Begagnad bok
Fredrik Fransson. En livsskildring.
40 kr
Tryckt 1924, inbunden, klotband, 160 sidor, 255 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bland djungelns folk i Afrika
40 kr
Tryckt 1942, inbunden, halvklotband, gott skick, tillskrift, NBA, bilder, uo, 188 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tjugofem år i Kina. Svenska Missionsförbundets ..
100 kr
Svenska Missionsförbundets Förlag. 1916. 471 sidor s. Inbunden. Blått klotband. Präglad framsida.. 24x17cm. 1100 gram. Mycket gott sk..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Till Österns länder i missionärers spår.
23 kr
Tryckt 1961, inbunden, i gott skick, SAM förlaget, bilder, 159 sidor, omslag med liten reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bland Bantunegrer och andra i Sydafrika. Livet ..
40 kr
Tryckt 1941, häftad, i hyfsat skick, ryggreva, Helgelseförbundets Bokförlag, bilder, 104 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Mäktig Gud i Kina.
40 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, Ljus i Öster, bilder, 189 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
I enrum med brottslingar. Mina upplevelser som ..
23 kr
Tryckt 1947, andrs upplagan, häftad, i gott skick, Förlaget Filadelfia, bilder 191 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Såningsmän på Guds rikes åker. Lefnadsteckninga..
50 kr
Tryckt 1915, häftad, i gott skick, SKDB, 196 sidor, gulnad rygg.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Vägrödjare i Afrikas vildmarker. Robert och Mar..
50 kr
Tryckt 1920, häftad, ngt sliten, men hel, 119 sidor. SKDB,
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
165 dagar. Ett kidnappningsdrama.
60 kr
Tryckt 2002, inbunden, i gott skick, namnteckning, Bokförlaget Libris, bilder, 195 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Trons segrar 1933. Uppbyggelse- och missionstid..
40 kr
Tryckt 1933, inbunden, klotryggband, i gott skick, Helgelseförbundet, omslagssidorna medbundna, 520 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
I löftenas stund.
40 kr
Tryckt 1932, häftad, i gott skick, namnteckning, dikter, 74 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Malla Mo - berättelsen om ett fascinerande missi..
40 kr
Tryckt 1960, inbunden, i gott skick, SAM förlaget, 216 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bland skördemän i Kongo. Skildringar från missi..
50 kr
Tryckt 1922, inbunden, i gott skick, Svenska Missionsförbundets Förlag, bilder, uo, präglat klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kinas religioner.
50 kr
Tryckt 1932, inbunden, i gott skick, understykningar, namnteckning, Svenska Missionsförbundets Förlag, register, 241 sidor, uo, prägl..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Eskimå - missionären. Berättelsen om en ung fli..
50 kr
Tryckt 1981, inbunden, i mycket gott skick, DKB, karta, 260 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Grönländska strandhugg.
19 kr
Tryckt 1994, häftad, i gott skick, Ibra Radio, bilder, 119 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kina - En ny dag.
50 kr
Tryckt 1979, inbunden, i mycket gott skick, DKB, 201 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tio år i Ryssland. Ett kapital ur Frälsningsarm..
50 kr
Tryckt 1938, andra upplagan, i gott skick, Frälsningsarméns Högkvarter, bilder, 318 sidor, klotband med liten fläck på framsidan.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ett steg mellan mig och döden. Missionsarbete i ..
19 kr
Tryckt 1949, häftad, i gott skick, Svenska Alliansmissionens Förlag, bilder, 171 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
På vulkanhet mark. Från Sydafrika.
19 kr
Tryckt 1963, inbunden, i gott skick, ngt snedläst, SAM förlaget, bilder, 126 sidor, slitet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
John White. Banbrytare i Mashonalandet.
40 kr
Tryckt 1937, häftad, ouppskuren, i gott skick, Lindblads, 256 sidor, reva på bakre omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Liv och frihet. Linköpings Missionsförsamling g..
23 kr
Tryckt 1958, häftad, i gott skick, Linköpings Missionsförsamling, bilder, 141 sidor, slitet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tro och gärning. Östervåla Missionsförsamling g..
50 kr
Tryckt 1960, inbunden, klotryggband, i gott skick, märke efter gem, bilder, 130 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Trummorna mullrar.
19 kr
Tryckt 1981, häftad, i gott skick, namnteckning, SAM förlaget, 150 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
I kannibalernas land.
19 kr
Tryckt 1967, inbunden, i gott skick, Evangeliipress, 90 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Min far i Kina.
50 kr
Tryckt 1945, häftad, ouppskuren, i mycket gott skick, Ljus, 388 sidor, omslag med bucklor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
På väg till Ujamaa. En skildring från Tanzania.
23 kr
Tryckt 1973, inbunden, i gott skick,Rabén & Sjögren, bilder, 245 sidor, omslag med liten reva. (sänkt pris)
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
D. L. Moody. Dalen där hemma och världen där ute.
19 kr
Tryckt 1979, inbunden, i gott skick, DKB, 187 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Vägröjaren på Appelsbosch. Fredrik Ljunquists ..
40 kr
Tryckt 1937, häftad, i gott skic, SKDB, bilder, 179 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Mama Larsen berättar.
19 kr
Tryckt 1964, häftad, i gott skick, Halls förlag, karta, ill. 155 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)