Begagnad bok
Matrikel Svenska kyrkan. 2005.
50 kr
Verbum. 2005. 512 s. Klotbd. Någon understrykning med kulpenna. Ett hundöra. I övrigt i gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Matrikel för Svenska kyrkan. 2002.
50 kr
Verbum. 2002. 684 s. Klotbd. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Matrikel för Svenska kyrkan. 2001.
50 kr
Verbum. 2001. 585 s. Klotbd. Gott / mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1962.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Blått förlagsbd. Guldsnitt. Skyddsomslag (lätt naggat). Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1961.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Blått förlagsbd. Guldsnitt. Skyddsomslag (lätt naggat). Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1960.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Blått skinnbd. Guldsnitt. Skyddsomslag (lätt naggat). 4:o. I övrigt i mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1959.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Halvklotbd. 4:o. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1958.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Halvklotbd. 4:o. Gott/mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1957.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Halvklotbd. 4:o. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1956.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Halvklotbd. 4:o. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1955.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Halvklotbd. 4:o. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1954.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Halvklotbd. 4:o. Gott/mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1953.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Halvklotbd. 4:o. Gott/mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets största händelser i bilder. 1952.
50 kr
Bokförlaget Diana. Rikt ill. Halvklotbd. 4:o. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Julhelg för svenska hem 1929.
60 kr
Redaktör Oscar Mannström. SKDB. 1929. Ill. 92 s. + annonser. Gulddekorerat klotbd. Främre omslag. 4:o. Ett hörn något kantstött. Bl.a..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Panorama 65. En bokfilm [omfattar tiden 1/10 196..
50 kr
Redaktion Per-Erik Lindorm. Albert Bonnier. 1965. Sjätte årgången. Ill. 215 s. Dekorerat förlagsbd. Gott akick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Erevna. N:r 3/1944.
50 kr
Utgivare H. Odeberg. 64 s. Trådhäftad. Bl.a. medverkande: Bo Giertz, David Hedegård, Hugo Odeberg, Robert Fur, Lechard Johannesson oc..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kulturen. En årsbok till medlemmarna av Kulturhi..
50 kr
Ill. 181 s. + annonser. Dekorerat pappbd. Något fläckad pärm. I övrigt i gott skick. Bl.a. Harald Nilsson: Villippa-skott.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrottsboken. 1949. Utgiven av Lennart Brunnhage.
70 kr
Svenska Sportförlaget. Ill. 476 s. 4:o. Halvfrbd. Övre guldsnitt. Något gulnad pärm. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Karolinska Förbundets årsbok. 1918.
75 kr
Ill., utvikbar tabell. 320 s. Trådhäftad. Huvudsakligen ouppskuren. Gott skick. - Bl.a Per Sörensson: Svenska fångar i Ryssland 1700-..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
STF:s vandrarhem 1958.
55 kr
Tjugosjätte årgången. Svenska Turistföreningen. 1958. Utvikbar karta. 80 s. Trådhäftad. Gott / mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ett folk på marsch. En bokfilm. Ny svensk histor..
50 kr
Bonniers Folkbibliotek. 1960. Rikt ill. 319 s. Klotbd. 4:o. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ett folk på marsch. En bokfilm. Ny svensk histor..
50 kr
Bonniers Folkbibliotek. 1959. Rikt ill. 319 s. Klotbd. 4:o. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tetra Pak. 1956 - 1962.
70 kr
Inbunden svit av företagets publikationer, på engelska språket. Rikt ill. 4:o. Originalklotbd i gott skick. Blekt rygg. Inlagan i myc..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nordicom Review. Number 3, 1999. Medie- och komm..
50 kr
1296 s. Limhäftad. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nordicom Review. Number 1, November 1999.
50 kr
Nordic Research on Media & Communication. 153 s. Limhäftad Mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fenix. Tidskrift för humanism. Nr 4 / 1987.
55 kr
Redigerad av Harry Järv. Atlantis 1987. Ill. 160 s. Limhäftad. Mycket gott skick. Bl.a. Harry Järv: Jämlikhet; Arne Andersson: Hitler..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk Geografisk Årsbok. 1974.
50 kr
Utgiven av Sydsvenska Geografiska Sällskapet. Ill. 367 s. Trådhäftad. Exlibris. Namnstpl.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk Geografisk Årsbok. 1967.
50 kr
Utgiven av Sydsvenska Geografiska Sällskapet. Il. 313 s. Trådhäftad. Exlibris. Något fläckat bakre omslag. Något vågiga blad.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kamera 60.
70 kr
Texter: Jan Olof Olsson (Jolo). Bildurval och layout: Gert Engström. Bengt Forsbergs Förlag. 1960. Rikt ill. 184 s. 4:o. Linnebd med ..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fataburen. Nordiska Museets och Skansens årsbok...
50 kr
Ill. 206 s. Linneryggsbd. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)