Annonskategori: Begagnade böcker
Yunkers, Nina
Ninas bok om olivolja
135 kr
Norstedts. 1998. 143 s. Inbunden. Govotext inskriven i början av boken. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Nina Yunkers är ..
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Great dishes of the world / The best of ..
170 kr
Singapore Airlines by MPH Magazines. 1990. 115 s. Inbunden. Förlagets Illustrerade pappband. Gott skick. Written to satisfy both the ..
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Mayle, Peter
Den perfekta omeletten / En kulinarisk ..
70 kr
Richters. 1:a svenska uppl. 2001. 206 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Reseskildraren, humoristen och gourme..
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Jen, Kuo Huey
Den första WOK kokboken på svenska
35 kr
Info-Books. 1990. 64 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. Gott skick. En grundkokbok för den som vill utnytja woken lite mer.
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Mei, Sim Siok
Ät kinesiskt med Sim Siok Mei / 186 rece..
45 kr
ICA Bokförlag. 1980. 144 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. Gott skick. Innehåller ovanligt utförliga beskrivningar av det..
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Gör nutidsmaten läckrare / med reymersho..
90 kr
Wezäta-Göteborgslitografen A-B. 1943. 23 s. Häftad. Litet häfte. Något fläckad. Hyfsat skick. Reklamhäfte. Tidstypiska illustrationer.
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Mörck, Inga (författare) / Henschen, And..
Tidens kokbok
100 kr
Tidens förlag. 1953. 191 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. Gott skick. "Tidens kokbok vill vara en vägledning för den oer..
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Broman, Arne
Fiskesup och jägarkrydda
115 kr
Bokförlaget Settern. 1994. 106 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. Gott skick. Teckningar av Knud Wang Rasmussen. Boken har..
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Baka steg för steg
120 kr
Forum. 1993. 221 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. Gott skick. Över 50 härliga recept på både grunddegar och de läckraste..
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Ankarloo, Mette (recept)
Grillrecept med tryck i!
120 kr
Kakao Reklambyrå. 1997. 78 s. Inbunden. Gott skick.
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Time - Life - Books
Fräscha sallader
120 kr
Bra Böcker / Lätt & Läckert. 1995. 128 s. Inbunden. Gott skick.
Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Hovberg, Eva
Färdigt för Fest / Menyer och tips för b..
120 kr
