Begagnad bok
Idag 09:40
Djur och landskap
60 kr
Asplunds. 2 uppl. 1969. 72 s. Inbunden. 22x27cm. 445 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av författaren.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Lördag
Jorden förr och nu. Populär fysisk geografi.
100 kr
Norstedts. 1905. 8, 316 s. Dekorerat klotband. 29x22cm. 1925 gram. Mycket gott skick. Ca 24 utvikbara färglanscher. Något blekt rygg.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-30
Svensk flora. Beskrifning öfver Sveriges fanerog..
80 kr
Sahlströms Bokhandel, Linköping. 1877. 4, 402 s. Inbunden. 19x12cm. 300 gram. Gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9138600056
2012-01-29
Vildmarken och välfärden. Om naturskyddslagstifn..
60 kr
Liber. 1982. 200 s. Häftad. 21x15cm. 320 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 3829009208
2012-01-23
Kattraser. Den nya, utförliga handboken.
60 kr
Könemann. 1998. 80 s. Inbunden. 20x15cm. 240 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-19
Jordbruksbok för pojkar
70 kr
Fritzes. 5 uppl. 1915. 222 s. Inbunden. 20x14cm. 345 gram. 8 färgplanscher. Illustrerad. Något nött.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9175740796
2012-01-18
Linnés hälsoörter. En sammanställning i text och..
80 kr
Sjöstrands. 1985. 209 s. Inbunden. 22x15cm. 415 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-16
Handledning för insektsamlare
50 kr
Svensk insektfauna. Entomologiska föreningen i Stockholm. 2 uppl. 1965. 60 s. Häftad. 24x17cm. 140 gram. Mycket gott skick. Illustrer..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9150004271
Första hjälpen för katten. Akut olycksfall.
80 kr
Bernces. 1984. 90 s. Häftad. 28x21cm. 305 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av Mike Muir.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9137085271
Den flygande katten och andra märkvärdigheter i ..
80 kr
Forum. 1984. 215 s. Inbunden. 28x20cm. 870 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 917160457X
Katten. Historia, beteende, psykologi.
70 kr
Trevi. 1981. 248 s. Inbunden. 24x17cm. 600 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av E.John Pfiffner.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Lantmannen. 100 år med svenkt lantbruk.
60 kr
1979. 320 s. Inbunden. 30x21cm. 840 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9171364129
Kattungens lära för livet
60 kr
Spektra. 1990. 208 s. Inbunden. 23x14cm. 485 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9146182012
Djursjukhuset. Boken som bygger på den populära ..
80 kr
Wahlström & Widstrand. 2001. 231 s. Inbunden. 23x23cm. 985 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrer..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9163835533
Min ponnybok
70 kr
BonnierCarlsen. 1998. 61 s. Inbunden. 29x22cm. 495 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9175063352
Nio liv. Ett år i en kattfamiljs liv.
70 kr
Allerbok. 1990. 128 s. Inbunden. 26x20cm. 605 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9100417971
Kattungar. Det bästa som finns.
60 kr
Bonniers. 1977. 96 s. Inbunden. 32x25cm. 790 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Småbrukarens inkomstkällor
80 kr
Fröléens handböcker no 16. 1911. 152 s. Dekorerat klotband. 17x12cm. 155 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9100570648
Bonniers stora kattlexikon
120 kr
Bonniers. 2006. 240 s. Inbunden. 29x25cm. 1300 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9100570621
Bonniers stora hästlexikon
120 kr
Bonniers. 2006. 400 s. Inbunden. 29x25cm. 2125 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Fiskekännaren. Curt Lindhè ger tips.
60 kr
Wahlström & Widstrand. 1961. 176 s. Häftad. 22x15cm. 295 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9789153433064
Rottweilern - en utmärkt brukshund
80 kr
ICA. 4 uppl. 2009. 144 s. Inbunden. 25x18cm. 550 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9156409087
Sydsvenska utflygter
60 kr
Corona. 1982. 144 s. Inbunden. 24x16cm. 410 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Skyddsomslagets baksida lätt skadat.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Svenskt jordbruk och skogsbruk 1913-1962. Minnes..
100 kr
1962. 635 s. Inbunden. 25x17cm. 1630 gram. Gott skick. Illustrerad. Stämpel.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9151834332
Lusthus & långa höstar. Promenader bland kolonit..
100 kr
Prisma. 1998. 143 s. Inbunden. 32x24cm. 1205 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Foto: Björn Abelin.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9185748870
Rikare skog. 90-talets kunskaper om naturvård oc..
60 kr
Skogsstyrelsen. 1990. 133 s. Inbunden. 27x23cm. 725 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
BDS bok om körning. (Hästvagn).
100 kr
1982. 78 s. Häftad. 21x15cm. 145 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9151835029
Florans konstnärer. Botaniska illustrationer och..
150 kr
Prisma. 1999. 144 s. Inbunden. 31x24cm. 1050 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Fastklistrad större etikett på försättsbladet.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9136022187
Åkrarna vi ärvde. Om jordbruk och maskinbruk.
70 kr
LTs. 1985. 152 s. Inbunden. 23x23cm. 665 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Naturens väderleksrapporter. Praktisk handlednin..
60 kr
Lindfors. 1944. 84 s. Inbunden med främre omslag. 21x14cm. 200 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9163163543
Framgångsrik växtodling. + Tips och råd för redu..
50 kr
Väderstad. Utan årtal. (ca 2005). 71, 35 s. 2 häftade volymer. 30x21cm. 585 gram. Mycket gott skick. Illustrerade.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö