Begagnad bokISBN: 9177058402
Igår 15:53
Så överlever du ditt första år som mamma : goda ..
129 kr
1998 Richters. Pappband, 276s. 22x14cm, 384g. Mycket gott skick. ISBN 9177058402. Originaltitel: The girlfriends' guide to surviving ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137097989
2012-02-01
Kvinnors nära relationer : man, barn, föräldrar,..
129 kr
Forum, 1990 Hft. 247s. 21x13cm, 390g. Gott skick, namnteckning, något nötta pärmar. Originaltitel: The dance of intimacy. ISBN 913709..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134506810
2012-01-10
Att inte räcka till : utbrändhet - den nutida kv..
119 kr
Bonnier, 1986 Förlagsband med skyddsomslag, 253s. 22x14cm, 463g. Gott skick, skyddsomslaget är kantskadat, överstruken namnteckning. ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127023230
Kvinnliga och manliga mönster
180 kr
1990 Natur&Kultur. Pappband, 223s. 21x14cm, 397g. Mycket gott skick, namnteckning. ISBN 9127023230. Hur kommer det sig att föreställn..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146170898
Upptäck hela resursen! : om kvinnligt och manlig..
150 kr
1997 W&W, Pappband, 167s. 350g. Mycket fint skick. ISBN 9146170898. Tänkvärt och underhållande om den kvinnliga resursen i arbetslive..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170548609
Du ska bli pappa
180 kr
Fischer & Co, 2000 Hårda pärmar, limbunden, 305s. 660g. Illustrerad med teckningar. Gott skick, något nötta pärmar, namnteckning. ISB..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127016277
Nära Främlingar. Om relationen mellan man och kv..
150 kr
1986 Natur&Kultur. Pappband, 220s. 21x14cm, 390g. Mycket gott skick. ISBN 9127016277. Baksidestext: Detta är en bok för varje man och..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134507310
Smarta kvinnor väljer fel. Hur du hittar rätt ma..
150 kr
1987 Bonniers Inbunden, skyddsomslag, 176s. 350g. Mycket gott skick, delvis något blekt skyddsomslag. ISBN 9134507310
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9176086313
Män är från Mars, kvinnor är från Venus
129 kr
Bromberg, 1998. Pappband, 298s. 520g. Gott skick, något nötta pärmar. Originaltitel: Men are from Mars, women are from Venus. ISBN..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177094115
Så överlever du ditt första år som mamma. Goda r..
129 kr
2000 Richters. Paperback, 276s. 21x13cm, 310g.Mycket gott skick. Originaltitel: The girlfriends' guide to surviving the first year of..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146183337
Oss medelålders kvinnor emellan
129 kr
2002 W&W. Pappband, 144s. 20x16cm, 316g. Illustrerad med teckningar av Tove Siri Antonsson. Gott skick, övre pärmhörnen ngt kantstött..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9187778025
En bok om kvinnors och mäns Skilda Världar
250 kr
Läroverket 1992 hft. 300s. 24x16cm, 700g. Gott skick. ISBN 9187778025. Baksidestext: Måste kvinnors värld vara så obegriplig för mång..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146156879
Kvinnor emellan : om kärlek, avund och konkurren..
180 kr
Wahlström & Widstrand, 1989
Hårda pärmar, limbunden, 171s. 350g. Mycket gott skick, namnteckning. Between women. (originaltitel)
..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 912701875X
Den sårade kvinnligheten : att läka relationen m..
150 kr
1990 N&K. Pappband, 220s. 400g. Mycket gott skick. ISBN 912701875X.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146161457
Du begriper ju ingenting : samtal mellan män och..
280 kr
Wahlström & Widstrand, 1992 Inbunden, skyddsomslag, 336s. 700g. Mycket gott skick. Originaltitel: You just dont understand.
ISBN ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146177701
Att välja sitt liv : om kvinnors längtan och beh..
280 kr
Wahlström & Widstrand, 2000
Inbunden, skyddsomslag, 287s. ca 22x14cm, 500g. Gott skick, liten reva (1cm i skyddsomslaget. ISBN 91461..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170546878
Sedan du fött : en bok om den nyblivna mammans k..
280 kr
Stockholm : Fischer, 1994 Hårda pärmar, limbunden, 272s. 550g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9170546878: Baksidestext: Detta ä..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170547424
Sedan du fött : en bok om den nyblivna mammans k..
280 kr
Stockholm : Fischer, 1994 Hårda pärmar, limbunden, 272s. 550g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9170547424. Baksidestext: Detta ä..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127059715
Skönhetsmyten : hur föreställningar om skönhet a..
150 kr
Natur och kultur, 1996 Pocket, 306s. 200g. Mycket gott skick. The beauty myth. (originaltitel) ISBN 9127059715. Denna viktiga debatt..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9171731539
Den öppna kroppen - Om könssymbolik i modern kul..
150 kr
2001 Daidalos, Hft.154 sidor. (21x13cm, 200g.) Litet jack i bakre pärm och mindre tryckmärke på de sista bladen. Originaltitel: Den å..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170545499
Kvinnors makt över kvinnor
180 kr
1988 Stockholm : Författarförl. Inbunden, skyddsomslag, 297s. 650g. Gott skick, kantnött skyddsomslag. Originaltitel: The best of fri..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146161457
Du begriper ju ingenting : samtal mellan män och..
280 kr
Wahlström & Widstrand, 1992 Inbunden, skyddsomslag, 336s. 700g. Mycket gott skick. Originaltitel: You just dont understand.
ISBN ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134506810
Att inte räcka till : utbrändhet - den nutida kv..
119 kr
Bonnier, 1986 Förlagsband med skyddsomslag, 253s. 22x14cm, 400g. Mycket gott skick, några av bladens överkant är något kantnaggade av..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177051874
MÄN SOM TROR PÅ KÄRLEK
220 kr
1996 Richters. Pappband, 223s. 23,5x16cm, 400g. Mycket gott skick, något nötta pärmar. ISBN: 9177051874. Boken ger inspiration till e..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134507310
Smarta kvinnor väljer fel. Hur du hittar rätt ma..
150 kr
1987 Bonniers Inbunden, skyddsomslag, 176s. 350g. Mycket gott skick, skyddsomslaget är ryggblekt. ISBN 9134507310
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170546878
Sedan du fött : en bok om den nyblivna mammans k..
280 kr
Stockholm : Fischer, 1993 Hårda pärmar, limbunden, 272s. 550g. Illustrerad. Gott skick, några små repor på pärmarna. ISBN 9170546878:..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170549370
Du ska bli pappa
180 kr
Fischer & Co, 2005 Hårda pärmar, limbunden, 318s. 500g. Illustrerad med teckningar. Mycket fint skick. ISBN 9170549370. "Du ska bli p..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170547424
Sedan du fött : en bok om den nyblivna mammans k..
280 kr
Stockholm : Fischer, 1994 Hårda pärmar, limbunden, 272s. 550g. Illustrerad. Gott skick, tillskrift. ISBN 9170547424. Baksidestext: De..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137096230
Redan som barn var jag en liten flicka
250 kr
Forum, 1989 Hft. 221s. 350g. Mycket gott skick. ISBN 9137096230 Läs om makt, samarbete, konkurrens, kärlek, ledarskap, karriär, nätve..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134507310
Smarta kvinnor väljer fel. Hur du hittar rätt ma..
150 kr
1987 Bonniers Inbunden, skyddsomslag, 176s. 350g. Mycket gott skick, skyddsomslaget har en kantnagg samt är delvis något blekt. ISBN ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127056732
Kvinnor och psykoterapi
150 kr
Natur och kultur, 1995 2:a utgåvan. Hårda pärmar, limbunden, 272s. 500g. Mycket gott skick. ISBN 9127056732. I den här redan klassisk..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)