Begagnad bokISBN: 9186220071
Ordstäv från Österlen.
85 kr
Nyskick.
Föreningen för fornminnes- och hembygdsvård i sydöstra Skåne.
1985.
48 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Uarda Libretto.
60 kr
Lunda spex UARDA. Häfte.
Fint skick.
Uarda akademiens Förlag 1965.
Libretto.
Häftad 45 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Byarna och kyrkorna på Söderslätt
40 kr
Trelleborg hft A Sk. 22 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9150605313
Tjernobyl i perspektiv.
70 kr
Häfte 32 sidor. Uppsala Universitet. 1986.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9174489313
Röster i Skåne
50 kr
En bok för alla förlag. 251 s. Inbunden. 18x15cm. 350 gram. Hyfsat skick. Lite fuktskadad. Skåne är lika bördigt för betor som för po..
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9172604719
Strövtåg i kulturbygd
70 kr
Sydkraft. 1981. 128 s. Häftad. 350 gram. Nära nyskick. Till Sydkrafts 75-årsjubileum.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9163096706
En by på Österlen
80 kr
Arbetsgruppen för boken om Glemminge 2000 Inb. 208s. Fotoillustrerad, mkt. gott skick*
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Upptäckts resan
50 kr
Fakta om sevärdheter, evenemang, inom kulturområdet. Häftad 144 sidor. 1990-91.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9163075210
Renässans för Skåne 1999. Ett regionalt kultutsa..
50 kr
Tomellila 1998. Mkt rikt ill i färg o s/v, plr, kartor o a ill. Hft 2342 sid. 22x16 cm.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 918622008X
Välsignad Kust. Om Sandhammar och Mälarhusen kus..
200 kr
Nyskick. Häfte 48 sidor. Föreningen för fornminnes- och hembygdsvård i sydöstra Skåne. Bilder.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsny bokISBN: 9789186003029
Souvenirer
175 kr
Lasse Åbergs nya bok om hans samling och utställning av udda souvenirer.Signerad av Lasse själv.2008. 231 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kring Simrishamn. Dikter.
75 kr
Hft. Bokförlaget IVO 1960, 179 sid. Illustrerad av Hans Lundström. Bra skick.
Hälsning på förbladet.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9151402599
Styrketårar Alkoholismens Ansikten.
90 kr
Larsons Förlag 1992.
191 sidor inbunden.
Bra skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsny bokISBN: 91-86220-09-8
Minnen Från Glemminge.
50 kr
Grafo-Tryck Simrishamn 1986. 64 Sidor häfte. Illustrerad.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsny bokISBN: 91-86220-12-8
Österlenprosten Berättar.
40 kr
Berkotryck Ystad 1989. 88 sidor Häfte. Illustrerad.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lärare och elever Hammenhögs Lantmanna och Husmo..
200 kr
Bilder med namn på lärare och elever på skolan. Lite trasigt i häftningen. Kul historiskt minne.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 91-46-15780-8
Postilla
50 kr
Faximilupplaga 1989. 126 sidor.Oläst men liten skada på omslaget.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fältstudier i Ukrainskt sex
80 kr
Norstedt, 2006. 185 sid. Översättning från den ryska utgåvan med titeln: Polevye issledovanija ukrainskogo seksa. ISBN: 91-1-301395-5..
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När mamma eller pappa dricker.....
100 kr
ISBN: 91-972164-5-3. 1994. Rädda Barnen. Häftad 146 sidor. Bra skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Rättsregler. En introduktion till juridiken
75 kr
Studentlitteratur, 1996. Fjärde upplagan. Häftad. 180 sidor. Namn på titelbladet. Mycket gott skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk 1900-talslyrik.
70 kr
Från Edith Södergran till Katarina Frostenson. ISBN: 91-27-72361-5. 1993. Natur och kultur. Dialog. 265 sidor inbunden.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kärlekens nöjen
60 kr
ISBN 91-37-15644-1. Förl band m sk omslag, Forum 1975. Svart-vita illustrationer av Charles Raymond och Christopher Foss. En handbok ..
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
SEGLANDE SKEPP FRÅN PAPYRUSBÅTAR TILL FULLRIGGAR..
45 kr
ISBN 91-37-06960-8. Forum 1969. 192 Sidor. 340 illustrationer, 54 i färg.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fågelhundar. Dressyr & jakt
180 kr
ISBN 91-534-1620-1. Andra Upplagan 1993. ICA förlaget. Inbunden 237 sidor. Mycket fint skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hunden min vän.
40 kr
ISBN: 91-27-05613-9. 1996. Natur och kultur. 127 sidor inbunden. Hel men lite sliten.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nya tider Nya änglar.
175 kr
ISBN 91-504-0446-6. Samtal, dikter, manifest med och av Bruno K. Öijer, Margareta Renberg, Per Lindgren, Bernt Staf, Eric Fylkeson oc..
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
NA
100 kr
World Service Office, 1998. Förlagets konstskinnband med blått skyddsomslag, 309 sid. -Nära nyskick, skyddsomslag. ISBN: 1557763291. ..
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Skutor och sjöfolk.
150 kr
Om Branteviks Segelsjöfart. Libers förlag. 1978. ISBN 91-38-04236-3. 351 sidor. Bra skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Familjebilder.
55 kr
ISBN: 91-43-04358-5. 2005. Inbunden med skyddsomslag. Nyskick. 285 sidor
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Topp 10 Venedig.
100 kr
ISBN 91-7886-476-3. 2007.Mycket bra guide som jag själv använt i Vendeig. Kartor, severdheter, hotel, restauranger m m.
Nyskick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Min Hemsocken Bollerup.
60 kr
En rapsodi över tiden till omkring år 1900. Häfte 89 sidor i bra skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)