Begagnad bok
Söndag
Konsten att äta och dricka. Gastronomiska strövt..
80 kr
Natur och Kultur. 2 uppl. 1936. 200 s. Inbunden. 23x16cm. 555 gram. Mycket gott skick. 12 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197166219
2012-01-30
En smak av Småland. Bland skogar, sjöar och finu..
120 kr
Marine Promotion, Homarus AB. 2003. 159 s. Inbunden. 29x25cm. 1285 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Foto: ..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9187764164
2012-01-30
Ölands kokbok
120 kr
Barometern. Utan årtal. (ca 1995). 120 s. Inbunden. 27x23cm. 755 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Fot..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 916307530X
2012-01-17
Alla tiders Grand. Utgiven till Grands 100-årsju..
150 kr
1998. 230 s. Inbunden. 26x22cm. 1160 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-14
Gammaldags bakning. Del 1.
60 kr
1975. 75 s. Häftad. 21x15cm. 160 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197440310
Sveriges bästa bord 2004
40 kr
2004. 208 s. Häftad. 21x13cm. 320 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Det goda livet med svensk raps. En bok om den so..
40 kr
Utan årtal. (ca 2002). 48 s. Inbunden. 24x17cm. 285 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Lommabornas bästa recept
40 kr
2 uppl. 1987. 120 s. Spiralband. 21x15cm. 165 gram. Illustrerad. Lätt solkad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197206024
Ölmärken från hela världen
80 kr
Allyson Publishing. 1995. 128 s. Inbunden. 31x24cm. 970 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Maten och hälsan i Skåneland
50 kr
Skåneländska gastronomsika sällskapet nr 2. Utan årtal (1996). 73 s. Häftad. 21x15cm. 140 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9140037339
Skånskt brännvin.
60 kr
Etnologiska sällskapet i Lund. 1974. 137 s. Häftad. 21x13cm. 200 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Tre smakrika skåningar besöker österlenkrögarna...
40 kr
Utan årtal. (ca 1997). 32 s. Häftad. 21x15cm. 85 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197599204
Sinnenas landskap. Värmländsk matglädje, mångfal..
150 kr
Wilja. 2005. 304 s. Inbunden. 31x25cm. 1830 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Foto: Christer Höglund.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9789151851495
Choklad. Mer av det goda.
100 kr
Prisma. 3 uppl. 2008. 239 s. Inbunden. 25x17cm. 810 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9188100065
En sån tur! Förnyade lyft i Köpenhamn.
50 kr
Hylteberga. Utan årtal. (1995). 214 s. Pocket. 19x11cm. 205 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9188100073
En sån samling! Det mesta och det bästa om Dronn..
50 kr
Hylteberga. Utan årtal. (ca 1997). 219 s. Pocket. 19x11cm. 235 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9163070952
Med en gammeldansk i köket
100 kr
Gammeldanskens vänner. Utan årtal. (ca 1998). 102 s. Inbunden. 28x21cm. 660 gram. Mycket gott skick. Foto: Claes Westlin, Charlotte S..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9163166275
Med en gammeldansk i Köpenhamn!
100 kr
GDV. 3 uppl. 2007. 172 s. Häftad. 21x12cm. 360 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 916311643X
Med en gammeldansk i Skåne - och lite till
120 kr
GDV. 2000. 223 s. Inbunden. 28x21cm. 1175 gram. Mycket gott skick. Foto: Claes Westlin.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197359424
Fests på gång. Menyer längs fjällturismens anrik..
160 kr
Färgspelet. 2000. 240 s. Inbunden. 31x25cm. 1635 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9185330310
Mat i Skåne
80 kr
Signum. 1980. 158 s. Inbunden. 25x23cm. 780 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av Vagn Jakobsen. Omslaget något ojämnt blekt.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9178431662
Året om med skånsk mat & kultur
80 kr
Arena. 2001. 191 s. Inbunden. 24x26cm. 1080 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9186220225
Murresill och snurreduppa. Om ål, fisk och sill...
70 kr
Föreningen för fornminnes- och hembygdsvård i sydöstra Skåne. Småskrifter 16. 1976. 176 s. Häftad. 20x15cm. 300 gram. Mycket gott ski..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197276111
Hallands kokbok
100 kr
Hallandsposten. 1996. 129 s. Inbunden. 30x22cm. 845 gram. Mycket gott skick. Foto: Lasse Åkerström.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 916310007X
Med en gammeldansk på väg. (Själland).
120 kr
GDV. 2000. 155 s. Inbunden. 28x22cm. 875 gram. Mycket gott skick. Foto: Claes Westlin.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 917586147X
Laxboken. Om halländsk lax i å och gryta.
80 kr
Settern. 1983. 122 s. Inbunden. 23x24cm. 640 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Skyddsomslaget är något naggat.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9185224634
Det doftar Värmland. Mat och miljöer i ett lands..
80 kr
Värmlands museum. 3 uppl. 2005. 105 s. Inbunden. 17x25cm. 540 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av Bertil Ludvigsson.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9185884693
Västgötamat - en kulinarisk resa från jord till ..
80 kr
Hushållningssällskapet Skaraborg. 1996. 103 s. Inbunden. 24x21cm. 540 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9186360892
Mat & golf. En bok om det goda livet på Skånes g..
100 kr
Artograf. 2006. 128 s. Inbunden. 25x20cm. 640 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Nyttigt och gott. Om kålväxter, sädesslag, oljev..
50 kr
Botaniska trädgården, Fredriksdals friluftsmuseum, Helsingborg. 1984. 60 s. Häftad. 15x21cm. 120 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9789525290653
Kalix. (Mat i Norrbotten).
100 kr
2007. 132 s. Inbunden. 27x27cm. 995 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö