Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Bravur Bok
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 30. i kategorin Kåserier
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
HAGEN, CECILIA
Blandande känslor.
40 kr
Tryckt 1997, inbunden, i gott skick, Bonniers, 198 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
JOSEF PÅ RÅÖ. (MATS LÄNSBERG)
Kråkhöst.
40 kr
Tryckt 1991, inbunden, i gott skick, Lectus Förlag, ill. av Nils Essen, 287 sidor, dekorerat förlagsband. (sänkt pris)
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ALVING, FANNY / OLSSON, KAJSA
Damkonfekt och salta bönor. Kvinnliga kåserier.
60 kr
Tryckt 1991, inbunden, i gott skick, namnteckning, Bokförlaget Eva Bonnier AB, 312 sidor, omslag med små revor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BURGMAN, FREDRIK
Hej där nere ! / Prillor / Blandning / Kanal / B..
50 kr
Tryckta 1972-1976, limhäftade, i gott skick, A&K, ill. c:a 125 per bok.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BERNICUS
Svepet. Krönikor.
50 kr
Tryckt 1989, inbunden, i mycket gott skick, namnteckning, Tre Böcker, 311 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
JÄDER, ASTRID
Botilda mitt i vardagen.
50 kr
Tryckt 1955, inbunden, klotryggband, i gott skick, Westerbergs, uo, 93 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CELLO
Bara för lust. Bokslut -61.
19 kr
Tryckt 1961, häftad, i gott skick, Gebers, 162 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HAGELIN, GUIDO
Walker ser på stan. Kåserier.
40 kr
Tryckt 1943, häftad, i gott skick, namnetikett, Söderström & C:o Förlagsaktiebolag, ill, 262 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
FEIRSTEIN, BRUCE
Reko grabbar slaggar solo.
19 kr
Tryckt 1986, häftad, i gott skick, litet veck på omslaget, Asplunds, 168 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ANNTI, GERDA
Det är mycket med det jordiska. Roman.
50 kr
Tryckt 1989, inbunden, i mycket gott skick, Alba, 292 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ANNTI, GERDA
Varav hjärtat är fullt. Kåserier.
50 kr
Tryckt 1993, inbunden, i mycket gott skick, Bonnier Alba , 166 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HEDLUND. OSCAR
Oscar III. Det vackra folket och andra minnen.
19 kr
Tryckt 1970, häftad, i gott skick, Bonniers, 129 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KAR DE MUMMA
Lika glad ändå. Novelletter, kåserier och andr..
40 kr
Tryckt 1976, inbunden, i mycket gott skick, W&W, 127 sidor, omslag med liten reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HEIMERSON, STAFFAN
Tredje mannen i Casablanca.
50 kr
Tryckt 1996, inbunden, i gott skick, smutsblad saknas, W&W, 288 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
VIOLA / MARIANNE ZETTERSTRÖM
Årsberättelse.
19 kr
Tryckt 1979, häftad, i gott skick,Bonniers, 123 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ANRELL, LASSE
Mammagrisen.
50 kr
Tryckt 2002, inbunden, i mycket gott skick, Wahlströms, 215 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ABRAHAMSON, KJELL ALBIN
Från Stormakt till Big Mac. Oväsentligheter om ..
40 kr
Tryckt 1991, inbunden, i gott skick, Norstedts, 162 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
NORDANGÅRD, FOLKE
Vagabond.
19 kr
Tryckt 1960, inbunden, i gott skick, namnteckning, Gummessons, 113 sidor, slitet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
GEIGERT, HAGGE
Hagge på hugget.
40 kr
Tryckt 1990, inbunden, i mycket gott skick, Wiken, 166 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MODIE, PETER
Rappa svingar och Raka puttar. Kåserier och skrö..
50 kr
Tryckt 1990, inbunden, i gott skick, Zindermans, ill, 127 sidor, kartonnage.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LINDQVIST, HERMAN
Brödrafolkens fel. En jubileumsbok.
19 kr
Tryckt 1994, inbunden, i gott skick, Norstedts, 262 sidor, kartonnage.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LAGERCRANTZ-OHLIN, ANITA
Antecknat.
50 kr
Tryckt 1986, inbunden, i bra skick, Svenska Dagbladet, 236 sidor, laminerad förlagspärm.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
WÄGNER, RIA
Käraste Systrar.
19 kr
Tryckt 1961, häftad, i bra skick, Bonniers, 121 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HÅKANSSON, JAN
Titta jag flyger. Kåserier.
19 kr
Tryckt 1991, inbunden, i fint skick, Legenda, 142 sidor, ill. laminerat band.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HAGEN, CECILIA
London är som Stockholm fast lite STÖRRE.
19 kr
Tryckt 1999, häftad, i fint skick, Bonniers, 52 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LINDQVIST, HERMAN
Fjärran han drumlar.
19 kr
Tryckt 1993, inbunden, i fint skick, Norstedts, 224 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ANDHÉ, STEFAN
Oj vilka loja lejon.
40 kr
Tryckt 1999, inbunden, i bra skick, Norstedts, 250 sidor, medbundet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LINDQVIST, HERMAN
Rapporter från Mittens Rike. Herman i Paris. Vä..
19 kr
Tryckt 1989, inbunden, i fint skick, Norstedts, 236 sidor, 40 gamla vykort, medbundet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SUNDVALL, VIVECA
Korksulor. Göteborgskåserier.
40 kr
Tryckt 1985, häftad, i bra skick, Göteborgs-Posten, teckningar av Hubert Lärn, 62 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ARVIDSON, GUNNAR
Arvidsons blandning.
19 kr
Tryckt 1989, inbunden, i fint skick, Legenda, 132 sidor, medbundet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 30
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt