Begagnad bokISBN: 9127041670
2012-01-26
Medicinska omsorgsboken. Om utvecklingsstörning..
125 kr
Tryckår 1994, häftad, tredje reviderade upplagan, gott skick, kritkludd på försättssidorna, Natur och Kultur, sakregister, 292 sidor,..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9147031530
Matematik som språk. Verksamhetsteoretiska persp..
100 kr
Tryckår 1992, upplaga 1:3, häftad, gott skick, illustrerad, Almqvist & Wiksell, 186 sidor, 350 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9162213202
Omvårdnad Primärvård.
60 kr
Tryckår 1996, första upplaganhäftad, fint skick, Bonniers Utbildning, bilder, 116 sidor, 330 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 8144012400
VHDL för konstrktion.
100 kr
Tryckt 1999, tredje upplagan, häftad, gott skick, ill, sakregister, Studentlitteratur, 514 sidor,
720 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Pedagogisk-psykologiska mätinstrument.
40 kr
Tryckt 1972, häftad, gott skick, Läromeldelförlagen/Uniskol,
register, 151 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Barn i början. Barnets första år - månad för må..
50 kr
Tryckt 2001, i nyskick, Bonniers, bilder, 148 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fransk språklära.
40 kr
Tryckt 1947, inbunden, i gott skick, Hermods, 15 brev, + tilläggsbrev, klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svarte Petter och Sara. De små läseböckerna IV.
70 kr
Tryckt 1937, klotryggband, i gott skick, Skriv- och ritboks AB Förlag, ill. av Axel Hjelm, 56 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Historiska miljöer. Läsebok i ekonomisk och soc..
80 kr
Tryckt 1972, inbunden, i gott skick, namnstämpel, Gleerups, ill, 216 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kort illustrerad handledning i Fysiologi.
100 kr
Tryckt 1973, inbunden, i gott skick, Medicinska Förlaget, 280 x 205 mm, rikt ill, index, 158 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lantbruksbiologi.
40 kr
Tryckt 1967, inbunden, i gott skick, LTs förlag, bilder, sakregister, 192 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Vor tids danske digtning - i utvalg til skolebr..
50 kr
Tryckt 1935, inbunden, klotryggband, i gott skick, Aschehoug Dansk Förlag, 251+206 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Socialarbetets förklaringsmodeller.
40 kr
Tryckt 1983, häftad, i gott skick, Liber Förlag, sakregister, personregister, 234 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Textakademien. Lärobok.
150 kr
Tryckår ej angivet, inbunden, i gott skick, Textakademien, 290 x 205 mm, rikt ill med olika texter, 120 sidor, laminerat band.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lärobok i kristlig dogmatik.
50 kr
Tryckt 1878, inbunden, skinnryggband, i gott skick, Norstedts, 164 sidor, rundade hörn.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Praktisk retorik. Med klassiska och moderna exe..
40 kr
Tryckt 1998, inbunden, i gott skick, W&W, uo.253 sidor, rött pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tysk språklära jemte förberedande Explications- ..
70 kr
Tryckt 1842, inbunden, i bra skick, etikett Arnäsholms Fidekommiss, Bonniers, 226 sidor, något slitet band med nötta hörn.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Aritmetik.
40 kr
Tryckt 1958, inbunde, i gott skick, NKI, 12 brev, blått klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Från skola och hem II. Läsebok för barndomsskol..
50 kr
Tryckt 1936, fjärde upplagan, inbunden, i bra skick, titelbladet slitet, Bergvalls förlag, teckningar Gerda Tirén, 230 sidor, ryggk..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)