 8:o. (2), 34 s. Tagen ur band. Bra skick. Allt man kan tänkas vilja veta om bin, biodling och honung! Den i titeln omnämnde Johann Dierzon (1811-1906) var tysk biodlare som revolutionerade verksamhe.. läs mer
Uppsala, 1928. (2), VI, 279, (4) s. & planscher. Häftad. Mycket lätt nött. läs mer
Bonnier Alba inb näranyskick 600 bilder.
Åsa hund & ord 1998 Inb.205s. Längre tillskrift från författaren, i övrigt gott skick*
B.Wahlströms 2004 Inb. 205s, Illustrerad i färg, gott skick*
Bernces förlag. 1960. 285 s. Inbunden. Linneband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Forum. 1981. 207 s. Inbunden. Nära nyskick.
Parragon. 2003. 384 s. Inbunden. Mycket gott skick.
ICA Bokförlag. 2004. 470 s. Inbunden. Liten Kantstötning i ryggen i övrigt mycket gott skick.
Rabén & Sjögren. 1990. 99 s. Inbunden. Nära nyskick.
Gebers 1931. VIII+384 s . Häftad. pärmarna ngt solkiga o skadade i kanterna men inlagan i mkt bra skick, endast delvis uppskuren . läs mer
