Inbunden. Nära nyskick.
12 svenska jazzstjärnor som erövrar världen. Votum Förlag AB 2009. Fotoillustr. mestadels i färg. 226 sid. + CD. Förlagsband. 4:o. Hylla
Antologi med illustrationer av Peter Dahl. En bok för alla 1994 288s Dek.ppb. ISBN 91-7448-742-6 Nyskick
Ray Adams berättar om sitt liv och sin artistkarriär. Innehåller CD. Förlags AB Gondolin 2001 190s Dek.ppb. ISBN 91-88821-08-0 Mycket gott skick
Dekorerat pappband 19x12 cm. Christofers Bokförlag 1960, 95 sid. Vignetter av Svenolov Ehrén. Fläckar på pärmen.
Pocket Natur och Kultur 2006, 320 sid. Illustrerad. Svensk text. Lite nött i kanterna.
Musikskolan. 12 s. Häftad. 29,5x21,5cm. ca 200 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Häftad (s.k. danskt band) i fodral. Nyskick, men stämplad såld. CD medföljer. Carlssons 2010. - Ett unikt arbete om flöjten, en kulturhistoria som öppnar ögon och förståelse för andra kulturer och sammanhang. Om vassröret som de.. läs mer
Norstedts förlag. 2010. 264 s. Inbunden. CD skiva medföljer. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. läs mer
Musikhöjskolens forlag,Egtved. 2 uppl. 1970. 65 s. Häftad. 23x17cm. 135 gram. Mycket gott skick. läs mer
Gehrmans Musikförlag. 1995. 87 s. Häftad. 25x17cm. 205 gram. Nära nyskick. läs mer
AB Carl Gehrmans Musikförlag. 1983. 80 s. Mjuka pärmar med ringar i ryggen. 24x17cm. 185 gram. Mycket gott skick.
Bokförlaget Spektra. 1967. 92 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
1992. 60 s. Häftad. Mycket gott skick. läs mer
Lutfisken. 1999. 56 s. Inbunden. Mycket gott skick. Namn på titelsida. Afrikanska trummor, en instruktionsbok.
Richters. 1993. 335 s. Inbunden. Mycket gott skick. Trots att den har mer än 20 år på nacken så ger den en bra bild av Rolling Stons frontman.
Ehrlingförlagen. 1980. 273 s. Inbunden. Mycket gott skick. Gallrad biblioteksbok. Lite använd. Här finns sånger, noter, tips mm. .
Malmö, Berghs Förlag 1980. Opag. bildberättelse om den store cellisten. Förlagets pappband med omslagsbild. Nmt. Bra skick.
Bokförlaget Prisma 2006 (sv.originaluppl.), 270s. B/H=18,5x25. Vikt = 1125g. Förlagsband med skyddsomslag (inbunden). Illustrerad. Nyskick.
Gehrmans Musikförlag. 1996. 44 s. Häftad. 29,5x21cm. 180 gram. Nära nyskick.
Hft WH Kjöbenhavn 1961 2:a rev. uppl. 80s
Inplastat förlagsband Några blyertsunderstrykningar 102 s
Förlagsband Sudentlitteratur Lund 1998 391s. läs mer
Linköpings Studentkår, Linköping 1968, AB Östgöta Correspondenten. Språk: Svenska. Rött konstskinnband med Filbyter-emblem i gudtryck på framsidan. Format: 0,8 x 10,8 x 15,3 cm. Vikt: Cirka 100 gram. 107(1) sidor med sångtexter .. läs mer
Förlagsband Bord. Musikförlaget Andra uppl. 1976 218s
Förlagsband Gidlunds 2002 168s ill. Bra skick!
Carl Gehrmans Musikförlag. 1985. 143 s. Häftad. 21,5x20cm. Mycket gott skick. L33.
ICA Bokförlag 2008. 406 sidor med många fina bilder. Betalning kuvert eller bankkonto. Rek. 65kr - ansvarar ej för något oförutsett orsakat av posten. Frakt 48kr.
Gidlunds bokförlag. 1991. 77 s. Dek. pappband. 21,5x15cm. 239 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
FORUM. 1988. 269 s. Inbunden. Pärmens framsida lätt utåtböjd. Mycket gott skick. läs mer
