Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Antikvariat Carl Hellmor
Tipsa dina vänner:
Böcker
Ämnen
Sökresultat: 1-20 av 20. i kategorin Motorcyklar
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Hicks, Roger W.,
V-Twin. The Classic Motorcycle 1930 to the prese..
165 kr
160 sid. Rikt ill. 1985. Fint klotband. Omslag, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SVEMO Motorkalender. 1976.
75 kr
365 sid. ill. Omslaget nött, skadad i rygg.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SVEMO Motorkalender 1975.
90 kr
312 sid. ill. 1975. Omslaget obetydl. slit.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Årets Bilsport AB förlag (utg.)
Årets bilsport 92-93. Jubileum 25 år.
175 kr
240 sid. Rikt ill. Förlagets konstläderband.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Årets bilsport, förlag (utg.)
Årets bilsport 1995.
150 kr
262 sid. ill. 1995. Fint orig.klotband, Omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SVEMO Motorkalender. 1979.
55 kr
344 sid. ill. Bortklippt namnteckning på större del av titelsidan.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Andersson, Sigward.,
Motorns mästare 78-79. Allt om förarna, banorna ..
60 kr
128 s.id. ill. 1978. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Christies auktionskatalog (motorcyklar, veteranb..
In Association with Lord Montagu of Beaulieu: Co..
175 kr
130 sid. illustr. Fint skick. - med prisangivelser noterade i marginalerna.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Motorcykelhistoriska klubben - Matrikel.
115 kr
315 sid. 1991. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Piaggio Sverige AB (utg.)
Instruktionshandledning för "Runner" (vespa)
80 kr
58 sid. ill. Utan tryckår. Ringhäftad. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Roffes Motordelar AB (utg.) - Harley Davidson :
Katalog Harley-delar 1990-91.
220 kr
Mkt rikt ill. 1991. 4:o-format. Omslaget ngt medfaret, i övrigt dock i gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Barger, Sonny.,
Freedom Credos from the Road
75 kr
2005. 212 s. Fint originalklotband. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Barger, Ralph, "Sonny"., - Zimmerman, Keith & Ke..
Hell´s Angel - The life and times of Sonny Barge..
175 kr
259 s. 2001. Paperback. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Harley-Davidson - Varukatalog, Priskurant:
Katalog Harvey-delar 1990-91 (Roffes Motordelar ..
200 kr
192 sid. Rikt ill. -varukatalog, priskurant. Ngt slitet och tummat ex.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Frank,
Honda Motorcycles.
300 kr
192 sid. illustr. 2003. 4:o-format. Fint förlagsklotband. Nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tipler,
Harley-Davidson. Design and Development 1903 to ..
275 kr
256 sid. illustr. 2002. 4:o-format. Fint förlagsklotband. Omslag.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Holmstroem, (ed.)
The Harley-Davidson Century.
300 kr
383 sid. 2004. Förlagsklotband. Nära nyskick. - storbok i ämnet, mycket rikt illustr. -
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Brooke,
Triumph Motorcycles.
285 kr
188 sid. illustr. 2002. Förlagsklotband. Nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Wilson,
The Ultimate Motorcycle Book. In association wit..
225 kr
192 sid. illustr. 1993. Klotband. Fint skick
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hook (ed.)
Harley-Davidson. The complete history.
325 kr
450 sid. Rikt färg-illustr. 2002. Förlagsklotband.Nyskick. Omslag.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-20 av 20
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt