Begagnad bok
2012-01-30
Minnen från ring och arena
149 kr
1957. Tidens. Inbunden, skyddsomslag, 171s. Fotoillustrerad. Delvis skadat skyddsomslag, för övrigt i gott skick. Boken behandlar tyn..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100385409
2012-01-26
KÄMPA GRABBAR
119 kr
1973 Bonniers, klotband med skyddsomslag. 318s. 22x15x3,5cm, 709g. Rikt fotoillustrerad. Några tejplagade kantrevor i skyddsomslaget,..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137118358
2012-01-10
Green, ruff och bunker : det bästa som skrivits ..
119 kr
Forum, 2001
Hårda pärmar, limbunden, 206s. 20x13cm, 338g. Illustrerad. Mycket gott skick. Svensk text. ISBN 9137118358. Under den lå..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9171084681
Idrottens Själ. Fataburen 2000
119 kr
2000 Nordiska museet. Förlagsband, 367s. 21x18x3cm, 927g. Rikt illustrerad. Mycket fint skick. (Fraktkostnad 39kr, B-POST INRIKES, i..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 917970607X
En seglares äventyr : om stormar, skottlossning,..
280 kr
Acqua Perla, 1989 Inbunden, skyddsomslag, 411s. 23x16x3,5cm, 896g. Illustrerad. Gott skick, något nött skyddsomslag.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
JUAN MANUEL FANGIO. Trollkarlen vid Ratten.
250 kr
1956 Parnass. Hft. 191s. 275g. Gott skick, ngt. tummade och fläckade pärmar. Om den legendariske Argentinske Formel 1 föraren Fangio ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188595927
Den fjärde mannen. Så besegrar du dig själv
150 kr
2001 Ekerlids. Inbunden, skyddsomslag, 167s. 23x21cm, 600g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9188595927. Sven Nylander till..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0931250595
Psychological foundations of sport
280 kr
Champaign, Ill. : Human Kinetics Publishers. Inbunden, 528s. 23,5x17x4cm, 993g. Blyertsunderstrykningar och några noteringar, försätt..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 912709149X
Idrottspsykologi
280 kr
Natur och kultur, 2003
Inbunden, 398s. 23x15x3,5cm, 790g. Mycket gott skick. ISBN 912709149X. Idrottspsykologi handlar om människan ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153419758
Dressyr med Kyra : rid med system, logik och kon..
150 kr
Ica, 1999 Inbunden, 160s. 24x17cm, 625g. Rikt illustrerad. Texten har några blyertsunderstrykningar ocj några färgöverstrykningar, fö..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9172212624
Idrottarliv : en antologi
89 kr
2002 En bok för alla. Kartonnage, 311s. 18x15cm, 405g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9172212624. Rörande och roande berät..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fotboll 1981
59 kr
Brunnhages. Blått konstläderband. ca 1,6kg. Mycket gott skick. (Fraktkostnad 39kr, B-post inrikes, idag 2011-11-22, reservation för p..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets idrott 1962
180 kr
Strömbergs, Rött gulddekorerat konstläderband, helt guldsnitt, lyxutgåvan, 536 sidor, (28x21cm, 2030g.). Rikt illustrerad. Gott skick..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrottsboken 1970
59 kr
Brunnhages. Rikt fotoill. Halvfranskt band med blå rygg. Övre guldsnitt. Mycket gott skick. 1,7kg. (Fraktkostnad 39kr, B-post inrikes..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets Bilsport 1993
180 kr
1994 Svart konstläderband med skyddsomslag, 256 sidor. (28,5x21cm, 1,3kg.) Rikt illustrerad. Mycket gott skick, något kantskadat skyd..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188474151
Fotbollsmålvakten
250 kr
Svenska fotbollförl. 2000. Hft. 196s. 30x21cm, 660g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9188474151. Boken vänder sig till målv..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188941698
Fysisk träning för ungdom
220 kr
SISU idrottsböcker, 2003
Hft. 135s. 21x19cm, 313g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9188941698. Fysisk träning för ungdom har en..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
FOTBOLL 1957 - 1958 (Med allt om Fotbolls-VM 1958
180 kr
Sthlm 1959 Brunnhages. Mörkblått halvfranskt band,
272 sidor. (28x20,5cm, 997g.) Rikt illustrerad.
Mycket gott skick, något gulnat ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134518819
Mitt spår
129 kr
1996 Bonnier Alba Pappband, 199 sidor. (23x16cm,
437g.) Fotoillustrerad. Mycket gott skick. Detta
är berättelsen om hur Stig H Joha..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177383192
Den Tveklösa kampen. Spridda blad från 20 Olympi..
129 kr
1992 SvD. Pappband, 139s. 24x21cm, 560g. Rikt illustrerad med humoristiska teckningar. Mycket gott skick. ISBN 9177383192. Baksideste..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170086478
Borta bra, himma bäst : en bok om Malmö FF
119 kr
Askild & Kärnekull, 1976
Hårda pärmar, 250s. 22x14cm, 520g. Rikt illustrerad. Något nötta och något tummade pärmar. ISBN 9170086478.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177383818
Whitbread 1993/94. Man behöver inte vara galen -..
150 kr
1994 SvD Inb. 341 sidor, 700g. Illustrerad i färg. Mycket gott skick. ISBN 9177383818.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1873762062
THE ULTIMATE GOLFER: A COMPLETE STEP-BY-STEP TEA..
280 kr
ULTIMATE EDITIONS, 1996 Inbunden, skyddsomslag, 256s. Stort format: 30x24x3cm, 1670g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. Engelsk te..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177385896
Golf enligt Tiger / Tiger Woods i samarbete med ..
180 kr
Svenska förl., 2003 Inbunden, 306s. Stort format: 30x25cm, 1800g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. Svensk text. (Fraktkostnad 39k..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789185319190
Stolpskott & pungsparkar : Helena Hysén om proff..
180 kr
Sportförlaget i Europa, 2008
Inbunden, skyddsomslag, 216s. 23x15cm, 470g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 97891853..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fotboll 1957-1958 (Med FotbollsVM 1958)
180 kr
Brunnhages. Blått halvfranskt band, med övre guldsnitt. ca 1005g. Gott skick, något gulnat pärmpapper.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Olympiaboken 1960
89 kr
Brunnhages Blått halvfranskt band. 260 sidor. 970g. Rikt illustrerad. Liten skada/ pappersförlust ca 1x1cm på främre pärm.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0962792608
Directory of Psychological Tests in the Sport an..
280 kr
(C)1990 Fitness Info. Technology. Inbunden, 271s. 700g. Gott skick. Engelsk text. ISBN 0962792608
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188540030
Många planer, många mål
280 kr
Sportförl., cop. 1998
Förlagsband med skyddsomslag, 201s. 23x15cm, 610g. Illustrerad. Mycket gott skick, signerad av författaren på ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137073206
Tennisboken
180 kr
Svenska tennisförbundet - Forum, 1981
Hårda pärmar, trådbunden, 165s. 24x19cm, 650g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9137073206.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Olympia 1952 Rekordolympiaden i Helsingfors och ..
129 kr
1952 Å&Å klotryggband, 178 sidor. 26,5x19,5cm, 600g. Rikt illustrerad. Tummade, fläckade och något nötta pärmar med lite klotter och ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)