Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 11:50
Eriksson,/ Hedén
Min skuld. Salaligans hjärna
70 kr
Legenda 1986. 230+5 sid. Illustr. Inb. med skyddsomslag. Nyskick.
Säljare: Felix Elheim, Skärholmen (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 11:16
Wedberg, Birger
Konungens Högsta Domstol 1789-1809
140 kr
Nordstedts 1922. XIV+500 sid.+planscher. Frontespis. Hklotbd. Främre omslaget medbundet. Ryggetiketterna en aning nötta.
Säljare: Felix Elheim, Skärholmen (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 10:05
Konsumentguiden. Din rätt som konsument.
24 kr
Konsumentverket 1994. Limhäftad 160 sid. GOTT SKICK. - - - - - RABATT: Vill du ha två eller fler av mina 24-kronorsböcker kan du få r..
Säljare: Klas, Göteborg (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 22:39
Gustafsson, Kerstin
Återflyttning till Sverige : handbok & c..
80 kr
Sellin 2004. Limhäftad 166 sid. MYCKET GOTT SKICK. Gallrad biblioteksbok (Bibliotekets laminering, stämplar, ettiketter etc.) Pärmens..
Säljare: Klas, Göteborg (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:38
Svensk Juristtidning 1982
135 kr
Aktiebolaget P. A. Norstedt & Söner . 1982. 765 s. Inbunden. 1600 gram. Nära nyskick. Lite lätt sned rygg.
Säljare: Bokgaraget, Eskilstuna (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 14:47
Erland Lagerroth
DEN KLARNADE ERFARENHETES FÖRVÄRV. Brott..
69 kr
Bokförlaget Korpen. 1996. 165 s. Mjuka pärmar. 21x15cm. 320 gram. Mycket gott skick.
Säljare: litreb-34, HÄSSLEHOLM (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 14:34
Svensson, Carl Anders
Den svenska marknadsföringslagstiftningen
24 kr
Studentlitteratur, 1999. Häftad. 184 s. Nionde upplagan. Nyskick.
Säljare: Dorile, Karlskrona (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Sveriges Lagar (Röd)
300 kr
Thomson Fakta. 2007. Inbunden. Nyskick. Röd lagbok. Fortfarande inplastad. .
Säljare: Lina, Jönköping (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Mahmoudi, Said
Folkrättsliga texter
130 kr
häftad 340 sidor, norstedts juridik 2008, andra uppl., mkt bra skick
Säljare: Antikvariat Mimer, STOCKHOLM (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Tigerstedt Örnulf
Statspolisen slår till
130 kr
Söderströms 1942. Häftad. ""Kampen motSpvjetspionaget i Finland 1919-1939
Säljare: Antikvariat Elbogen, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Arnau Frank
Så arbetar polisen
70 kr
Häftad dekorerad pärm Berghs Förlag AB 1965 svartvita illustrationer""den internatioella brottsbekämpningens historia och metoder
Säljare: Antikvariat Elbogen, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Falkenstam Curt
Polisernas krig
80 kr
Inbunden skyddsomslag Askild & Kärnekull 1983 ""Kampen om ordningsmakten under den viktigaste,mest dramatiska och konfliktladdade epo..
Säljare: Antikvariat Elbogen, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Bernhardsson Carl Olof
Vårt samhälles olycksbarn
100 kr
Inbunden svart konstläderband med röd rygg och hörn Medens förlags ab 1967 svartvita foton ""förrädare,förfalskare,förlorade existenser
Säljare: Antikvariat Elbogen, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Bernhardsson Carl Olof
Mordkommisionen efterlyser del 1
150 kr
Inbunden dekorerat linneband Medens Förlags AB 1963 svartvita foton dokumentära berättelser ur den svenska polisens hemliga protokoll
Säljare: Antikvariat Elbogen, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Appelgren, Leif och Sjögren, Hans (red)
Ekonomisk brottslighet och nationalstate..
160 kr
nds 2001. 396 sid. Häftad. Mycket gott skick.
Säljare: Böckernas Hus, Tidan (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Berhardsson Carl Olof
Mordkommisionen efterlyser
100 kr
Del 1 och del 2 Dokumentära berättelser ur den svenska polisens hemliga protokoll
Säljare: Gustaf Rooth, Rockneby (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Heiman, O (red)
Nordisk kriminalkrönika 1983
49 kr
Inbunden, rygg i rött präglat konstläder med guldtryck, pärmar i grovt strukturerat linne, mycket gott skick Illustrerad. Nordiska Po..
Säljare: Eva Ottosson - Ack.., V-lösa(s.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Heiman, O (red)
Nordisk kriminalkrönika 1980
49 kr
Inbunden, rygg i rött präglat konstläder med guldtryck, pärmar i grovt strukturerat linne, mycket gott skick Illustrerad. Nordiska Po..
Säljare: Eva Ottosson - Ack.., V-lösa(s.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Heiman, O (red)
Nordisk kriminalkrönika 1979
49 kr
Inbunden, rygg i rött präglat konstläder med guldtryck, pärmar i grovt strukturerat linne, mycket gott skick Illustrerad. Nordiska Po..
Säljare: Eva Ottosson - Ack.., V-lösa(s.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Heiman, O (red)
Nordisk kriminalkrönika 1978
49 kr
Inbunden, rygg i rött präglat konstläder med guldtryck, pärmar i grovt strukturerat linne, mycket gott skick Illustrerad. Nordiska Po..
Säljare: Eva Ottosson - Ack.., V-lösa(s.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Heiman, O (red)
Nordisk kriminalkrönika 1977
40 kr
Inbunden, rygg i rött präglat konstläder med guldtryck, pärmar i grovt strukturerat linne, liten reva nedtill på ryggen, annars mycke..
Säljare: Eva Ottosson - Ack.., V-lösa(s.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Agell och Malmström
Civilrätt
140 kr
Liber Ekonomi. artonde uppl. 2003. Häftad. Mycket gott skick.
Säljare: Mårten Frostgård, Lund (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Christina Gyland med flera
Skatterätt - En introduktion
65 kr
Studentlitteratur. andra uppl. 2005. Häftad. Mycket gott skick. veck på framsidan.
Säljare: Mårten Frostgård, Lund (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Martin Smiciklas
Associationsrättens grunder
70 kr
Studnetlitteratur. andra uppl. Häftad. Nära nyskick.
Säljare: Mårten Frostgård, Lund (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Asplund, Johan
Bertillon & Holmes
200 kr
Bokförlaget Korpen. 1976. 47s. Illustrerad, svartvit. Häftad.
Säljare: Antikvariat Olivia.., Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Sayers, Dorothy L.
Alla slags brott
100 kr
Bokförlaget korpen. 1977. 72s. Häftad.
Säljare: Antikvariat Olivia.., Göteborg (Företag)
Annonskategori: Förlagsnya böcker
Måndag
Josephine Steiner, Lorna Woods, Christia..
EU Law
110 kr
Oxford University Press. 9 uppl. 200608 . 695 s. Häftad. 1329 gram. Nyskick.
Säljare: Boost, Nacka (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Robert, Henri
Ryktbara historiska rättegångar
160 kr
1924, privat halvclothband i utmärkt skick, utan namn eller slitage och båda originalomslagen medbundna
Säljare: Essbok, SÖDERBÄRKE (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Ramberg & Herre
Allmän köprätt
75 kr
Norstedts Juridik. Tredje uppl. 2005. 316 s. Häftad. Nära nyskick.
Säljare: Saila, STOCKHOLM (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Söndag
Mellqvist & Persson
Fodran & Skuld
75 kr
Iustus. Sjunde uppl. 2004. 284 s. Häftad. Mycket gott skick.
Säljare: Saila, STOCKHOLM (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lördag
Robert Nilsson
Österåkersprojektet Avd H3
120 kr
