Begagnad bok
Avel och avelsmetoder.
100 kr
Tryckt 1950, inbunden, klotband, gott skick, liten nagg, Lantbruksvetenskap, bilder, 305 sidor, 715 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
En lönande ladugårdsskötsel. Dess planläggning,..
70 kr
Tryckt 1935, åttonde hel omarbetade upplagan, inbunden, klotryggband, i gott skick, Fritzes Bokförlag, bilder, 204 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hingstar & Hästkarlar.
80 kr
Tryckt 1993, inbunden, i mycket gott skick, namnteckning, Förlag Utsikten, bilder, 157 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Skogsägaren 1925. Organ för Södra Sveriges Skog..
50 kr
Tryckt 1925, inbunden, klotryggband, i gott skick, namnteckning, Jönköpings Läns Skogägarförerening, 230 x 170 mm, bilder artiklar, p..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ekonomisk mjölkproduktion. Några riktlinjer.
50 kr
Tryckt 1938, inbunden, i gott skick, Nordisk Rotogravyr, bilder, 199 sidor, linneband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
Bondetankar och socialistlära.
23 kr
Tryckt 1414, klammerhäftad, i gott skick, räknekladd på baksidan, 19 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Weibullsholm 1870 - 1970. En jubileumsskrift.
40 kr
Tryckt 1970, inbunden, i mycket gott skick, 260 x 215 mm, bilder, uo, 150 sidor, dekorerat klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Från oxdrifter till slakteriförening. Festskrif..
50 kr
Tryckt 1959, inbunden, i gott skick, LTs Förlag, ill. 415 sidor, klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Avelslära. Allmän del.
40 kr
Tryckt 1944, inbunden, i gott skick, namnstämpel, LTK, 6 brev, ill, rött klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Skogsgård.
80 kr
Tryckt 1990, inbunden, i gott skick, ett hörn lätt vikt, namnteckning, Södra, 245 x 175 mm, bilder, 245 sidor + studiehandledning 29..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kennzeichen des kalimangles / Signes de manque d..
70 kr
Tryckt 1937, inbunden, halvklotband, i mycket gott skick, namnstämpel, Verlagsgesellschaft für Ackerbau, 245 x 185 mm, tyska, engelsk..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Rodfrugternes sykdomme og skadedyr.
50 kr
Tryckt 1944, inbunden, i gott skick, Det Kgl. Danske Landhusholdningsselskab, ,125 sidor, 48 tavlor i färg, klotband med användarspår.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Våra skogar under ett halvsekel. Några frag ur ..
50 kr
Tryckt 1955, inbunden, i gott skick, namnstämpel, bilder, 153 sidor, klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Skärgårdsskog - ekologi och skötsel.
70 kr
Tryckt 1991, inbunden, i nyskick, Skogsstyrelsen, bilder, 163 sidor,dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Odling av olje- och spånadsväxter.
40 kr
Tryckt 1940, häftad, i gott skick, ett genomgående veck, namteckning, Lantbruksförbundets Tidskriftaktiebolag, bilder, 72 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kungl. Patriotiska Sällskapets Historia. Med sä..
100 kr
Tryckt 1961, inbunden, klotryggband, i mycket gott skick, namnstämplar, Nordstedts, 265 x 180 mm, personregister, uo, 329 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lantbruksbiologi.
40 kr
Tryckt 1967, inbunden, i gott skick, LTs förlag, bilder, sakregister, 192 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Några ord om betydelsen av en rätt utförd täckdi..
50 kr
Tryckt 1918, klammerhäftad, i gott skick, Göteborgs Litografiska Aktiebolag, ill. 18 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bekämpning i praktiken - jordbruk, trädgård & sk..
40 kr
Tryckt 2000, häftad, i gott skick, Natur & Kultur, sakregister, 456 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nötkött. Produktion och ekonomi.
40 kr
Tryckt 1977, inbunden, i gott skick, LTs förlag, ill. 232 sidor, dekorerat förlagsband. (sänkt pris)
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nötboskapens utfodring.
50 kr
Tryckt 1944, inbunden, ryggklotband, i bra skick, Lantbruksförbundets Tidskriftsaktiebolag, bilder, 175 sidor, förlagets gröna band.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jord, Gröda Djur. Aktuella praktiska resultat fr..
50 kr
Trycky 1956, 13:e årgången, inbunden, i fint skick, LTs förlag, bilder, 318 sidor, medbundet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Gröna skogar. Södra Skogsägarna. Idé och företag..
50 kr
Tryckt 1988, inbundna, i fint skick, större storlek, bilder, 120 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)