Just nu 1 440 382 annonser
Säljare: Sundbergs Antikvariat
Sökresultat: 1-30 av 541 i kategorin Konst och Konsthantverk
Sök i resultatet:Sortering:
Annonskategori: Begagnade böcker

Chadwick,Whitney / De Courtivron,Isabelle.

Skapande par.

150 kr
Alfabeta 1994. 253 s. Förlagsinbunden m.skomsl. Fotoillustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Svärdström,Svante.

Dalmålningar. Samlade och kommenterade.

800 kr
1944. 231 s. Förlagets dekorerade halvlinneband.m.skomsl. (Omslaget lite nött och med en liten lagad reva.)I övrigt fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Institut für Auslandsbeziehung en(Utg.)

Den tyska expressionismens grafiska konst.

150 kr
1979. 150 s. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Lidén,Anne.

Sven Ljungberg som målare.

300 kr
1985. 213 s. Klbd.m.skomsl. illustr. Gott skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Wallner,Linde.

Keramik från början.

200 kr
ICA 1993. 126 s. Dek.laminatband. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Wretholm,Eugen (Red.)

Natur och kulturs konstnärslexikon. Sven..

200 kr
1982. 330 s. Förlagets dek.laminatband. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Ljungberg,Gert / A:son Ljungberg,Inger.

Nya möbler efter gamla modeller.

150 kr
1980. 127 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Carlsund,Otto G.

Oskar Bergman. En studie.

150 kr
1940. 152 s. Häftad. illustr. delvis i färg. Svensk-franska konstgalleriets gröna serie 1. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

El Greco.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Botticelli.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Picasso.

50 kr
1954. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Cezanne.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Renoir.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Vlaminck.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Dufy.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Degas.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Van Gogh.

50 kr
1953. Häftad, illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Chagall.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Courbet.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Manet.

50 kr
1954. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Matisse.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Bonniers Folkbiblioteks Konstböcker.

Goya.

50 kr
1953. Häftad. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Walton,Stewart och Sally.

Forums stora bok om stämpeltryck. Det ny..

100 kr
1996. 160 s. Klbd.m.skomsl. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Zachrisson,Bror.

Textningsboken.

75 kr
1982. 78 s. Häftad. Liggande format. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Frick,Gunilla.

Svenska slöjdföreningen och konstindustr..

150 kr
1978. 315 s. illustr. (Nordiska Museets handl. 91). Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Schantz,Philip Von.

Vad är grafik. En handbok i grafisk konst.

150 kr
1980. 127 s. Häftad. illustr. Nyskick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Macfie,Gordon.

Loggböcker. Ur konstnärens dagböcker 196..

125 kr
1986. Häftad. illustr. Gott skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Tallquist,Hj.

Urens och urteknikens historia.

1400 kr
1939. 336 s. Förlagets Hklbd. Rikt illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Lundwall,Sten.

Ur och urverk. Kulturbilder. Ur tidmätn..

300 kr
1955. 142 s. Förlagets dek.hklbd. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Falke,Otto Von.

Sammlung Dr. Paul von Ostermann, Darmsta..

1200 kr
1.Aufl. München u. Berlin, Hugo Helbing u. Paul Cassirer, 1928. Mit 56 Bildtafeln, 126 S. sowie 56 Tafelseiten. Publishers half Leath..

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Lassen,Erik.

Ske, kniv og gaffel. Knives, Forks & Spo..

600 kr
Köpenhamn 1960. 78 s. Förlagets hklbd. illustr. Fint skick.

Säljare: Sundbergs Antikvar.., Norberg (Företag)

Sökresultat: 1-30 av 541 i kategorin Konst och Konsthantverk
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7