Begagnade böckerISBN: 9197610046
Idag 15:41
General Vinter: Vinterkrig genom tiderna
120 kr
Hallstavik: Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek, 2006. Första uppl. Kartonnage, skyddsomslag. 24x17 cm. 231 sid. Särskilt utgiven fö..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9163060787
Idag 15:05
Marinhelikoptern
250 kr
Soing Teach HB 1997, inb m skyddsomslag, 160 s.
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9188930769
Idag 14:56
Det vakande ögat
35 kr
Historiska Media. 1999. 317 s. Pocket. Nära nyskick.
Böcker från Tomas Blandade Böcker
björklinge
Mer info
björklinge
Begagnade böckerISBN: 9197318728
Idag 14:50
Pansarskepp. Från John Ericsson till Gustav V.
200 kr
Konstläderband med skyddsomslag 25x22 cm. C B Marinlitteratur 2001, 318 sid. Rikt illlustrerad i färg och svartvitt.
Böcker från Zekes Antikvariat
Simrishamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Simrishamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 14:50
Marinkalender 1972
50 kr
Biblioteksband Sveriges Flotta 1971, 326 sid. Rikt illustrerad med svartvita foto.
Böcker från Zekes Antikvariat
Simrishamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Simrishamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 14:17
Vi kapade en ubåt. Erövringen av U-505. - andra ..
60 kr
Prisma 1984. inb. dek.ppbd. serie: Berömda krigsskildringar
Böcker från Tingsryds antikvariat
Tingsryd (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Tingsryd (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 11:41
Welcome aboard U.S.S Sperry AS-12 information bo..
1000 kr
ca 1960-1970. 46 s. Häftad. 65 gram. Mycket gott skick. På mittuppslaget detaljerad bild över hela fartyget. Informationsbrochyren i..
Böcker från Nenaoz
Höganäs
Mer info
Höganäs
Begagnade böcker
Idag 08:50
Napoleon I, eine Biographie
55 kr
Hölder-Pichler-Tempsky Wien. fjärde uppl. 1922. Inbunden. Blått linneklotband m guldtryck. 430 s. Hyfsat skick, smärre slitage. Tysk ..
Böcker från Galleri 55 AB Konst & antik
Gunnebo (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Gunnebo (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789186597047
Idag 00:22
De glömda agenterna : norsk-svenska vapenbröder ..
105 kr
Fischer & Co. 2010. 364 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Böcker från Peter Kristensson
Norrköping
Mer info
Norrköping
Begagnade böckerISBN: 9197589454
Igår 18:10
Pansarspaning med Waffen-SS på östfronten: SS-Pa..
225 kr
Stockholm: Leandeoer & Ekholm, cop. 2006. Första upplagan. Kartonnage. 26x20 cm. 400 sidor. Originaltitel: Die "Panzer-Aufklärungs-Ab..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789185789122
Igår 18:05
Yom Kippur 73, när Israel vände nederlag till se..
140 kr
SMB. 2007. 240 s. Inbunden. löst skyddsomslag. 24,5x19 cm. 760 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. numrerad upplaga 805/9999..
Böcker från sofia
Simrishamn
Mer info
Simrishamn
Begagnade böckerISBN: 9789185653119
Igår 17:55
Yamato & Musashi: Världens största slagskepp
150 kr
Saltsjö-Duvnäs: Efron & Dotter för Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek, 2007. Första upplagan. Inbunden, skyddsomslag. 23x23 cm. 184 ..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789185653003
Igår 16:42
Slagskepp under andra världskriget: fartygen, be..
180 kr
Saltsjö-Duvnäs: Efron & Dotter för Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek, 2007. Första upplagan, särskilt utgiven för medlemmar i SMB i..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789185789139
Igår 16:28
Kanonerna på Djuramåsa
180 kr
Stockholm: Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek, 2007. Första uppl. Inbunden, skyddsomslag. 23x23 cm. 256 sid. Faktagranskning Sten M..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9187072130
Igår 15:20
Svenska örlogsfartyg 1855 - 1905
120 kr
Marinlitteraturföreningen nr.75. 1992. 230 s. förlagets trådbundna m mjuk illistrerad pärm. 500 gram. Mycket gott skick. illustrerad.
Böcker från Sven Nilsson
Sölvesborg
Mer info
Sölvesborg
Begagnade böckerISBN: 9185244246
Igår 15:16
Lejdtrafik och kvarstad
130 kr
Marinlitteraturföreningen nr. 85. 1999. 164 s. förlagets fotoillustrerade papp band. 550 gram. Nära nyskick. illustrerad.
Böcker från Sven Nilsson
Sölvesborg
Mer info
Sölvesborg
Begagnade böckerISBN: 919758942X
Igår 13:14
Pansar i upproret: september-oktober 1944 [enhet..
160 kr
Stockholm: Leandoer & Ekholm, 2006. Första svenska uppl. Häftad. 20x19 cm. 176 sid. Ingår i serierna Warszawa nr 1 och Operationer Ö..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9197610011
Igår 13:03
Specialförband från hela världen: taktik, histor..
90 kr
Hallstavik: Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek, 2006. Första svenska uppl. Kartonnage. 25x20 cm. 256 sid. Innehåller beskrivningar ..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789185789368
Igår 12:53
Befästningar i stormaktstid: Erik Dahlbergh och ..
110 kr
Hallstavik: Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek, 2009. Första uppl. Inbunden, skyddsomslag. 24x21 cm. 126 sid. Faktagranskning Thoma..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9174860089
Igår 09:23
Norge 9 april 1940 -tyska invasionen timme för t..
60 kr
Böcker från Gustaf Rooth
Rockneby
Mer info
Rockneby
Begagnade böcker
Söndag
The giant book of war stories (m)
60 kr
Parragon 1993, paperback 575 sid
Böcker från Slam's Böcker och Skivor
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Söndag
Bland krigsfångar i Ryssland och Sibirien 1914-1..
75 kr
P.A Norstedt & söners. 1921. Häftad. Gott skick.
Böcker från nilton
tollered
Mer info
tollered
Begagnade böcker
Söndag
Boxningssporten i Sverige.En studie i idrottens ..
45 kr
nordiska museet . Häftad. Gott skick.
Böcker från nilton
tollered
Mer info
tollered
Begagnade böckerISBN: 9188930823
Söndag
Den nionde april : Nazitysklands invasion av Nor..
120 kr
Historiska media. första uppl. 319 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Böcker från nilton
tollered
Mer info
tollered
Begagnade böcker
Söndag
Jag var Quislings sekreterare
150 kr
Fahlcrants & Gumaelins förl 1951
Till svenska Nils Rudolfson
Vidkun Quisling i spetsen för Nasjonal samling var inte uteslutande f..
Böcker från Fasetten
Västra F.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Västra F.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9189442423
Söndag
Stalingrad
75 kr
Inb dek pbnd Historiska media förl 200 isbn 91-89442-42-3
Stalingrad slår det mesta som skrivits om andra världskriget..
Böcker från Fasetten
Västra F.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Västra F.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789173290081
Söndag
Svenska borgar och fästningar: en militärhistori..
160 kr
Stockholm: Medström för Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek, 2007. Första upplagan i en särskild numrerad upplaga för medlemmar i SMB..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Söndag
Vägen till Westerplatte
100 kr
Militärhögskolan, Militärhistoriska avdelningen. 1978. 143 s. Häftad. Nära nyskick.
Böcker från Mimmi Ljungby
Lagan
Mer info
Lagan
Begagnade böcker
Söndag
Uniformer i färg
120 kr
Almqvist & Wiksell / Färgserien. 1969. 333 s. Inbunden. Tilltryckta hörn på pärmen, längst ned till höger. Gott skick. Boken innehåll..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Söndag
Lademanns våbenleksikon, bind 1-2
285 kr
Lademann - Danmark. 1991. 335 s. Inbunden. Hardback-Indbundne bind. Nära nyskick. Stort format.
Böcker från Herlev Antikvariat
Herlev (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Herlev (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 918707219x
Söndag
Svenska Officersprofiler under 1900-talet
190 kr
Militärhögskolan & Axel Abrahamssons förlag. 1996. 515 s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Böcker från Tomas Blandade Böcker
björklinge
Mer info
björklinge