Annonskategori: Begagnade böcker
ASSAYAS, MICHKA
BONO i samtal med Michka Assayas
50 kr
Tryckt 2000, inbunden, gott skick, Damm Förlag, 323 sidor, slitet omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
LAIRD, WALTER
Dansskola hemma. Med dansmusik på CD, fo..
100 kr
Tryckt 1995, inbunden, nyskick, Forum, 28 x 24 cm, bilder, Modern vals, quickstep, tango, cha-cha-cha, samba, rumba, 80 sidor+stegkor..
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
DAHLBERG, RAGNAR / ALM, LENNART / TORSTE..
Historien THORLEIFS. Den unika berättel..
100 kr
Affidavit Förlags AB. 1995. 223 s. Inbunden. 28 x22cm. 1050 gram. Nära nyskick.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
FRIKYRKLIGA SAMARBETSKOMMITTÉN
Musik till sångboken Gemenskap. För gud..
40 kr
Missionsförbundets Förlag. 1950. 245 s. Inbunden. Klotband. 24x17cm. 540 gram. Mycket gott skick. text och noter.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
BERGMAN, THORSTEN (urval)
Den nya tidens sångbok. Sånger med noter..
23 kr
Tryckt 2000, pocket, i gott skick, Bäckströms, titelregister, första rad register, 287 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
SÖDERSTRÖM, ELISABETH
Sjung ut Elisabeth !
40 kr
Tryckt 1986, inbunden, i gott skick, Bonniers, bilder, personregister, 336 sidor, omslag med trasig baksida.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
SIGFRIDSSON, LASSE
Mina spelmansminnen med Lasse Stefanz.
50 kr
Tryckt 1993, inbunden, i mycket gott skick, All time music, bilder, utgivna LP skicor, 264 sidor, omslag lätt kantnött.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
CRAKER, CHRIS
Upptäck klassisk musik. Från De fyra år..
23 kr
Tryckt 1992, inbunden, i gott skick, Wahlströms, register, 192 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
ALM, PER
Rockskolan. Elgitarr.
100 kr
Tryckt 1989, ringbunden, i gott skick, namnstämpel, Brevskolan, 300 x 240 mm, noter, accord, kassettband medföljer EJ, sakregister, 2..
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
NYQUIST, BENGT
Helt frankt med Erik Frank. Dragspelare..
70 kr
Tryckt 1996, inbunden, i nyskick, Carlssons, bilder, 133 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
HARDING, GUNNAR
Kreol. Bland voodookvinnor, pianoprofes..
90 kr
Tryckt 1991, inbunden, i mycket gott skick, Gedins Förlag, bilder, personregister, 300 sidor, omslag
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
REININGHAUS, FRIEDER
Schubert och värdshuset. Musik på Mette..
19 kr
Tryckt 1981, inbunden, i mycket gott skick, Ordfronts Förlag, notslingor, personregister, 244 sidor,omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
SKOGMAN, THORE
I allvar och glädje / Öppna ditt hjärta...
100 kr
Tryckt 1999, inbunden, i mycket gott skick, Förlaget Pärlemor, 300 x 210 mm, texter, noter, 51 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
UJFALUSSY, JÓZSEF
Béla Bartók...ur folkmusikens källa. Br..
60 kr
Tryckt 1981, inbunden, i gott skick, Ex Libris, Anthropos, bilder, namnregister, 480 sidor, omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
HELLSTRÖM, JAN ARVID (red)
Den hemlighetsfulla sången. Om Dan Ande..
40 kr
Tryckt 1985, häftad, i gott skick, Förlagshuset Gothia, bilder, 178 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
DEMERVALL, PER
Barnen bästa visbok. Gamla kära barnvis..
40 kr
Tryckt 1995, inbunden, i mycket gott skick, BonnierCarlsen, 265 x 200 mm, texter, noter, ill. 30 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
LÖVGREN, OSCAR
Så fick vi sånger. En bok om sånger, så..
80 kr
Tryckt 1949, inbunden, klotryggband, i gott skick, Missionsförbundets förlag, register, 270 sidor, slitet omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
TÖRNBLOM, FOLKE H.
Schubert.
40 kr
Tryckt 1947, inbunden, i gott skick, Bonniers, medbundet främre omslag, personregister, 156 sidor, omslag med liten reva.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
BOHMAN, STEFAN
Befrielsens ord ! Folk på marsch. Sven..
23 kr
Tryckt 1978, häftad, i gott skick, Rabén & Sjögren, notslingor, 164 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
EHNTORP, KARL GÖRAN / STRIPPLE, LENNART ..
KMR Kyrkomusikernas Riksförbund 1901 - ..
70 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, Kyrkomusikernsa Riksförbund, bilder, 280 sidor, dekorerat förlagsband. (sänkt pris)
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
PETERSSON, THORSTEN
Kristina Nilsson. Sångardrottningen frå..
40 kr
Tryckt 1949, inbunden, klotryggband, i gott skick, borttaget försättsblad, Missionsförbundets Förlag, 91 sidor, dekorerat pappband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
HELLMAN-BERGENSTEN, INGALILL / BERGENSTE..
Dalhalla. Ett musikaliskt mirakel.
80 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, Gullers, 285 x 215 mm, bilderbok, sakregister, personregister, 128 sidor, dekorerat förla..
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
PARAIRE, PHILIPPE
50 years of Rock Music. Chambers encycl..
50 kr
Tryckt 1992, softcover, i mycket gott skick, Chambers, engelska, bilder, index, 243 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
ECKERBERG, SIXTEN
Musiken och mitt liv.
40 kr
Tryckt 1970, inbunden, i gott skick, Gebers, bilder, 155 sidor, uo, klotband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
BIRGER SJÖBERG-SÄLLSKAPET
Birger Sjöbergs Samlade visor.
60 kr
Tryckt 1981, inbunden, i mycket gott skick, Författarförlaget, även med noter, 334 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
BYSTRÖM, J.
Sånger och sångare. Del 1 - 3.
100 kr
Tryckta 1936-1943, inbundna i gott skick, namnteckningar, BM:s Bokförlag, personregister, 239+224+224 sidor, ngt fläckade klotband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
LINDBERG, J. OLOF / SÖDERSTEN, AXEL (red)
Blandade kören. En samling sånger för b..
100 kr
Tryckt 1926, inbunden, skinnband med guldtryck, i mycket gott skick, Svenska Missionsförbundets Förlag, 279 sånger, med noter och tex..
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
DAVIS, HUNTER
Beatles. Den sanna storyn om Beatles.
40 kr
Tryckt 1968, inbunden, i gott skick, namnteckning, Bonniers, bilder, 202 sidor, dekorerat pappband med lätt nötta hörn.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
ANDLIGA SÅNGER
Musik till andliga sånger. Samlade och ..
50 kr
Tryckt1932, inbunden, klotryggband, i gott skick, Örebro Missionsförenings Förlag, noter, text, 252 sånger, ackorstabell, 445 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
HEDLUND, OSCAR
Galen i musik ! En berättelse om alla d..
19 kr
Tryckt 1975, inbunden, i mycket gott skick, Bra Böcker, 245 x 215 mm, teckningar, bilder, omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
NILSSON, CHRISTER
Inte bara musik. Samtal med Ingmar Nord..
150 kr


