Östgöta Correspondenten. 1988. 301 s. Häftad. 21x15cm. 394 gram. Mindre sligate på pärm, i övrigt i mycket gott skick. Palmaer(1801-1854)klassisk publicist som grundade ännu utkommande Östgötacorrespondenten.Han hade humor,skrev.. läs mer
Longmans, Green, and Co. 1894, inb, XVIII + 289 s. Exlibris, försättsblad gulnat
Carlsson. 2004. 212 s. Inbunden. 22x14cm. 276 gram. Anteckning försättsblad, i övrigt i mycket gott skick. . läs mer
Gebers | 1963 | Häftad. | 165 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0]
Brutus Östlings bokförl. Symposion, Eslöv. | 1996 | Limhäftad | 336 s. : ill. ; 22 cm | 91-7139-331-5 | I nyskick. läs mer
Ordfront, Stockholm. | 2005 | Förlagets pappband med skyddsomslag. | 254 s. | 91-7037-079-6 | I nyskick.
KF:s bokförlag | 1957 | Häftad. Namnteckning i bläck på försättsblad. Vikning på främre övre hörn. | 185 [1] s. : Ill. | | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: “Det återuppståndna Israel” hamdlar om .. läs mer
Göteborg : Gothia, | 1983 | Limhäftad pocket. Försätts- och titelblad löst, annars bra skick. | 160 s. : ill | 91-7728-081-4 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare daga.. läs mer
Halmstad, Rabén & Sjögren | 1970 | Häftad pocket. Gott skick. | 178 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Rabén & Sjögren, Stockholm. | 1970 | Häftad pocket. Slitna kanter och hörn på omslag. I övrigt gott skick. | 225 s. : ill | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar .. läs mer
Stockholm, Rabén & Sjögren | 1970. | Häftad pocket, mycket gott skick. | 335 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Stockholm : Tiden | 1963 | Häftad. Lite nött omslag. | 142 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Stockholm : Amnesty international, Sv. sektionen, | 1977 | Häftad. Notering på titelblad. | 144 s. | 9185418110 | Språk: Svenska | Översättare: Catharina Lihnell, Barbro Ljunggren | Observera: Denna bok har vi på ett separat.. läs mer
Stockholm : Allmänna förl. | 1971 | Häftad. Lätt gulnat omslag, övrigt gott skick. | 165 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1] läs mer
Stockholm : Rabén & Sjögren, | 1972 | Häftad. Prislapp på bakre omslag. Lätt nött och kantstött omslag. Stämpel på försättsblad. | 236, [1] s. | 9129431565 | Språk: Svenska | Översättare: Erik Holm | Observera: Denna bok har.. läs mer
Stockholm :Norstedt | 1896 | Halvklotband. Boken har lätta bruksspår men är i gott skick. | 259 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerp.. läs mer
Stockholm : Bergh | 1959 | Förlagsband med skyddsomslag. Slitet skyddsomslag. | 285, [1] s. | | Språk: Svenska | Översättare: Barbro Alving | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar .. läs mer
Stockholm: LT | 1979 | Häftad, rikligt fotoillustrerad. Fuktpåverkad; något bucklig. | 155 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: .. läs mer
Stockholm : Unga filosofers u-landsarkiv | 1968 | Häfte. Mångtaliga understrykningar. | 19 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestext .. läs mer
Stockholm : SIDA | 1972 | Häfte. Bra skick. | 48 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Stockholm : SIDA | 1972 | Häfte. Bra skick. | 48 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Stockholm : W&W | 1964 | Häftad. Gott skick. | 79 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestext eller annan relevant information: Om pres.. läs mer
Stockholm : W&W | 1964 | Häftad. Något nött på ryggen, överlag gott skick. | 79 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestext eller annan.. läs mer
Stockholm : Bonniers | 1964 | Häftad. Delvis osprättad, vissa lagerspår, gott skick. | 253 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: .. läs mer
Strömbergs | 1953 | Häftad, ljusblå snitt. Smärre bruksspår, gott skick. | 99 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Stockholm : W&W | 1968 | Pocket. Ganska nött, ok skick. | 111 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Sundsvall : Sundsvalls Tidnings Årsbok | 1990 | Häftad. Gott skick. | 123 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Häftad. Gott skick. | 1953 | Häftad. Vissa bruksspår, överlag gott skick. | 432 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1] läs mer
Stockholm : Bonniers | 1907 | Förlagsband. Tämligen kantstött och medfaren, men fortfarande i sammanhängande och gott skik. | 255 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterlig.. läs mer
Ordfront, Stockholm. | 2001 | Häftad. | 242, [3] s. ; 22 cm | 91-7324-669-7 | I nyskick.
