Begagnade böckerISBN: 9789100105808
Igår 23:01
Qin
225 kr
Albert Bonnier. 2006. 272 s. Inbunden. Sidenband.30x18cm. Nyskick. Medföljer cd skiva.
Böcker från ella
Kvissleby
Mer info
Kvissleby
Begagnade böckerISBN: 9152602052
Igår 21:16
"--och ett oändligt hem" : om Anders Frostenson ..
49 kr
SkeabFörlag. [Älvsjö] : 1981.. 219 s. Häftad. 21x13,4x1,6cm. 320 gram. Gott skick.
Böcker från Österlens
Simrishamn
Mer info
Simrishamn
Begagnade böckerISBN: 8700336246
Igår 19:24
Ind i Musikken
180 kr
Gylendal. 1989. 206 s. Häftad. Nära nyskick. En bog om musik og bevidsthed. Dansk text.
Böcker från Mimmi Ljungby
Lagan
Mer info
Lagan
Begagnade böcker
Igår 19:13
Sjung Svenska Folk
50 kr
1990. Häftad. Nära nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 15:24
Musikinstrumentens historia i ord och bild
150 kr
Nordisk Rotogravyr. 1941. 170 s. Inbunden med pärmdekor. 26x20cm. 1155 gram. Mycket gott skick. 112 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böcker
Igår 15:02
SERGE GAINSBOURG A FISTFUL OF GITANES
50 kr
Helter Skelter. 2002. Häftad. Nyskick. Med bilder.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 13:02
Jazz bland annat
44 kr
Bonniers. 1968. 108 s. Inbunden. 19x12cm. 247 gram. Mycket gott skick. F d biblioteksbok, hylla 3.
Böcker från Bok-Nils
Härnösand
Mer info
Härnösand
Begagnade böcker
Igår 12:54
Lille Tords fordbil och andra barnvisor
222 kr
Schildts. 1928. 47 s. Inbunden. 20x15cm. 120 gram. Mycket gott skick. Hylla 3.
Böcker från Bok-Nils
Härnösand
Mer info
Härnösand
Begagnade böcker
Igår 12:36
SÅ BLIR DET MUSIK
85 kr
Bra Böcker. 1989. 342 s. Inbunden. Trådbundet ,dekorerat helklotb.. 26,5x22,5cm. 1346 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära n..
Böcker från Fosforos Kommanditbolag
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 12:35
Black music, från blues till bop
50 kr
Wennerberg. 1956. 112 s. Inbunden. 21x14cm. 267 gram. Hyfsat skick. F d biblioteksbok. Hylla 3.
Böcker från Bok-Nils
Härnösand
Mer info
Härnösand
Begagnade böckerISBN: 9137103806
Igår 10:00
Opera Lexikonet
75 kr
Forum. 1993. 647 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Lottis böcker
UPPSALA
Mer info
UPPSALA
Begagnade böckerISBN: 9146172890
Igår 09:57
Musikens Myter
95 kr
Wahlström & Widstrand. 2000. 366 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Lottis böcker
UPPSALA
Mer info
UPPSALA
Begagnade böcker
Igår 09:28
Musik och tanke Huvudlinjer i musikestikens hist..
70 kr
Studentlitteratur. 1994. Häftad. Nära nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 09:21
Hoola Bandoola
100 kr
2009. Inbunden. Nyskick. Inkl CD.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 08:41
Röda Visboken
90 kr
1979. Inbunden. Nära nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 07:23
Tills vingen brister-en bok om Jussi Björling
60 kr
Brombergs. 2002. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9780486220369
Torsdag
Basic principles of classical ballet - russian b..
55 kr
Dover Publ 1969, paperback , 100 iluustrations, 171 sid, fint skick
Böcker från Slam's Böcker och Skivor
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Torsdag
Sånger om träd - innehåller CD-skiva
150 kr
utgiven av Tekniska kontoret i Jönköping i samarbete med Smålands Musik & Teater. 2008. 64 s. Inbunden. Nära nyskick.
Böcker från Mimmi Ljungby
Lagan
Mer info
Lagan
Begagnade böcker
Torsdag
Studiehandledning i elementär musikteori
60 kr
Frikyrkliga studieförbundet, Jönköping 1949. Häftad, 18 x 12,5 cm, 48 aidor, 61 gram. Mkt gott skick.
Böcker från Urban Ekstam
Solna
Mer info
Solna
Begagnade böcker
Torsdag
Pianostämmarens visor [Nothäfte : 17 visor m. to..
80 kr
JNL-Musik, Uppsala 2004. Klammerhäftad, 29,5 x 21 cm, 22 sidor, 90 gram. Namnt. av författaren. Mkt gott skick.
Böcker från Urban Ekstam
Solna
Mer info
Solna
Begagnade böcker
Torsdag
Fridas bok
100 kr
Bonniers 1923, 100 sidor. Dekorerat klotband, främre omslaget medbundet. Gott skick.
Böcker från collinjensen AB
stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 913601608x
Torsdag
Emigrantvisor
40 kr
LT:s förlag. 1981. 144 s. Inbunden. Gott skick. Utgallrad biblioteksbok.
Böcker från Jeanette & Mikael
V. Frölu..
Mer info
V. Frölu..
Begagnade böckerISBN: 9177980549
Torsdag
Bob Dylan. Mannen och legenden
135 kr
Carlssons. 1985. 405 s. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Lasse Örnulf
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böckerISBN: 9789176089040
Torsdag
Tills vingen brister - en bok om Jussi Björling
95 kr
Brombergs. 2002. 282 s. Inbunden, skyddsomslag, 635 gram.. mkt gott skick.
Böcker från Lasse Örnulf
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Torsdag
Dylan. Biografin
60 kr
Pocket, 518 sidor. PAN (Danmark, 2004). Ill m sv/v fotografier. Den brittiske journalisten Howard Sounes har gjort efterforskningar o..
Böcker från Mingus Bok & Skivbutik
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Torsdag
Precis i tiden. En jazzmusiker minns
200 kr
Dekorerat pappband/trådbunden, 171 + CD sidor. Bo Ejeby Förlag (Lettland, 2009). Ill m sv/v foton. Rune Carlsson är en av Sveriges fr..
Böcker från Mingus Bok & Skivbutik
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Torsdag
En ung naken kvinna - mötet med Mikis
175 kr
Inb med skyddsomslag, 444 sidor. Piratförlaget (Falun, 2011). Ill m foton i färg o sv/v. Arja Saijonmaa inledde sin karriär som polit..
Böcker från Mingus Bok & Skivbutik
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9185870714
Torsdag
Evert Taube tillägnan
145 kr
Reuter & Reuters. 1985. 271 s. Inbunden. klotband. 30x21cm. 1320 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustre..
Böcker från Bokbinderiet Konsthantverkshus
Köping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Köping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9174820222
Torsdag
Vilket himmelskt hund & kattliv
80 kr
Nordjem. 1990. Ill. 213 s. Dek. pbd. Gott skick. Dedikation.
Böcker från Tomelilla Bokhandel & Antikvariat
Borrby (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Borrby (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 0898796539
Torsdag
The Craft and Business of Songwriting. A practic..
80 kr
Writer´s Digest Books. 1995. 322 s. Hft. Mycket gott skick. Prislapp.
Böcker från Tomelilla Bokhandel & Antikvariat
Borrby (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Borrby (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Torsdag
CONCERTO B minor for Violocello and Orchestra.
120 kr
Utan år, ca 1946, Ernst Eulenburg. Häftad. 104 s.
Böcker från Redargården HB
Väddö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Väddö (Antikvariat / Bokhandel)