Begagnad bok
Amerikanskt slanglexikon
45 kr
Prisma 1987 Häftad Tredje upplagan bearbetad och utökad av Hans Lindquist och Ric Fischer Ca 399 sidor, omslaget har ett veck, innehå..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Norstedts svenska ordbok
85 kr
Norst. 1999 Häftad Innehåller 70.000 ord och fraser. En bruksordbok med fackord, nya ord, äldre ord och ovaliga ord, studentupplaga. ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Stora tyska ordboken
125 kr
Infobok 1989 Inbunden 70.000 svensk-tyska, tysk-svenska uppslagsord Ca 1.000 sidor, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Amerikanskt slanglexikon
23 kr
Prisma 1985 Häftad Tredje upplagan som är utökad Ca 399 sidor, omslaget har ett veck, innehållet i gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Korsord ordbok
23 kr
Plus 1977 Häftad innehåller 15.000 ord Ca 225 sidor, något lätt nött kring rygg, övrigt gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Modern Engelsk-Svensk ordbok
45 kr
Prisma 1982 Inbunden Ca 380 sidor, gott skick, lite större format, brunt band med guldtryck
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Modern Svensk-Engelsk ordbok
45 kr
Prisma 1982 Inbunden Tredje omarbetade upplagan, Ca 52.000 uppslagsord och ca 15.000 fraser Ca 390 sidor, normalformat, gott skick, n..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Modern Svensk-Engelsk ordbok
75 kr
Prisma 1977 Inbunden Trede omarbetade upplagan Ca 540 sidor, gott skick, i lite större format
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bonniers svenska ordbok
23 kr
Bon. 1980 Inbunden ca 40.000 ord, vad de betyder, hu de stavas och uttalas, hur de används och böjs Ca 400 sidor, gott skick med skyd..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk Engelskt Engelskt Svenskt handlexon
55 kr
N&K 1975 Häftad Två band, ca 700 sidor, gott skick, handlexikon i behändigt format
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bakmålsordboka
45 kr
"Kagge Oslo 2001 Inbunden Humoriskitsk ordbok på norska. 1000 ord og utrukk du ikke ante du trengte, tex kolappskaus; bedervet matret..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bonniers svenska ordbok
95 kr
Bon. 1992 Inbunden Förutom det allmänna ordförrådet finns moderna lånord, citatord och andra främmande ord, slangord och facktermer C..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The Oxford Guide to the English Language
75 kr
Guild Publ. London 1987 Inbunden Ca 570 sidor, på engelska, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A New English-Chinese Dictionary
135 kr
Joint Publishing Company Hong Kong 1983 Inbunden Ca 1.600 sidor, gott skick med skyddsomslag, förord på kinesiska
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
An English-Chinese Dictionary of technology
95 kr
1993 Inbunden Ca 1000 sidor, gott skick, men några nagg på omslag, förord på kinesiska
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The Oxford English-Turkish Dictionary
125 kr
Oxford University press 1978 Inbunden Second edition Ca 600 sidor, gott skick, med skyddsomslag, ägarstämpel
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Deutsch-Lateinisches Handwörerbuch
350 kr
? Leipzig 1861 Inbunden Ca 2000 sidor, två halvfranska band i lite större format, banden är nötta i rygg och kanter, och några fuktf..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Engelsk Dansk ordbog
145 kr
Gyldendal 1964 Inbunden Ca 1.300 sidor, lite större format
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Engelsk-Svensk ordbok
75 kr
Nord. 1959 Inbunden Ca 1.000 sidor, tredje omarbetade skolupplagan
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
English Vietnamese dictionary
225 kr
Munier Paris 1955 Inbunden Ca 1.700 sidor
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
English-Polish, Polish English Dictonary
275 kr
Mouton & Co Inbunden Två band , ca 1800 sidor, tryckt kring 1960, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Esperanto-Svensk ordbok
23 kr
För. Esperanto 1919 Inbunden Ca 160 sidor
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
French-English Dictionary of Slang and Colloquia..
135 kr
Harrap 1970 Inbunden Ca 230 sidor
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
New World Dictionary of the American Language
100 kr
WPC 1959 Inbunden Record of words and phrase, the fullest etymologies and the most discriminative synonymies. Websters College Editio..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Spanish and English Dictionary
125 kr
Follett, NY 1959 Inbunden New Revised Velázqez Spanish and English Dictionary Ca 1.400 sidor, med uppslagsflikar. Spansk-Engelsk och..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk-Tysk ordbok
23 kr
Nord. 1925 Inbunden Ca 550 sid, omarbetad och utökad upplaga, visst slitage på omslag, namnnotering
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)