Begagnad bokISBN: 912735685X
Kung Carl XVI Gustaf 60 år *Den vänlige monarke..
23 kr
Tryckår 2006, inbunden, nära nyskick, 300x220 mm, bilder, Natur och Kultur, 160 sidor, omslag i fint skick, 970 gram. Postportot 39:-
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 91-9711685-0-5
The Bernadottes. Their political and cultural ac..
50 kr
Stiftelsen Läckö Institutet. 1991. 235 s. Inbunden. 20,5x20,5cm. 722 gram. Mycket gott skick. På engelska.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Margrethe. Danmarks drottning berättar om sitt ..
23 kr
Tryckt 1990, inbunden, i gott skick, Natur och Kultur, bilder, 181 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Grace. En prisessas liv.
23 kr
TRyckt 1988, inbunden, i mycket gott skick, Forum, bilder, register, 330 sidor, omslag med en liten reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Slottet i staden. En krönika om Stockholms slott.
23 kr
Tryckt 1989, inbunden, i mycket gott skick, Bra Böcker, 235 x 220 sidor, bilder, 197 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Femtio år med Kungen. Från Lillprins till Monark.
70 kr
Tryckt 1996, inbunden, i mycket gott skick, Bonniers, 325 x 250 mm, bilder: Pressens Bild, 222 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bernadotternas Drottningar.
40 kr
Tryckt 1979, inbunden, i gott skick, Bonniers, bilder, register, omslag med reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tro i tronens skugga. Vår okända kungahistoria.
50 kr
Tryckt 1981, inbunden, i gott skick, Harriers, bilder, 119 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Diana. Hennes egen historia.
40 kr
Tryckt 1992, inbunden, i bra skick, ett par sidor med jack, Forum, bilder, 184 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kungl. Patriotiska Sällskapets Historia. Med sä..
100 kr
Tryckt 1961, inbunden, klotryggband, i mycket gott skick, namnstämplar, Nordstedts, 265 x 180 mm, personregister, uo, 329 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bilder från Stockholms Slott 1936.
19 kr
Tryckt 1936, häftad, i gott skick, Nordisk Rotogravyr, bilder, 30 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Drottningholm ett kungligt hem.
50 kr
Tryckt 1984, inbunden, klotryggband, i mycket gott skick, Bonnier Fakta, 240 x 210 mm, bilder, karta, 117 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Till Kungen fram - personliga minnesanteckningar..
48 kr
Tryckt 1980, inbunden, i fint skick, Harriers, bilder, 167 sidor, lite repat omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)