Begagnad bok
2012-01-10
Anders Pågar 10 år. (Gymnastikgrupp, Lund).
50 kr
1997. 48 s. Häftad. 22x16cm. 100 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Boken om Ryttar-VM. Stockholm 1990. World equest..
150 kr
Svenska ridsportens centralförbund. 1991. 148 s. Inbunden. 31x26cm. 1175 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Text på svenska och en..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9172603283
Golf. Den gröna sporten. Svenska golfförbundets ..
100 kr
1979. 232 s. Inbunden. 31x22cm. 1100 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9163836599
Snabbare, högre, starkare. Idrottsmotivet i sven..
80 kr
Svenska barnboksinstitutet nr 68. Bonnier Carlsens. 1999. 336 s. Inbunden. 22x14cm. 470 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197098388
I vasaloppets spår. Från älgjakt till blåbärssop..
100 kr
Bild&Media. 1994. 144 s. Inbunden. 30x24cm. 1045 gram. Mycket gott skick. Foto: Per Lindström.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197488747
Himmelsblått guld. (Malmö FF).
50 kr
Sportbladet. 2004. 129 s. Häftad. 24x17cm. 270 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Hardeberga Bollklubb 50 år. Jubileumsskrift 1949..
60 kr
1999. 72 s. Häftad. 21x15cm. 155 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9151841681
Paddla på ostkusten från Skåne till Stockholms n..
120 kr
Prisma. 2004. 125 s. Inbunden. 25x18cm. 485 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Skånes gymnastikförbund 1910-1960. Ett halvsekel..
50 kr
1960. 104 s. Häftad. 22x16cm. 200 gram. Gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
I kärrkanten. Skånes skogskarlars årsskrift. 4 å..
60 kr
1977, 1978, 1980, 1981. 4 häften. 28x20cm. 990 gram. Mycket gott skick. Illustrerade.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Friluftsfrämjandet 1892-1992. Från skidsport til..
60 kr
1992. 95 s. Inbunden. 22x15cm. 255 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
KAIF 1941. (Kiviks allmänna idrottsförening)
50 kr
Utan årtal (ca 1976). 60 s. Häftad. 22x15cm. 140 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9170244340
Fotboll är också poesi. Gabriel Jönsson som idro..
80 kr
Wiken. 1991. 157 s. Inbunden. 24x19cm. 635 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Malmö allmänna idrottsförening 1908-2008
150 kr
2008. 127 s. Inbunden. 29x31cm. 1170 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9179703232
Skånska fältrittklubben 1888-1988. 100 år av kap..
100 kr
1, 2 uppl. 1988. 82, 90 s. Inbundna i ett band. 30x22cm. 950 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. 950.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Arvet efter P.H.Ling. Äldre och nyare riktningar..
40 kr
Studentföreningen Verdandis småskrifter nr 490. 1947. 64 s. Häftad. 18x12cm. 70 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Sjöbo idrottsförening 1923-1973
60 kr
1973. 36 s. Häftad. 30x21cm. 165 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9186360892
Mat & golf. En bok om det goda livet på Skånes g..
100 kr
Artograf. 2006. 128 s. Inbunden. 25x20cm. 640 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Gymnastik- och idrottsföreningen Nike, Lomma. 75..
60 kr
1994. 160 s. Häftad. 21x15cm. 285 gram. Mycket gott skick. 8 färgplanscher. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Aldrig ge tappt. Organ för Malmö Scoutkår. 1:a å..
80 kr
1923. 140 s. Inbunden. 29x22cm. 510 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9170551510
Svensk friidrott 100 år
100 kr
Sellin. 1995. 512 s. Inbunden. 25x18cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Skånsk idrotts historia. Årsbok. Årgång 1-9.
500 kr
Idrottsmuseets vänner, Malmö. 2001-2009. 9 inbundna volymer. 24x22cm. 5910 gram. Mycket gott skick. Illustrerade.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9163046121
Malmö kanotklubb 1926-1996. En jubileumsskrift.
50 kr
1996. 104 s. Häftad. 24x16cm. 245 gram. Gott skick. Illustrerad. Några svagt synliga fläckar på omslaget.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
MFF Support. Bibel(e)n. Den givna boken för och ..
50 kr
2004. 78 s. Häftad. 20x15cm. 190 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Sjöbo IF 75 år 1923-1998
60 kr
1998. 58 s. Häftad. 30x21cm. 230 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
En skrift om Sjöbo idrottsförening 1923-1983. Ut..
60 kr
1983. 64 s. Häftad. 30x21cm. 255 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Wollsjö Allmänna Idrottsförening. Jubileumsbok. ..
60 kr
1986. 82 s. Häftad. 21x15cm. 160 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
IFK Malmö. Årsbok 1977.
40 kr
1978. 192 s. Häftad. 21x14cm. 280 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
IFK Malmö. Årsbok. 3 årgångar.
70 kr
1982, 1983, 1984. 98, 90 87 s. 3 häftade volymer. 30x21cm. 825 gram. Mycket gott skick. Illustrerade.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9150003844
IFK Malmö 80 år. 1899-1979. + Malmö.
100 kr
IFK Malmö, Bernces. 1, 2 uppl. 1979. 16, 92 s. Inbundna i ett gult dekorerat klotband med pärmtiteln IFK Malmö 80 år. 29x22cm. 690 gr..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Heleneholms IF. Jubileumsskrift 1939-1989. (Malm..
40 kr
1989. 112 s. Häftad. 21x15cm. 205 gram. Gott skick. Illustrerad. Veck i bakre omslag.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö