Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Music.Man
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 174. i kategorin Roman
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Ahrenberg, Jac.
Anor & Ungdom.
250 kr
Två berättelser.Helsingfors Söderströms & Co. Förlagsaktiebolag. Nya Tryckeriet 1891. Inbunden och aldrig läst !! 251 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
COONEY, CAROLINE B.
Vad händer med Jennie .
40 kr
Wahlströms ungdomsromaner, Karongerad, 192 sidor. Gott oskadat skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
COONEY, CAROLINE B.
Saknad - Jennie 3 år.
25 kr
Stockholm: Wahlströms 1993, översättning Kersti Wittbom, 199 sid., 21x14 cm, kartonnage, gott skick. ISBN 91-32-13135-6.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Highsmith, Patricia
En man med många talanger .
20 kr
Pocket, bra skick. Tryckår 1988. Isbn 91-7448-439-7. en bok för alla .
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Möllerfors, Roland
Döden på Österlen - en roman om brott och kärlek .
55 kr
Kart. Eget förlag 1995, 229 sid.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Rydsjö, Elsi
Kristin från öarna.
100 kr
ISBN: 91-0-047070-8. 1986 Bonniers. Inbunden med skyddsomslag.212 sidor. Nyskick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Fritiof Nilsson Piraten
Bombi Bitt och Jag.
40 kr
Bonniers 1967. Inbunden 229 sidor. Bra skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Åberg, Eric
Åren på bryggan.
60 kr
ISBN: 91-38-04367-X. Liber 1978. 160 sidor. Inbunden fint skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Barbara Rasin
En kvinna som Sukie.
65 kr
ISBN 91-518-2172-9. 351 sidor.1987. Inbunden.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Cleland, John
Fanny Hill.
45 kr
ISBN: 91-0-046697-2. 1978. Inbunden. Bra skick. Förord av Erica Jong. 255 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Olsson, Hanna
Catrine och rättvisan.
30 kr
En bok för alla pocket. ISBN 91-7448-801-5. 1990. 221 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
French, Marilyn
Det Blödande Hjärtat.
30 kr
Inbunden, klotband, skyddsomslag mycket fint skick. Askild & Kärnekull, Stockholm, 1980, tryckt i USA, förstaupplaga, 434 sidor. ISBN..
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Dickens,Charles
Oliver Twist.
50 kr
ISBN 91-7102-977-X.Niloé förlag. 318 sidorinbunden med skyddsomslag.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Jersild, P.C.
Grisjakten.
25 kr
Bonniers 1970. Inbunden 198 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Flygt, Torbjörn
Underdog.
45 kr
ISBN 91-1-300968-0. 2002. Inbunden i nyskick. 398 sidor. Skyddsomslag.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Selma Lagerlöf
Troll och människor l-ll.
60 kr
Albert Bonniers förlag 1933. Halvfranskt.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Selma Lagerlöf
Anna svärd.
60 kr
Albert Bonniers Förlag 1933. Halvfranskt.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Gaarder, Jostein
Sofies Värld.
50 kr
Rabén & Sjögren, Stockholm 1994, Inbunden med skydsomlag. 532 sid. ISBN 91-29-62196-8. Övers. Mona Eriksson. Mycket gott skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Brøgger, Suzanne; ( Brögger )
Ja
55 kr
Isban 91-46-15154-0. 1985. Inbunden366 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Fredriksson, Marianne
Paradisets barn.
40 kr
Eva bok, Kains bok & Noreas saga. ISBN 91-46-14951-5.1985.643 sidor inbunden.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Fredriksson, Marianne
Blindgång.
40 kr
ISBN 91-43-00031-2. 1994. Inbunden 436 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Oates, Joyce Carol
Marya - ett liv
20 kr
ISBN 91-0-047174-7.1987.317 sidor inbunden.Bonniers.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Mikael Nimemi
Populärmusik från Vitula.
80 kr
ISBN 91-1-300773-4.2000. 1:a upp.Nordstedt.Inbunden.Nyskick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
London, Jack.
Skriet från vildmarken.
20 kr
ISBN 91-7690-043-6. 1981. Inbunden.175 sidor. Nyskick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Rydsjö, Elsi
Det blåser en vind från östansjö.
200 kr
ISBN 91-43-00104-1. 1995. 1:a upplaga.264 sidor inbunden.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Fredriksson, Marianne
Simon och Ekarna.
40 kr
ISBN 91-46-14992-9. 1989.342 sidor inbunden.Fint skick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Fredriksson, Marianne.
Skilda Verkligheter.
120 kr
ISBN 91-642-0131-7.2004 1:a upp. 380 sidor inbunden.Nyskick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Jersild, P. C.
Barnens ö
15 kr
ISBN 91-7642-000-0.1980.Månpocket.301 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Paasilinna, Arto
Harens år
15 kr
ISBN 91-7608-911-8. 1993. Brombergs Pocket.190 sidor.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
McCullough Colleen
Frälsaren
15 kr
Inb papp, Legenda 1986.ISBN 91-582-1137-3.442 sidor. Nyskick.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hailey, Arthur.
Flygplatsen.
15 kr
ISBN 91-0-042194-4.1979. 409 sidor pocket.
Böcker från Music.Man
Brantevik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 174
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt