Begagnad bok
All jordens spel och lekar
95 kr
BB 95 Inbunden En sammanställning av jordens och historiens mest fängslande spel och lekar. Från brädspel till den 3000 år gamla Kung..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kontraktbridge
45 kr
Jannersten Förlag Bridgeakademin 1984 Inbunden Boken vänder sig till såväl nybörjare som till dem som spelat en hel del bridge och vi..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kullalägret 1931Scouting
295 kr
Sveriges Scoutförbund 1931 Inbunden Sveriges Scoutförbund hade landsläger i Kulla Gunnarstorp ( Skåne ) den 10-21 juli 1931 Ca 50 sid..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Stora frågeboken
45 kr
W&W 1986 Häftad 1.000 frågor och svar om allt mellan himmel och pannkaka sorterade efter ämnesområden, tex musik, synonymer, svenska ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Vill du leka ?
85 kr
Bergh 1992 Inbunden Ca 150 inne- och utelekar, regellekar, namnlekar, kull och tafattlekar, hopplekar kurragömma, klapplekar och boll..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
44 olika kortkonster
23 kr
Asplund 1941 Häftad Ca 50 sidor, tredje upplagan, lätt veck på omslag
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Barnens lek och verksamhet
75 kr
KF 1946 Inbunden Vad leker barn ? Hur leker barn och vad leker de med. Med många exempel och beskrivningar, i svensks bearabetning av..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Barnlek
125 kr
W&W 1916 Häftad Om visor, danser och små teatrar, leksaker och annat som hör till barnens värld. Yrjö Hirn var professor i Helsingfor..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Handbok i kontraktsbridge
23 kr
SvD 1953 Häftad Bridge Ca 115 sidor, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Patiensboken
23 kr
Birgin 1951 Häftad innehåller beskrivningar på över 30 roliga patienser med illustrationer Ca 60 sidor, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
På lediga stunder
23 kr
Bergvall 1953 Inbunden Räknenötter, gissgåtor och skämtfrågor, fiffiga konster, lekar Ca 110 sidor, fjärde upplagan, namnnotering
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Schackspelet i Sverige
75 kr
SSF 1942 Häftad Schackhistoria i ord och bild Ca 170 sidor, minnesskrift från Sveriges Schackförbund
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Schackspelet i Sverige
75 kr
Sveriges Schackförbund 1942 Häftad Från äldsta tid till nuvarande tid - (dvs till 1942). Minneskrift från Sveriges Schackförbund i an..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Spelboken
45 kr
Forum 1976 Inbunden En rikt illustrerad samling beskrivningar av många sällskapsspel ( utom kortspel ) med regler och anvisningar Ca ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Stora kulboken
85 kr
1986 Inbunden En bok om kulor och kulspel från hela värden, rikt illustrerad Ca 130 sidor, lite större format, gott skick, namnnoter..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The Rixi Markus book of Bridge
100 kr
WB 1985 Inbunden Ca 200 sidor på engelska
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)