Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Lindh, Nils.
Möten mellan öst och väst - studier i sa..
140 kr
Fint skick Halvklotband utan skyddsomslag KF:s Bokförlag, Stockholm 1949, Serie: Skrifter utgivna av Utrikespolitiska institutet nr..
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Chomsky, Noam.
Historia och minne.
80 kr
Mycket fint skick Limhäftad/Pocket Epsilon Press, Göteborg 1996, Chomsky ger sin syn på Vietnamkriget och i synnerhet utrikesminist..
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Bernadotte, Folke.
Istället för vapen.
50 kr
Fint skick Halvklotband utan skyddsomslag Sjätte upplagan Norstedts, Stockholm 1948, 281s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Nordström, Ludvig.
Fyrskeppet - en dagbok. Med teckningar a..
100 kr
Skadad Häftad Bonniers, Stockholm 1922, Om livet ombord på ett svenskt fyrskepp. Bladet m sid 87-88 löst, med pappersförlust på ca ..
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Säkrare mopedtrafik - Betänkande avgivet..
100 kr
Normalt skick Limhäftad/Pocket , , 162s +bilagor
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Säkrare mopedtrafik - Betänkande avgivet..
100 kr
Normalt skick Limhäftad/Pocket , , 162s +bilagor
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Körkort för motorcykel - Betänkande avgi..
100 kr
Normalt skick Limhäftad/Pocket , , 79s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Barns trafiksäkerhet - Betänkande avgive..
100 kr
Normalt skick Limhäftad/Pocket , , Ägarsignatur på framsidan. 175s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Trafikant- och förarutbildning - Betänka..
100 kr
Normalt skick Limhäftad/Pocket , , Ägarsignatur på framsidan. 109s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Trafiksäkerhet - Problem och åtgärder -..
150 kr
Fint skick Limhäftad/Pocket , , Fem bilagor i tre volymer. Innehåller: 1. Trafiksäkerhet - utveckling, situation och problem. 2. B..
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Trafiksäkerhet - Problem och åtgärder -..
100 kr
Fint skick Limhäftad/Pocket , , Fem bilagor i tre volymer. Innehåller: 4. Trafiksäkerhetsåtgärder i tätort. 5. Trafiksäkerhetsåtgä..
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Luard, Evan.
Fred och konflikt i modern internationel..
100 kr
Mycket fint skick Limhäftad/Pocket Prisma, Stockholm 1971, Ett läsveck i ryggen. 376s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Segal, Ronald.
Amerika - vision och verklighet.
90 kr
Nyskick Limhäftad/Pocket Orginalutgåva Bonniers, Stockholm 1969, TEMA-serien, 337s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Fredriksson, Ingrid (red).
Könsroller - Debatt om jämställdhet.
50 kr
Limhäftad/Pocket Prisma, Stockholm 1965, Serie: Verdandi debatt nr 19. Genusvetenskap. Ngt lagernött på framsidan, namndteckning, ..
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Clarke, Robin.
Vetenskapen om krig och fred.
90 kr
Mycket fint skick Limhäftad/Pocket Första svenska utgåvan Prisma, Stockholm 1973, Serie: Det nya samhället 8. 398s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Petras, James and Zeitlin, Maurice (edit..
Latin America - Reform or Revolution?
70 kr
Fawcett Publications, 1968, Worn on edges, yellowed pages. Fine. Paperback. 511s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Kamarck, Andrew M.
Ekonomi och utveckling i Afrika.
50 kr
Normalt skick Häftad Norstedts, Stockholm 1969, Namnteckning, en del för- och understrykningar med bläck. Läsrandig rygg. 279s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Biureborgh, Leif och Swedenmark, Eva (re..
Inför 70-talet - jämlikeht och rättvisa ..
50 kr
Mycket fint skick Limhäftad/Pocket Orginalutgåva Raben och Sjögren, Stockholm 1970, TEMA-serien. 214s
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:57
Chomsky, Noam.
Högern och välfärden.
80 kr
Mycket fint skick Limhäftad/Pocket Epsilon Press, Göteborg 1996, Förf. beskriver på ett bitande och ironiskt sätt hur vardagsekonom..
Säljare: Lars Bonnevier, Hägersten (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fredag
Sven Lundwall
Jordbrukarens juridiska rådgivare: Prakt..
50 kr
Fackböcker, Stockholm. 1948. 301 s. Inbunden. Trådhäftad. Klotryggband. 19,6x14,5cm. 468 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns ..
Säljare: fharmen, lövånger (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fredag
Molin, Anna
Vardagsjuridik. Praktisk handbok för pri..
125 kr
390 sidor, häftad, andra upplagan, Björn Lundén Information AB 2007, gott/mycket gott skick
Säljare: ANTIKVARIAT FÖRNUF.., Uddevalla (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fredag
Persson, Mikael
Retorik för jurister.
100 kr
Demosthenes AB. Andra upplagan. 1997. Mjuka pärmar och i fint skick. Namnad första tomma bladet. Retorik för jurister är den första m..
Säljare: Gabriels bok, Ransäter (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Torsdag
Iseskog, Tommy
Personaljuridik
100 kr
Aktuell Juridik. 13:e uppl. 2000. 630 s. Inbunden. 21,5x15,5cm. Nyskick.
Säljare: Gunnar29, Täby (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Henschen Helena
I skuggan av ett brott
20 kr
Brombergs. 2006. 253 s. Pocket. 18x11cm. 118 gram. Nära nyskick.
Säljare: Staffan Bergström, Karlstad (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Njurling, Karl/Westwerberg, Ludvig
Svenska jorden åliggande skatter och bes..
800 kr
Esajas Edquist, Wallbergs förlag . 1879/ 1886. bägge böckerna sammanbunda i ett halvklotband. har tillhört J. Arbin kamrerare, gott a..
Säljare: MITT I BYN, Glemming.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Malcolm N. Shaw
International Law
300 kr
Cambridge University Press. 5 uppl. 2003. 1288 s. Pocket. 2000 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Säljare: Martin, Malmö (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Ninni Wahlsten / Anders Tapper / Mårten ..
Brott och trakt - En kriminell resa geno..
70 kr
Häftad. Svenska Turistföreningen 2007. Vikt 420 gram. 207 sidor. Från bokens baksida: Nästan varje bygd i Sverige har något otrevligt..
Säljare: Hargshamns Antikva.., Hargshamn (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Torbjörn Tännsjö
Tvång i vården
200 kr
Thales. 1995. 180 s. Inbunden. 355 gram. Nyskick.
Säljare: Bokräddaren: Owe R.., Upplands.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Scott, Harold Sir (Chef för Londonpolise..
Scotland Yard
129 kr
1957 Forum. Pappband med skyddsomslag, 229 sidor. (22x15cm, 500g.) Ill. med 10 fotografier, 8 teckningar samt 1 karta. Svensk text. G..
Säljare: ABCURIO ANTIKVARIAT, ÄLVSJÖ (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Unsgaard, Edvard.
MIJAILOVIC - BERÄTTELSEN OM EN MÖRDARE.
90 kr
Ou. 8:o. Illpbd. 333+(2) s. Norstedts. Falun 2005. Nytt ex.
Säljare: Boksnoken, KUNGSÄNGEN (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Farrington, Karen.
MAXIMUM SECURITY - INSIDE STORIES FROM T..
100 kr
