Just nu 1 437 432 annonser
Säljare: Bravur Bok
Sökresultat: 1-21 av 21 i kategorin Psykologi
Sök i resultatet:Sortering:
Annonskategori: Begagnade böcker

CARLSON, RICHARD

Hetsa inte upp dig över småsaker. 100 s..

50 kr
Tryckt 1998, inbunden, i gott skick, Richters, 215 sidor, dekorerat förlagsband.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

TEEGEN, FRANKE / GRUNDMANN, ANKE / RÖHRS..

Självförändring. Arbetsprogram för den ..

23 kr
Tryckt 1978, häftad, i gott skick, Forum, 213 sidor, märke efter borttagen prislapp på framsidan.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

SJÖDAHL, LARS

Arbetspsykologins grunder.

40 kr
Tryckt 1966, inbunden, i gott skick, namnstämpel, LTs förlag, ill. sakregister, 173 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

RASMUSSEN, KNUD

Utvecklingspsykologi. Barndom och puber..

23 kr
Tryckt 1973, utvidgad och reviderad upplaga, pocket, i gott skick, W&W, ill, register, 299 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

SANDSTRÖM, CARL IVAR

Psykologi.

19 kr
Tryckt 1967, häftad, i mycket gott skick, Almqvist & Wiksell, namn- och sakregister, 215 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

DAY, WILLIAMS DANIEL

Prästen och själavården.

40 kr
Tryckt 1964, inbunden, i gott skick, SKDB, 157 sidor, oslag med användarspår.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

MURRAY, EDWARD J.

Motivation och emotion - om människans d..

19 kr
Tryckt 1973, pocket, i mycket gott skick, W&W, person- och sakregister, 168 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

ERIKSSON, BO / OSKARSSON, GUNHILD

Vara - Växa - Lära. En utvecklingspedag..

40 kr
Tryckt 1979, häftad, i gott skick, PsykologiFörlaget AB, 94 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

RONNBY, ALF

Socialarbetets förklaringsmodeller.

40 kr
Tryckt 1983, häftad, i gott skick, Liber Förlag, sakregister, personregister, 234 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

HALL, CALVIN S.

Freuds psykologi. Freuds teorier om det..

19 kr
Tryckår ej andivet, pocket, i gott skick, blyertsundersstykningar, Aldusserien, register och ordförklaringar, 115 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

SANDSTRÖM, CARL IVAR

Psykologisk ordbok.

19 kr
Tryckt 1973, inbunden, i gott skick, Almqvist & Wiksell, 164 sidor, dekorerat pappband.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

ZAJONC, ROBERT B.

Experimentell socialpsykologi.

23 kr
Tryckt 1971, pocket, i gott skick, W&W, 153 sidor. (sänkt pris)

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

RUBENOWITZ, SIGVARD

Personlighetspsykologi. Flexibilitet oc..

50 kr
Tryckt 1970, häftad, i gott skick, Aldus, 156 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

HOLMSTRAND, NILS

Personlig själavård. Handledning i själ..

50 kr
Tryckt 1963, klotband, i gott skick, Gummessons bokförlag, uo, 236 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

FAST, JULIUS

Kroppsspråket.

19 kr
Tryckt 1984, inbunden, i gott skick, Forum, bilder, 163 sidor, laminerat förlagsband.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

HILTNER, SEWARD

Frigörande samtal. En introduktion i sjä..

50 kr
Tryckt 1962, häftad, i gott skick, blyertsunderstykningar, namnteckning, SKDB, 253 sidor

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

ESKOLA, ANTTI

Socialpsykologi.

40 kr
Tryckt 1977, häftad, i bra skick, understykningar med rött, namnteckning, AWE/GEBERS, 297 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

SYLVANDER, INGA / ÖDMAN, MAJ

Barn och rädsla.

40 kr
Tryckt 1969, häftad, i gott skick, EKO SR, 126 sidor.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

URSING, GUN / WEIBUST, ULLA / TARSCHYS, ..

Mänskligt. Texter i psykologi.

40 kr
Tryckt 1969, inbunden, i bra skick, SÖ-förlaget, 240x210 mm, rikt ill, nött förlagsband.

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

HAGLUND, ERIC

Möte och dialog. En bok om enskilt samta..

40 kr
Tryckt 1970, inbunden, i gott skick, pastoralpsykologiska handböcker, bläckunderstuket. Verbum, 257 sidor,linneband. (sänkt pris)

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

BJERRE, POUL

...och snart står döden och stampar vid ..

40 kr
Tryckt 1934, häftad, i gott skick, Bonniers, 120 sidor...mmer Bjerre på www.antikvariaten.se..klicka på Bravur

Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)

Sökresultat: 1-21 av 21 i kategorin Psykologi