Wahlström & Widstrand. 1974. 69 + 68 planscher s. Kartonnage. 24x16cm. 450 gram. Mycket gott skick.
Historiska media. 1 uppl. 2000. 224 s. Häftad. Gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Atlantis. 1 uppl. 2000. 320 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. En bok om hur människa.. läs mer
Corona. 1963. 24, 720 s. Inbunden. 22x16cm. 1260 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Streiffert. 1 uppl. uppl. 1991. 120 s. Inbunden. Enkel bindning. 1,5x27cm. Nära nyskick.
Information från Gentekniknämnden 1997, häftad, 79 s.
Special Issue of Development Dialogue, 1997, häftad, 184 s. läs mer
Naturvårdsverket, tr. Sthlm 1988, 48 sid. kl.hft, sv/v-ill., 21x15 cm, namnteckning, f.ö. mycket gott skick. 75 gram Uppsatser om älg, rådjur, hare, myskoxe, m.fl.
W&W. 1990. 427 s. Inbunden. dekorerat pappband. Nära nyskick. Inledning och översättning av Frans G Bengtsson.Teckningar av Stig Åsberg.
Särtryck ur skrifter utgifna af södra Sveriges Fiskeriförening1914, N:o 12) Karlskrona 1914, klamrad, 18 s. Omslag ojämnt blekta, stämpel på främre pärmen "Från författaren" läs mer
Bonniers 1968. inb.med omslag. 123s. gott skick
Slutrapport från ett projektområde / Final report from a group of projects 1987, häftad, 196 s. Stämpel på titelsidan, tillskrift på främre pärmen "Bc" läs mer
A. V. Carlssons Bokförlagsaktiebolag 1912, klamrad, 40 s. Litet veck nere i högra hörnet på främre omslaget
AWE/Gebers 1980. inb. 327s.
Naturskyddsföreningen 1991, häftad, 179 s.
Naturskyddsföreningen 1990, häftad, 94 s.
Miljö i Sverige Förlags AB u.å. häftad, 121 s.
Natur och Kultur 1988. Inbunden med skyddsomslag. Nyskick, oläst
Polen 2007. Ellerströms. Bred 8:o. 424 s. Pappband med skyddsomslag. Nyskick.
Magnus Bergvalls Förlag. 1965. 294 s. Inbunden. Kartonnage. 22x15cm. 540 gram. Hyfsat skick. Har lite skador, ryggen är nött och tejpad, några sidor är lösa men intejpade, men i övrigt är den komplett och den håller ihop.
Nybloms Förlag. 1980. 224 s. Inbunden. Brunt klotband. 22x15,5cm. 566 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Skyddsomslaget har dock några skrynklor och veck. Baksidestext: Vilda blommor på åker, äng och i sko.. läs mer
Nordisk Rotogravyr. 6:e uppl. 1964. 235 s. Inbunden. Kartonnage. 20,5x13cm. 349 gram. Gott skick. Lite skadad och nött i ryggen. 820 färgbilder av vilda svenska växter med beskrivande text på samma uppslag. Instruktiva bilder i .. läs mer
Nordstedts & Söners Förlag. 8:e uppl. 1985. 254 s. Inbunden. Kartonnage. 20x13cm. 424 gram. Gott skick. Fåglar i färg är förmodligen Sveriges populäraste fågelbok genom tiderna. Att den blivit så omtyckt beror i första hand på a.. läs mer
Tidens Förlag 1993. Översättning av Bertil Wahlin. Förlagets dekorerade pappband. 311 s. Vikt 1400 g. Illustrerad av Frantisek Servera. Mycket gott skick. läs mer
René Coeckelberghs 1982. Grönt helklotsband med skyddsomslag. 287 s. Vikt drygt 1 kg. Skyddsomslaget lätt naggat i kanterna, liten fläck på sid 135-136, annars gott skick. Rikt illustrerad i färg och svartvitt.
Sv kyfrkan o Sensus 2013 inb 133s mkt fint ex läs mer
Bonniers, 1969, 100 (4) s., hft., nyskick; fotoill. i s/v.; författaren som är verksam på Danmarks Akvarium, där han varje år bl.a. anordnar utställningsakvarier med djur från olika vattensamlingar; i boken beskrivs närmare 100 .. läs mer
Wahlström&Widstrand. 1979. 120 s. Inbunden. 20,5x12,5cm. 223 gram. Mycket gott skick. En fälthandbok om sten- och bergarter i vår nordiska natur. Illustrerad i färg.
Fotograf: Lind, Johan Formgivare: Lyth, Annika Förlag: Bokförlaget Atlantis Utgivningsdatum: 2010 Omfång: 176 sidor Illustrerad: Ja Bandtyp: Inbunden Bok Mått: 247 x 327 mm Ryggbredd: 19 mm Vikt: 1340 g Språk: Svensk.. läs mer
| Votum Förlag | Utg. 2010. Ej o.u. | Förlagsband. | 96 s. | 9789185815449 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestext eller annan relevant.. läs mer
