Begagnad bok
Slagskepp i sikte.
40 kr
Tryckår 1963, inbunden, gott skick, Wennerbergs Förlags AB, 154 sidor, omslag, 145 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Luröy-affären. Officeren i underrättelsetjänst v..
100 kr
Tryckt 1967, inbunden, klotband, bilder, karta, Gummesson, 217 sidor, 490 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kampen om Det Heliga Landet. En Palestina-svenka..
50 kr
Tryckt 1948, andra upplagan, inbunden, gott skick, bilder, Förlaget Filadelfia, medbundet främre omslag, 142 sidor, uo, 270 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tekniken i dag 1960.
40 kr
Tryckt 1959, inbunden, klotryggband, i gott skick, Teknikens Värld, bilder, 167 sidor, dekorerat pappband, lätt nött.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bravo Två Noll. Den sanna berättelsen om en kom..
23 kr
Tryckt 1997, inbunden, i gott skick, snedläst, Forum, ill. 362 sidor, kartor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lejonets Dal. Från Afghanistan.
19 kr
Tryckt 1987, inbunden, i gott skick, Bonniers, 347 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hundra och en dag. En reportageresa. Från Bagd..
19 kr
Tryckt 2003, inbunden, snedläst, Norstedts, 348 sidor, naggat omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Rädda menige ryan. Krigsroman.
40 kr
Tryckt 1998, inbunden, i gott skick, Richters, 279 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Himmel & Jord. Skildring från Vietnam
50 kr
Tryckt 1994, inbunden, i mycket gott skick, Forum, 412 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Djävulens pengar.
40 kr
Tryckt 1978, inbunden, i gott skick,ett hörn stött, Ordfront, 201 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Präster i vapenrock. Minnen från stridslinjer o..
50 kr
Tryckt 1943, häftad, ouppskuren, i gott skick, SKDB, bilder, 192 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Mohm. Detta är en berättelse om en kambodjansk ..
50 kr
Tryckt 1988, inbunden, i gott skick, snedläst, namnteckning, Alba, bilder, 447 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Att åter se dig. Betty Schimmels historia.
50 kr
Tryckt 1999, inbunden, i mycket gott skick, Forum, bilder, 245 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Med judar och araber. Till ruiner och nybyggen...
50 kr
Tryckt 1938, inbunden, halvklotband, i gott skick, Förlaget Filadelfia, bilder, 206 sidor, medbundet främre omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Sions dotter. Bok nr 2 i serien. Hon överlevde ..
50 kr
Tryckt 1993, inbunden, i mycket gott skick, KM-förlaget, 304 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Och jorden färgas röd. En roman från Vietnamkri..
40 kr
Tryckt 1991, inbunden, i gott skick, Bonniers, 763 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tretton tal på Grini.
50 kr
Tryckt 1945, inbunden, halvklotband, i gott skick, namnstämpel, Forum, teckningar av Per Krogh, 149 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Olerons eldprov.
23 kr
Tryckt 1963, inbunden, i gott skick, Bonniers, 247 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Liv och död i gummiflotte. Historien om åtta fl..
50 kr
Tryckår ej angivet, inbunden, klotryggband, i gott skick, EFS-förlaget, bilder, 138 sidor, uo, svagt nötta hörn.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Raoul Wallenberg. Diplomaten som räddade 100 000..
50 kr
Tryckt 1990, inbunden, i mycket gott skick, Libris, bilder, ordförklaringar, viktiga data, 64 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
En bro för mycket.
50 kr
Tryckt 1975, inbunden, i gott skick, namnteckning, Bonniers, bilder, 363 sidor, klotband, trasigt omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Det röda förräderiet. Hiss-Chambersaffären.
23 kr
Tryckt 1951, inbunden, klotryggband, i mycket gott skick, Lars Hökenbergs Bokförlag, ill. med konsttryckplanscher, medbundna omslag, ..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Striden mellan Boers och Engelsmän.
60 kr
Tryckt 1903, inbunden, i gott skick, Bonniers, med 100 illustrationer, 474 sidor, präglat klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Finland av i går och i dag. En politisk-ekonomi..
50 kr
Tryckt 1940, inbunden, halvklotband, i gott skick, namnstämpel, Kooperativa förbundets bokförlag, bilder, 352 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Holy war inc. Inside the secret World of Osama ..
100 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, The Free Press, engelska, 301 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ingenstans att gömma sig. En mors kamp att rädda..
50 kr
Tryckt 1994, inbunden, i gott skick, snedläst, Forum, karta, bilder, 283 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fredlös på fjället.
23 kr
Tryckt 1964, inbunden, klotryggband, i gott skick, snedläst, SAM-förlaget, uo, 248 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tankar om det otänkbara. Kommer vi att vara med..
19 kr
Tryckt 1963, pocket, i gott skick, Aldus/Bonniers, 236 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Framtidssyner och profetord.
40 kr
Tryckt 1938, inbunden, halvklotband, i gott skick, blyertsunderstrykningar, Halls, 239 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Snapphanens liv och död.
19 kr
Tryckt 1977, inbunden, i gott skick, snedläst, Litteraturfrämjandet, uo, 238 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Karaviri bedajas. Stats par latvju tautas lidzd..
100 kr
Tryckt 1994, inbunden, klotryggband, i gott skick, Tryckt i Riga, lettiska, uo, 229 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)