Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Torsten Hansson
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 129. i kategorin Militaria
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9185496448
2012-01-27
Forslund Mikael
Torpedflyget i Sverige
120 kr
Allt om hobby. 1998. 271 s. Inbunden. 25x18cm. 755 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197248800
2012-01-21
Swahn Bo, Bergström Sven-Olof
Örlogsvarvet i Karlskrona
80 kr
1994. 54 s. Inbunden. 20x26cm. 365 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad av Sven-Olof Bergströ..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-18
Beskrivning av minor. V771.
50 kr
Kungl Armétygförvaltningen. 1957. 56 s. Häftad. 21x15cm. 90 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9519769803
2012-01-16
Ullman Magnus
Örlogshistoriska episoder
100 kr
1997. 127 s. Inbunden. 22x26cm. 625 gram. Gott skick. Illustrerad..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9185266280
2012-01-14
Törnquist Leif, red.
Lottorna i samhällets tjänst
120 kr
Militärhistoriska förlaget. 1984. 408 s. Inbunden med pärmdekor. 24x17cm. 935 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 916304854X
2012-01-14
Olow Sverker, Gattberg Sten
Marinens skonerter. Med Gladan och Falken de för..
250 kr
Skåneoffset. 1996. 256 s. Inbunden. 28x22cm. 1170 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9175863898
2012-01-13
Fogelquist Ruben, Samuelsson Carl-Olof, red.
De oroliga åren 1939-1945. Hemma i Halland och i..
100 kr
Halländska hembygdsrörelsen och Hallands bildningsförbund. Settern. 1991. 304 s. Inbunden. 24x16cm. 695 gram. Mycket gott skick. Illu..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Rolff Folke, Ragnarsson Malte, red.
Södra Skånska Befälsutbildningsförbundet. Minnes..
50 kr
1950. 160 s. Häftad. 25x18cm. 370 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Något ojämnt blekt omslag.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Ellsén Jarl, Ohrelius Bengt, red.
Vår Marin 1963. Marinens årsbok.
50 kr
1962. 64 s. Inbunden. 25x19cm. 305 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163000172
Strömbäck Stig
Försvar för frihet och fred. Alla folks frihet. ..
80 kr
1990. 372 s. Inbunden. 25x17cm. 1010 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Kungl Wendes artilleriregementes sportförening 1..
80 kr
1950. 135 s. Häftad. 26x19cm. 455 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 0719554535
Craig Chris
Eldunderstöd. Sjöstriderna under Falklands- och ..
100 kr
Marinlitteraturföreningen nr 86. 2000. 270 s. Inbunden. 25x17cm. 790 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick...
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Hökmark Gösta
Södra Skåningarna 100 år på Revingehed.
100 kr
1988. 286 s. Inbunden. 22x16cm. 550 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Wahlström Göran
Flottan och pansarskeppen. En betraktelse och ap..
100 kr
Norstedts. 2 uppl. 1935. 108 s. Häftad. 23x15cm. 225 gram. Mycket gott skick. 8 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187184184
Uller Lennart B:son
AISH 1818-1992. Minnesskrift---Artilleri- och in..
140 kr
Probus. 1992. 202 s. Inbunden med pärmdekor. 30x22cm. 925 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9172660589
Bonds Ray
Moderna pansarfordon
70 kr
Stenwalls. 1981. 160 s. Inbunden. 22x12cm. 325 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Bojs Anders, Mårtensson Leif, red.
I baltutlämningens skugga. Internering och utläm..
100 kr
Föreningen Gamla Christianstad. Årsbok 2004. 2004. 216 s. Inbunden. 24x21cm. 755 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187260034
Tubin Eino
Förfäras ej. 50 år med det psykologiska försvare..
80 kr
Styrelsen för psykologiskt försvar. 2003. 281 s. Häftad. 20x20cm. 700 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789172240001
Björkman Leif
Säkerhetstjänstens egen berättelse om spionjakte..
100 kr
Hjalmarson & Högberg. 2007. 327 s. Inbunden. 23x15cm. 590 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrera..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789185653164
Mosjtjanski Ilja
Karelska näset 1944. Slutstriden.
100 kr
Svenskt militärhistoriskt bibliotek. 2008. 138 s. Inbunden. 23x23cm. 725 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott sk..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9188930726
Ericson Lars
Medborgare i vapen. Värnplikten i Sverige under ..
80 kr
Historiska Media. 1999. 316 s. Inbunden. 22x14cm. 575 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9174864386
Jarneberg Eric, red.
Vaxholm och fästningen. Några historiska bilder ..
100 kr
Föreningen Vaxholms fästnings musei vänner. Atlantis. 2 uppl. 1997. 255 s. Inbunden. 24x17cm. 800 gram. Mycket gott skick. Skyddsomsl..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789163315299
Ullman Magnus
Sjöfästningen Sveaborgs fall 1808. Förräderi ell..
100 kr
2008. 160 s. Inbunden. 22x27cm. 820 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Kungl. Skånska Kavalleriregementet. Översikt.
40 kr
Generalstabens krigshistoriska avdelning. 1936. 52 s. Häftad. 20x14cm. 95 gram. Illustrerad. Omslaget lätt solkat. Liten fuktskada i ..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163088576
Sjösten Per-Erik, red.
Så minns vi Lv 4. (Malmö, Ystad).
100 kr
Utan årtal. (1999). 212 s. Inbunden. 25x18cm. 665 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Olsson Åke
Det var en gång... Kustbevakare minns.
80 kr
1993. 432 s. Inbunden. 22x16cm. 725 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9185944408
Granholm Fredrik
Från Hajen till Södermanland. Svenska ubåtar und..
80 kr
Marinlitteraturföreningen nr 89. 2003. 95 s. Inbunden. 22x30cm. 630 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Haller Patrik
Bondeliv i Riseberga och lägerliv på Ljungbyhed...
80 kr
AK-förlaget. 2 uppl. 1974. 278 s. Inbunden. 22x15cm. 535 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Illustrerad. Namnt..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789185789108
Lyth Einar
Klart bakåt! Livet i fält.
140 kr
Svenskt militärhistoriskt bibliotek. 2007. 206 s. Inbunden. 24x21cm. 850 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott sk..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789197661515
Ahlberg Kjell W.
Flygplan i tiden. Serie Fågel Blå, band II.
140 kr
2007. 334 s. Inbunden. 21x15cm. 650 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Edlund Ulf, Lundborg PeGe, Kampf Hans, red.
Draken 50 år. En antologi. (militärflygplan).
140 kr
Flyghistorisk revy. Svensk flyghistorisk förening. 2005. 194 s. Inbunden. 30x22cm. 940 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 129
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt