Begagnad bok
Nordisk kriminalkrönika 1984
75 kr
1984 Inbunden Ca 460 sidor, i större format, illustrerad, utgiven av Nordiska Polisidrottsförbundet, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Land och lag
45 kr
"A&W 1979 Häftad Med landskapslagarna och medeltida diplom som källor beskriver boken hur de fornsvenska ""landen"" - det svenska ri..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ryktbara rättegångar
95 kr
R&S 1962 Inbunden En antologi som bla innehåller rättegången mot: Derek Bentley, Timothy Evans, John T Scopes - Ap-processen av Jan O..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nordisk kriminalkrönika 1991
95 kr
Nordiska polisidrottsförbundet 1991 Inbunden Olika kriminalfall i Norden, rikt illustrerad Ca 460 sidor, i större format, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Allemansrätten - en handledning
45 kr
Settern 1986 Inbunden En lättläst bok om allemansrätten som ger svar på frågor vilka berör turister, strövare, bäplockare, jägare och..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
An International pattern of Murder
45 kr
Ian Henry Publ. 1977 Inbunden There are twenty-four celebrated cases in this book. Raging in time and place from the regicide of Edwa..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bidrag till Inteckningsinstitutets historia
75 kr
1920 Häftad Innehåller: rättsutvecklingen före år 1619, perioden 1619-1665, perioden 1765-1730 Ca 120 sidor, en genomgående svag fuk..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Deklarationshandbok
23 kr
Tiden 1929 Inbunden Handledning för menige man och för taxeringsmyndigheter Ca 180 sidor, i lite mindre format, gott skick. Tidens me..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
En praktisk handbok
23 kr
1931 Häftad Rådgivare och vägledare vid juridiska och kommunal frågor, formulärmallar när man skriver, mm. Tryckt i Eksjö Smålands-..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hugo Lindberg tryckta skrifter
75 kr
KB 1972 Häftad Bibliografi över advokaten Hugo Lindbergs skrifter. Han skrev om juridik och politik Ca 60 sidor, gott skick, exlibris
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jönköpingsstudier
75 kr
Norst. 1949 Häftad Innehåller bla : en hetlevrad hovrättsdomare från 1700-talet av O Löthner, Vem bör kallas den svenska tändsticksin..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Medina
45 kr
Wildwood House London 1972 Häftad Report of the trial of Captain Ernest L. Medina U.S Army who was charged on 1971 that he did at My ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nordisk kriminalkrönika 1974
75 kr
1974 Inbunden Ca 460 sidor, i större format, illustrerad, utgiven av Nordiska Polisidrottsförbundet, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Samhällets åtgärder mot lagöverträdare
45 kr
Samhällsförlaget 1949 Inbunden Boken riktar sig till nämndemän och ger en översikt om förutsättningar och former när det gäller lagöv..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Sveriges grundlagar mm
95 kr
Norst. 1874 Inbunden Samt Norges grundlov och utdrag av kommunallagarna mm Ca 260 sidor, boken är hel och i gott skick men några små..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Underdåniga bönfallan om beskydd emot öfwerwåld ..
95 kr
"Bokvännerna 1979 Häftad En skrift från "" Magistratens , Stads-fiscalens och stads- betjenternes i Skövde "" Skyddet skull ges mot M..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)