Begagnad bok
Igår 17:00
KOL. Kronisk obstruktiv lungsjukdom.
75 kr
295 sid. 2002. Förlagsband, namnteckning på blanka försättsbladet, i övrigt dock nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lördag
Dynamisk psykiatri.
65 kr
418 sid. 1989. Inbunden, sprucken i limning vid främre pärms insida. I övrigt dock ett gott ex.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lördag
Brev från Johan Otto Hagström Provincial Medicus..
125 kr
335 sid. ill. 1993. Förlagsband, fint skick
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lördag
Alzheimers - de anhörigas sjukdom.
55 kr
1990. Inb, osl. fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Torsdag
A Motor Relearning Programme for Stroke.
90 kr
Ny utgåva 1992. (av 2nd ed) 188 sid. Klotband, omsl, nära nysk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Torsdag
Astma. Klinik och behandling.
75 kr
1996. 450 s. Inb, nära nysk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Historier om läkemedel. Om genialitet, hugskott,..
115 kr
253 s. ill. 1995. Förlagsband, nyskick
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Dyslexi - vad är det?
55 kr
115 sid. 1994. Namnteckning. Förlagsband, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Spanska sjukan. Historien om den stora influensa..
55 kr
313 s. 2000. Fint klotband. Omslag. (osl med obetydl små nagg)
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hasselakollektivet. En rapport om vårdinnehåll o..
60 kr
335 sid. 1979. Ngt solkad i sníttet och omslaget en aning medfaret.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Styrning och visioner. Sjuksköterskeutbildning i..
60 kr
215 sid. 2001. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Alcoholism. A practical treatment guide.
70 kr
288 sid. 1980. Klotband. Omslag. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Handbook of General Hospital Psychiatry.
150 kr
3rd ed. 663 sid. 1991. Paperback, gott skick, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Invärtesmedicin. Sjukdomslära och vårdaspekter.
125 kr
Lund, Studentlitteratur, 1993. 6:e uppl. 470 sid. Häftat ex, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Practical Fracture Treatment.
175 kr
3rd ed. 389 sid. 1996. Mkt rikt ill. Några sidor i Index med vikmärken. Paperback, i övrigt ett gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Drugs for the Heart.
90 kr
6th ed 2005. 432 sid. Fint skick, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Listening to Prozac. A Psychiatrist Explores Ant..
70 kr
410 sid. Ny utgåva, 1992. Fint klotband, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nursing. The Philosophy and Science of Caring.
115 kr
320 s. Ny utgåva, 1995. Paperback, fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Childhood Cancer Management. A practical handboo..
125 kr
275 s. Paperback, 1994. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Clinical Pharmacokinetics. Concepts and Applicat..
145 kr
3rd ed. 600 s. 1995. Fint förlagsband, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kaplan´s Clinical Hypertension.
90 kr
547 sid. 2002. 8th ed. Klotband, mkt fint skick, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Om sjukdomsbot och mediciner. Huskurer, hästkure..
75 kr
235 s. ill. 1965. Klotband. Omsl. Gott sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Litterära läkare - de bytte stetoskop och kniv m..
75 kr
172 sid. illustr. 1994. Inbunden, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Evidensbaserad sjukgymnastisk behandling. Patien..
85 kr
102 s. 1999. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Önskebarn. En bok om provrörsbefruktning.
80 kr
138 s. 1991. Klotband. Omslag (osl med liten nagg) Band och inlaga i mkt fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Evidensbaserad sjukgymnastisk behandling. patien..
75 kr
130 s. 1999. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Neurologi i praktiken. I-III. (3 band.)
350 kr
2000-2002. 3 band. Nyskick. - del I: MS, Stroke, Huvudvärk, Del II: Epilepsi, Parkinson, Demens, Del III: ALS, Myasthenia Gravis, Pol..
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Neurogen. (Smärta - Teori, Klinik, Behandling, V..
115 kr
1999. 144 sid. Fint klotbd. Nyskick. (spår av borttagen prisetikett)
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Huvud och ansikte. (Smärta - Teori, Klinik, Beha..
115 kr
120 s. 1998. Fint klotbd. Nyskick. (spår av borttagen prisetikett)
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Multidimensionell syn. Smärta - Teori, Klinik, B..
115 kr
145 s. Utg. av Astra, 1996. Fint klotband. Nyskick. (spår av borttagen prisetikett)
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
100 dagar till en ny kropp.
65 kr
2002. Inb. Gott sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)