Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Sökalternativ
Spara den här sökningen som en bevakning
Sökresultat: 1-30 nyinkomna i kategorin

Sci-Fi & Fantasy


(totalt ca 16 268 annonser)
Sök i hela kategorin:Sortering:
Begagnade böckerISBN: 9137080717
Idag 13:41
ET  av William Kotzwinkle - Melissa Mathison
William Kotzwinkle - Melissa Mathison
ET
79 kr
Mycket fint skick. Forum. 1982. Inbunden. 440 gram. (Sc&Fa)
Böcker från Historia och sånt (Historia & sånt)
H0K
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:09
Stapledon, Olaf
De Sista och De Första Människorna
100 kr
Aldus/Bonniers 1971. 328 s. Pocket. Gott skick. Exlibris.
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0747532699
Idag 11:09
Rowling, J.K.
Harry Potter and the Philosopher's Stone
60 kr
Bloomsbury 1997. 223 s. Inbunden med skyddsomslag. Liten reva i skyddsomslaget, annars mycket gott skick.
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0747538492
Idag 11:09
Rowling, J.K.
Harry Potter and the Chamber of Secrets
60 kr
Bloomsbury 1998. 251 s. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick.
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0747542155
Idag 11:09
Rowling, J.K.
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
60 kr
Bloomsbury 1999. 317 s. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick.
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Begagnade böckerISBN: 074754624X
Idag 11:09
Rowling, J.K.
Harry Potter and the Goblet of Fire
80 kr
Bloomsbury 2000. 636 s. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick.
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0747551006
Idag 11:09
Rowling, J.K.
Harry Potter and the Order of the Phoenix
80 kr
Bloomsbury 2000. 766 s. Inbunden med skyddsomslag. Skyddsomslaget något buckligt, annars mycket gott skick.
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0048230766
Idag 11:09
Tolkien, J.R.R.
Smith of Wootton Major
110 kr
George Allen & Unwin 1973.62 s. Illustrerad av Pauline Baynes. Inbunden. Ryggen något blekt, märke efter borttagen etikett på bakpärm..
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Begagnade böckerISBN: 8205139229
Idag 11:09
Bringsværd, Tor Åge
Karavane
120 kr
2:a uppl. Gyldendal Norsk Forlag 1982. 322 s. Pocket. Samlade noveller 1967-1974. Norsk text. Gott skick. Exlibris.
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:04
Eddings, David & Leigh
Tjuven Althalus - De utvalda
69 kr
Kartonnage. Utgiven 2003 av Wahlströms förlag. Sidor 411. ISBN 91-32-32798-6. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:04
Brooks, Terry
Arvet från Shannara - Shannaras talismaner
79 kr
Kartonnage. Utgiven 1996 av Forums förlag. Sidor 385. ISBN 91-37-10985-5. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:04
Feist, Raymond E.
Imperiets dotter - Andra boken - Maras hämnd
79 kr
Kartonnage. Utgiven 1996 av Wahlströms förlag. Sidor 250. ISBN 91-32-32024-8. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:04
Mangold, Maud
Lander Inannför 2 - Mahognyögat
49 kr
Kartonnage. Utgiven 2001 av Rabén & Sjögrens förlag. Sidor 210. ISBN 91-29-65476-9. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:04
Harkness, Deborah
Alla själars natt
39 kr
Pocket. Utgiven 2011 av Månpockets förlag. Sidor 692. ISBN 91-7503-015-9. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:33
Lafferty, R. A.
Nine Hundred Grandmothers
200 kr
Ace, USA 1970. First edition. 318+(2) pp. 8:o, mass market paperback. Spine sunned and slanted from reading. Spine ends slightly worn..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:20
Ben Bova (Redaktör)
SCIENCE FICTION HALL OF FAME
120 kr
10 noveller, av olika författare: "The Greatest Science Fiction Novellas of All Time, Chosen by the Members of The Science Fiction Wr..
Böcker från BBALEMJ
Varberg
Mer info
Begagnade böcker
Idag 09:49
Robert Silverberg (Redaktör)
SCIENCE FICTION HALL OF FAME
150 kr
26 noveller, av olika författare: "The Greatest Science Fiction Stories of All Time, Chosen by the Members of The Science Fiction Wri..
Böcker från BBALEMJ
Varberg
Mer info
Begagnade böckerISBN: 055340069x
Idag 00:34
Nemesis av Asimov, Isaac
Asimov, Isaac
Nemesis
50 kr
Bantam Books. 1990. 447 s. Pocket. 18x11cm. 232 gram. Mycket gott skick.
Böcker från akka
Sollentuna
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0553294385
Idag 00:31
I, Robot av Asimov, Isaac
Asimov, Isaac
I, Robot
40 kr
Bantam Books. 1991. 272 s. Pocket. 18x11cm. 146 gram. Mycket gott skick.
Böcker från akka
Sollentuna
Mer info
Begagnade böcker
Idag 00:26
Pebble in the sky av Asimov, Isaac
Asimov, Isaac
Pebble in the sky
24 kr
Bantam Books. 1964. 200 s. Pocket. 18x11cm. 116 gram. Hyfsat skick.
Böcker från akka
Sollentuna
Mer info
Begagnade böcker
Idag 00:23
Foundation and Empire; Two mighty civilizations .. av Asimov, Isaac
Asimov, Isaac
Foundation and Empire; Two mighty civilizations ..
24 kr
Panter Books. 1965. 172 s. Pocket. 18x11cm. 117 gram. Dåligt skick.
Böcker från akka
Sollentuna
Mer info
Begagnade böcker
Idag 00:19
Foundation av Asimov, Isaac
Asimov, Isaac
Foundation
24 kr
Panther Books. 1965. 188 s. Pocket. 18x11cm. 130 gram. Dåligt skick. The first volume of his world famous trilogy, one of the great c..
Böcker från akka
Sollentuna
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9172282304
Igår 22:52
Arkadij & Boris Strugatskij
Definitivt kanske
190 kr
1980. 142 s. Häftad. Hyfsat skick. Delta 110.
Böcker från Magister Törner
MUNSÖ
Mer info
Begagnade böcker
Igår 22:49
Lee Elliot
Bortom tid och rum
24 kr
1957. 128 s. Häftad. Hyfsat skick. Fuktfläckar på baksidan. Atomboken. Originaltitel: "Overlord New York".
Böcker från Magister Törner
MUNSÖ
Mer info
Begagnade böcker
Igår 22:46
Car Henner
Pluto kl. X 12
24 kr
Lindqvists. 1958. 96 s. Häftad. Gott skick.
Böcker från Magister Törner
MUNSÖ
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9150201425
Igår 22:36
René Barjavel
I tidernas gryning
85 kr
Berghs. 1975. 254 s. Häftad. Gott skick.
Böcker från Magister Törner
MUNSÖ
Mer info
Begagnade böcker
Igår 22:33
Ursula K. LeGuin
Där världen kallas skog
290 kr
Lindfors. 1978. 106 s. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Magister Törner
MUNSÖ
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9127062279
Igår 22:27
Robert Jordan
Tears klippa
24 kr
Natur och kultur. 1998. 320 s. Pocket. Dåligt skick. Boken har böjts till rejält på längden. I övrigt är det inget fel på skicket.
Böcker från Magister Törner
MUNSÖ
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9158208291
Igår 20:48
Tidens död av Isaac Asimov
Isaac Asimov
Tidens död
300 kr
pocket i bra skick,första pocketupplagan, något veck/ ytnagg finns på omslaget,10 sidor har i ett knippe lossnat s.75-84, se bild 2. ..
Böcker från Ingelsson och katterna
Solna
Mer info
Begagnade böcker
Igår 20:23
Isac Asimov
Världar i krig
210 kr
Lindqvists. 1 uppl. 1954. 189 s. Häftad. Litet fransig i nedre del av pärmen. Liten fläck på nedre det av bakre pärmen och ryggen. 24..
Böcker från Bokräddaren: Owe Rören
Upplands..
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0812557093
Igår 19:45
Vance, Jack
Araminta Station : book one of the Cadwal Chroni..
60 kr
Tom Doherty Associates, NY. Ny uppl. 1989. 554 s. Pocket. 300 gram. Mycket gott skick. Engelsk text.
Böcker från gronlunds
Dals Lån..
Mer info
Sökresultat: 1-30 nyinkomna
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt