Begagnad bok
Igår 16:59
Rannsakan. En självbiografi.
55 kr
1999. Inbunden, omslag, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Onsdag
This was the President - John F. Kennedy.
75 kr
190 sid. Rikt ill. 4:o. 1965. Inbunden, klotband, aningen slitet och med smärre fläck, skyddsomslaget slitet.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Onsdag
Mina spelmansminnen med Lasse Stefanz.
60 kr
264 sid. ill. 1993. Klotband, fint skick. Skyddsomslaget med mindre reva och små nagg.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Onsdag
Käre Karl Justus.
55 kr
1985. Inbunden, omslag, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tisdag
Oscar Wildes familjealbum.
55 kr
Sv.övers. 1998. Rikt ill. Fint klotband, omslag, nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Måndag
Ombud för de tystade.
55 kr
305 sid. 2001. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Måndag
Ohörda rop. Historien om Mary Bell.
55 kr
360 sid. 2001. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Måndag
När mormor var mamma + När mamma var mamma + När..
75 kr
1993. 3 vol. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Måndag
Tillbaka till livet. Alisons historia.
55 kr
2004. Inbunden, fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Måndag
Galina - En rysk operasångerskas märkliga memoar..
75 kr
511 sid. illustr. Inbunden, omslag. Några obetydliga nagg i omslagets kanter, i övrigt nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Måndag
Adolf H Lundin - Med olja i ådrorna och guld i b..
60 kr
2003. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lördag
Sven Jerring. Ett stycke radiohistoria.
65 kr
422 s. ill. 1988. Fint klotband, omsl.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lördag
Mainau - min medelpunkt.
65 kr
1996. ill. Fint klot. Osl. m små nagg.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lördag
Den långa vägen till frihet.
90 kr
1994. ill. Inb. osl, fint sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fredag
Kodnamn Onkel.
65 kr
Med en efterskrift av Lena Svanberg. 255 sid. 1993. Fint klotband, omslag.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fredag
Min vän Henry. Den gripande berättelsen om en au..
75 kr
360 sid. 2007. Inb. Omsl. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fredag
Glimtar och scener.
55 kr
249 sid. Rikt ill. 1986. Klotband, omslag, bra skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Ingen rök utan eld. Bilder längs vägen.
60 kr
1990. Inb, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Inte pappas flicka.
55 kr
1988. Inb, osl, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
All den smärta som kan köpas för pengar. Christi..
70 kr
390 sid. ill. 1992. Klotbd. Omsl, gott skick
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Vagnmakarens son.
60 kr
1989. Inb, fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Jag är oskyldig.
55 kr
144 s. 1966. Inb, liten spricka i bandrygg annars gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
I huvudet på en gammal hagga.
50 kr
2005. Inb.omsl, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Lilla ljuva Viva! Stiftsjungfru Emerentia af Geo..
75 kr
352 s. ill. 1995. Klotband, fint skick, skyddsomslaget med märke efter etikett.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Skiljas och mötas. En sann berättelse om tro, ho..
55 kr
1990. Inb. Omsl. Gott sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Rebell i grön hatt. En bok om Nancy Cunard och h..
75 kr
421 s. ill. 1984. Fint klotbd. Omsl. - i serien: Mad Dogs & Englishmen
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Sleepers. Sammansvurna för evigt - av vänskap oc..
75 kr
Sv.övers. 1996. Förlagsbd, osl, gott sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Generaler och likställda.
60 kr
1970. Inb, omsl ngt slit.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Lennart Dahl. Minnesbok
55 kr
1996. Inb, gott sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Göran Kropp.
75 kr
1997. Inb, osl, gott sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-02-02
Björns tegelbruk.
60 kr
2002. Inb, osl, gott sk. - Norra Sunderby, Norrbotten
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)