Begagnad bok
Ny juridisk handbok
60 kr
Fröléen 1935 - 263s. Inb. Blekt rygg. 5:e uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
En praktisk handbok
45 kr
Eksjö 1938 - 336s. Häftad. Allmänhetens hjälpreda vid olika slag av skrivgöromål jämte rådgivare i juridiska och vissa andra frågor. ..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Medborgarens formulärbok
75 kr
Hökerberg 1893 - 160s. Inb. Kart. Namnt. Medborgarens bok V. 5:e uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Handledning för menige man i Sveriges allmänna lag
75 kr
Hökerberg 1893 - 156s. Inb. Kart. Namnt. Ant. på för- och eftersättsblad. Medborgarens bok III. 4:e uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Medbestämmanderätten, lagar med kommentarer
35 kr
Tiden 1977 - 281s. Häftad. 2:a uppl.75:e tus.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Juridik till vardags, en praktisk handbok
50 kr
Bonniers 1996 - 525s. Häftad. 8:e rev. uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Medborgarens bok I-VII, Svensk statskunskap / Sv..
150 kr
Hökerberg 1937-38 - 160+224+173+173+184+168+155s. 3 Inbundna Cl. Något nötta ryggkanter. Blekta ryggar.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Sveriges rikes lag, 1926
180 kr
Norstedt 1925 - XXI+936+1541s. + register och tillägg. Inb. Hfr. Något nötta pärmkanter och hörn. Inlagan släppt från bakre inre fals..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Familjens lagbok, juridik i vardagslivet
140 kr
Det bästa 1977 - 936s. Inb. Mycket fint skick.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Den svenske handsekreteraren
90 kr
Guldberg 1900 - 323s. Inb. Ryggcl. Anvisningar för brevskrivning m.m. 15:e uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
En praktisk handbok
45 kr
Eksjö 1968 - 336+8s. Häftad. Kludder på sista sidan. Allmänhetens hjälpreda vid olika slag av skrivgöromål jämte rådgivare i juridisk..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Medborgarens bok I-VII
100 kr
Hökerberg 1892 - 152+156+160+150+160+156+160s. Inb. Hfr. Exl. Innehåller I. Handledning för menige man i Sveriges statskunskap. II. H..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Kommunallagen, lagtext gällande lydelse den 1 ju..
10 kr
Kommunförbundets förlag 1979 - 34s. Klammerhäftad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Kommunallagen, lagtext gällande lydelse den 1 ju..
10 kr
Kommunförbundets förlag 1979 - 34s. Klammerhäftad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Arbetsrätten i kommunerna, en översikt av lagar ..
24 kr
UPAB 1983 - 100s. Klammerhäftad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Avtal och lagar om medbestämmande december 1979
15 kr
SAF 1979 - 29s. Klammerhäftad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Medborgarens bok V-VII, Medborgarens formulärbok..
60 kr
Hökerberg 1952 - 193+192+159s. Inb. Hcl. Namnt. Nött ryggtitel.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Medborgarens bok III-IV, Handledning för menige ..
60 kr
Hökerberg 1952 - 161+192s. Inb. Hcl. Namnt. Nött ryggtitel.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Köpmannens lilla handbok, supplement innehålland..
50 kr
Handboksförlaget 1929 - 34s. Klammerhäftad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Arbetsrätt i praktiken, en facklig handbok
60 kr
Tiden 1993 - 291s. Inb. 8:e omarb.uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Hemmets uppslagsbok - Advokaten
50 kr
VF 1929 - 248s. Inb. Hfr. Juridisk handbok.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Husadvokaten
100 kr
Bra böcker 1984 - 312s. Inb. Rikt illustrerad av Staffan Lindén och Poul Ströyer. Svar på vardagliga juridiska frågor. 4:o.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Svenskt banklexikon
175 kr
Auctor 1942 - 602s. Inb. Cl. Uppslagsbok över Bank-, Börs och Finansuttryck.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Var och en sin egen advokat
70 kr
Sthlm 1921 - 166+10s. Inb. 2:a uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Lilla lathund, handbok att begagna daglig handel
70 kr
Askerberg 1884 - 256s. Inb. Namnt. Något nött ex. 12 x 8,5 cm.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Familjens lagbok, juridik i vardagslivet
140 kr
Det bästa 1977 - 936s. Inb. Mycket fint skick.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Bygga eget, vad säger lagen?
45 kr
ICA-förl. 1965 - 123s. Häftad.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Det bästas Formulärhandbok
30 kr
1976 - 64s. Häftad. 2:a uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Sveriges rikes lag, 1918
180 kr
Norstedt 1918 - 552+1365s. + register och tillägg. Inb. Cl. Försättsblad utrivet. 39:e uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Juridik för fastighetsägare
75 kr
LT 1977 - 235s. Inb. Lantbruket, fastigheten, fritidstomten. 4:e rev. uppl.
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova
Begagnad bok
Stora brevställaren
50 kr
Asplunds 1940 - 140s. Häftad. Namnt. Regler för brevskrivning i privat, kärleks, affärs, juridiska formulär. 2000 svårstavade ord. 3:..
Böcker från Bokallén
Hova
Mer info
Hova