Tidning/tidskrift
Måndag
JULES VERNE MAGASINET JVM 476
75 kr
Med en artikel HP Lovecraft -
Necronomicon av SJL Nr 476, april 1996, årg 54,Mycket gott skick
samt av/om Bradbury, Lord Dunsay, Co..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0007113986
Söndag
A sorcerer´s treason - Book one of the Isavalla ..
125 kr
Första delen i Isavalla trilogin. I sin egen värld är hon föraktad. I Isavalla är hon kraftfull trollkvinna. Mycket gott skick, 525 s..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 913232698x
2012-01-31
Tjuven Althalus - KNIVENS SÅNG
95 kr
Andra boken och den avslutande boken. Mycket Gott Skick/Nära Nyskick, en berättelse om Althalus som har valts att leda de människor s..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127070913
2012-01-30
TORNETS FALL - Sagan om Drakens Återkomst
95 kr
Åttonde boken, Mycket Gott Skick/Nära nyskick, Legenda,1998, Kartonnage Inbunden, 528 s.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9780747591054
2012-01-30
HARRY POTTER and the Deathly Hallows
150 kr
First Edition - första upplaga - printed on 100% ancient forest friendly paper, Bloomsbury, 2007, Mycket Gott skick / nära nyskick - ..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789127099814
2012-01-30
GULDKOMPASSEN - Den Mörka Materian Del 1
65 kr
En mörk och storslagen berättelse - en tidlös kamp mellan ont och gott, också filmastiserad, Mycket Gott Skick, Natur & Kultur, 2007,..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100565660
2012-01-29
KORPTIDER - om det magiska landet Deverry
70 kr
Den åttonde boken i krönikan, BonnierFantasy,1998, Mycket Gott Skick - diskret namn på försättssida, Kartonnage Inbunden, 400 s.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9151833115
2012-01-23
MÖRKRETS VÄNSTRA HAND
195 kr
Raben Prisma, 1998, Biblioteks ex, Mycket Gott Skick,Kartonnage Inbunden, 249 s.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-23
JULES VERNE MAGASINET - JVM 467
95 kr
NYSKICK, Filippo Tomasso Marinettis: Det futuristiska manifestet 1909, Jules Vernes luftskepp, HG Wells Tidsmaskin.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-23
JULES VERNE MAGASINET - JVM 468
95 kr
NYSKICK, nr 468 dec 1994 årg 55, Isaac Asimov, Arthur C Clarke mm.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-23
JULES VERNE MAGASINET - JVM 463
95 kr
NYSKICK,nr 463 feb 1994 årg 55, Ron Goulart, Georg Longdon, Kathi Mayo.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-21
JULES VERNE MAGASINET - JVM 465-466
125 kr
Nära NYSKICK, nr 465-466 juni-aug 1994 årg 55, med bla en novell av Karel Capek, övrigt Harry Harrison, Frank Belknap.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-21
JULES VERNE MAGASINET - JVM 464
85 kr
Nära NYSKICK, nr 464 april 1994 årg 55.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-20
JULES VERNE MAGASINET - JVM 471
85 kr
Nära NYSKICK, nr 471 juni 1995 årg 56, Ray Bradbury, Hans Arnold 70 år.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-20
JULES VERNE MAGASINET - JVM 470
85 kr
Nära NYSKICK, nr 470 april 1995 årg 56, Robert Bloch 1917 - 1994.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-20
JULES VERNE MAGASINET - JVM 472
85 kr
NYSKICK, nr 472 aug 1995 årg 56, Edward S Sullivan 8.29 tåget, Kenneth R Shepherd: Sanningen om Ozma.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-20
JULES VERNE MAGASINET - JVM 473
85 kr
NYSKICK, nr 473 ok 1995, årg 56, Roger Zelazny, William Tenn, På kryss genom 5te Moseboken.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-20
JULES VERNE MAGASINET - JVM 479
85 kr
Nära NYSKICK, nr 479 , okt 1996, årg 57, Terry Pratchet på kongress, Ray Vukcevich, Poul Anderson.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
LjudbokISBN: 9783632988472
2012-01-18
TYSKA Intensivkurs för nybörjare med 4 CD
145 kr
NYSKICK - Nybörjarkurs i TYSKA och för de som önskar fräscha upp sina kunskaper www.vemag-medien.de från Naumannn & Göbel, 4 CD spelt..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
2012-01-18
Jules Verne Magasinet JVM 474
95 kr
Med en artikel av SJL om HP Lovecraft Necronomicon, NYSKICK, , 32 s
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 913232023x
2012-01-18
IMPERIETS DOTTER Maras List - Första boken
95 kr
NYSKICK, Första boken som tar dig till exotisk värld fylld med magi, äventyr, intriger och maktspel, Wahlströms Fantasy,1997, Kartonn..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9129530652
DEN YTTERSTA STRANDEN
245 kr
Är den tredje delen och avslutande delen i trilogin, Raben & Sjögren, Första upplaga, 1979, Mycket Gott skick,mindre pärmnötningar, M..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9158210342
ONDSKANS STEN - Krönikorna om Thomas Covenant, D..
35 kr
Del 2 i Krönikan, Gott Skick - lite nött pärm, Legenda, 1986,Kartonnage Inbunden, 483 s.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 915820279X
ONDSKANS STEN - Krönikorna om Thomas Covenant
45 kr
Del 2 i Krönikan, Mycket Gott Skick - dock omslaget är lite skadat med några revor, öv mkt gott skick, öv perf., Legenda, 1984, sv fö..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127063712
DRAKENS FLYKT - Sagorna om Drakens Återkomst
125 kr
Del 5 i denna mycket omtyckta krönika,NYSKICK,Legenda, 1998, Kartonnage Inbunden, 321 s.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127078272
FURSTEN AV KAOS - Sagan om Drakens Återkomst
175 kr
Mycket Gott Skick/Nära Nyskick, Natur & Kultur, 1994, Kartonnage Inbunden,480 s.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127069117
SKUGGAN VÄXER - Sagan om Drakens Återkomst
175 kr
Den Sjunde Boken i dennna mycket omtyckta Krönikan, Mycket Gott Skick/Nära Nyskick, Legenda, 1997,Kartonnage Inbunden, 430 s.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9186222139
EVIGHETEN VÄNTAR
145 kr
Aldiss betraktas som en mycket litterärt avancerad och medveten sf författare, NYSKICK, oläst, Fakta & Fantasi, 1986, Häftad, 1986.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9186222147
VILLOSPÅR
145 kr
RObert Sheckley är en stor humorist, med vassa satiriska Sf böcker, NYSKICK,SJL Fakta & Fantasi, Sv. första upplaga, 1986, Häftad, 16..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9179920624
MARSIANSKA DRÖMMAR
195 kr
Planeten Mars som den borde vara, 9 noveller sammanställda av SJL, Burroughs, HG Wells Sturgeon, Nära NYSKICK, oläst, Fakta & Fantasi..
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137059777
FÖRBLÄNDNINGEN
245 kr
Forum, 1981, Nära NYSKICK,oläst, omslaget omslaget har någon liten reva, Inbunden med skyddsomslag,430 s.
Böcker från Antikvariat SFfantasy
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Lidingö (Antikvariat / Bokhandel)